JUN: TRI - PLZ 2:0

Junioři vyrovnanou bitvu ztratili, vezou z Třince ale bonusový bod!

Plzeň - Mladí indiáni se po včerejším parádním obratu ve Vítkovicích dnes představili v Třinci, kde prakticky rozhodl jediný gól. Nakonec ale modrobílí lépe zvládli nájezdy.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

2:0
0:0, 1:0, 1:0 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Geidl (Homola, Matěj), 60. Geidl - roz. nájezd Procházka. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Rozhodčí: Cabák – Gančarčík, Konvička

vyloučení
1:5
Využití
0:0
střely na branku
27:31
Diváci
75

HC Oceláři Třinec

Švehlák (Ochman) – Radzienciak, Krzak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Tománek, Indrst, Mikler, Geidl, Urban, Raška, Čmiel, Przybyla, Matěj, Macháček, Ramik

HC Škoda Plzeň

Pilc (Čech) – Houdek, Kovářík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Reitspies, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Adamec, Malát, Procházka, Pincl

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Lukáš Pilc 64 26 1 25 96,15 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Petr Balín 0 0 0 -1 0
Michal Houdek 0 0 0 -2 0
Filip Kolář 0 0 0 0 2
Matěj Kolda 0 0 0 -1 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 2
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -1 0
Daniel Malák 0 0 0 -1 2
Sebastián Malát 0 0 0 -1 0
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 0 0 -2 2
Jakub Procházka 1 0 1 -2 0
Vít Reitspies 0 0 0 0 0
Jan Slanina 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 0 0 0 0 2
Adam Šilhán 0 0 0 0 0

komentář

První větší šance zápasu patřila hostujícímu mužstvu. Václav Adamec se mezi kruhy protlačil ke střele, jeho rána ovšem postrádala přesnost a duněl pouze zadní mantinel. Za Oceláře hrozil Dan Przybyla. Útočník, jenž v této sezóně nastupuje především v Chance lize, se individuálně prokličkoval až k Lukáši Pilcovi, při posledním manévru ovšem ztratil kotouč a k zakončení už se nedostal. Následně si domácí mladíci vykoledovali přesilovku, byli to ale oni, kdo málem inkasoval! Do brejku totiž ujel jeden z indiánů, na Štěpána Švehláka si však nepřišel. A radovat se nemohli ani domácí, neboť Przybyla u pravé tyče neprotlačil kotouč až do sítě. Svěřenci trenéra Jiřího Juříka si poté zahráli ještě jednu přesilovku a po střele Nica Geidla se puk ocitl v brankovišti, tam ale včas zasáhli bránící hráči.

Na začátku druhé části už se skóre na světelné tabuli měnilo. Do rány Davida Homoly od modré čáry sáhl Nico Geidl a po této teči se puk zatřepotal v plzeňské síti. O vyrovnání se mohl postarat jeden z nejproduktivnějších hráčů hostujícího celku, Marek Princl, před Švehlákem si ale nepočínal úspěšně. A podobně dopadl také Pavel Matěj, jenž neproměnil v gól přečíslení dva na jednoho. V osmatřicáté minutě obdržel parádní pas z obranného pásma Sebastián Malát a ujel do brejku. Kotouč mu ovšem sjel z hole, čehož využil Švehlák. Domácí gólman se vrhl na led a ukryl puk pod lapačkou.

V závěrečné části bylo vyložených šancí poskrovnu. Zřejmě tu největší neproměnil Štěpán Macháček, který se po přihrávce Matěje před odkrytou částí klece natahoval marně. Byl však zahákován Dominikem Soukupem a tak si Oceláři zahráli přesilovku, kterou ovšem neproměnili. Indiáni to v závěru zápasu zkoušeli v šesti a málem se dočkali vyrovnání! Dělovku Michala Houdka od modré čáry však zastavila horní tyč domácí branky a vzápětí definitivně rozhodl Nico Geidl, jenž trefil prázdnou klec.

V bonusové nadstavbě se příliš nestalo a o majiteli bonusového bodu tak rozhodly až samostatné nájezdy, které pro Plzeň získal Jakub Procházka.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Musím kluky pochválit, odehráli jsme dobré utkání. Třinec byl kompletní a je velmi kvalitní tým. První třetina byla vyrovnaná, jeli jsme dvakrát sami na bránu a je škoda, že jsme nějakou šanci nevyužili. Ve druhé části jsme inkasovali zbytečný gól a ve třetí byli lepší, ale doplatili jsme na využívání šancí. Při power-play vše vygradovalo v nastřelené břevno. Jsme ale rádi alespoň za ten bod v nájezdech."