JUN: KOM - PLZ 1:2

Parádní čtyři body juniorů z Brna!

Plzeň - Mladí junioři potřetí v řadě nastoupili k venkovnímu duelu na východě republiky, po zápasech ve Vítkovicích a Třinci se dnes představili v Brně.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

1:2
0:1, 1:0, 0:1 - N 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 33. Škvrně (Svozil, Minárik) – 5. Princl, 59. Kolda (Balín, Houdek), rozh. náj. Rohla. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Rozhodčí: Antonín – Komínek, Otáhal

3:5
1:0
39:28
85

HC Kometa Brno

Micka (Rachůnek) – Kučeřík (C), Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc (A), Bartes

Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Malák – Kvasnička, Hollar, Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Domácí hokejisté byli sice v úvodních minutách mírně aktivnější, byli to však Plzeňané, kteří se gólově prosadili jako první. Nejproduktivnější hráč Plzně v části sezony o pořadí v play-off Marek Princl vystřelil na Micku, kotouč se otřel o tyč a poté přeskočil brankovou čáru – 0:1. V sedmé minutě měl dobou šanci v přečíslení 2 na 1 Škvrně, ovšem vracející se obránce mu překazil zakončení. Šanci vrátit se do zápasu měli Brňané v přesilové hře, ovšem žádnou tutovou šanci si v ní nevypracovali. Ve čtrnácté minutě mohl svůj druhý gól v zápase přidat Princl, ovšem Micka jeho svižnou střelu z kruhu vytěsnil nad bránu. V závěru druhé třetiny se dopustil faulu hostující Slanina, Kometa první část přesilové hry využít nedokázala.

Druhá perioda odstartovala zbytkem početní výhody domácích. Velkou šanci měl obránce Svozil, který trefil tyč. Hosté se však nakonec dokázali ubránit. Dobrou příležitost ke srovnání měl i Marek Minárik, jenž ale z mezikruží netrefil hostující bránu. Na přelomu polovin utkání měli Brňané k dispozici téměř minutu dlouhou přesilovku pět na tři, kterou sice nevyužili, nicméně pokračující standardní početní výhoda již zužitkována byla. Marek Škvrně stál na správném místě a dorazil střelu Svozila do odkryté části brány – 1:1. Hosté měli možnost odpovědět taktéž v přesilové hře, to se jim však nepovedlo. Na začátku 37. minuty uháněl na Micku Kolda, ovšem brankář Komety jeho střelu vyrazil do rohu. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného skóre 1:1.

Třetí třetina nabídla poměrně rychlý hokej, který na rozdíl od předchozích třetin nezbrzdily fauly ani na jedné straně. Brňané měli s přibývajícím časem více ze hry, nakonec však jejich snaha přišla vniveč. Plzeňští indiáni se totiž v momentě, kdy na časomíře zbývalo něco málo přes minutu, vydali do útoku. Brněnská obrana nedokázala zastavit zakončení Matěje Koldy, který rozpoutal radost na hostující střídačce. Kometě se i přes odvolání brankáře už vyrovnat nepodařilo.

V prodloužení nadstavbové části hrály oba celky početní výhodu, ovšem gól nepadl, takže o tom, kdo získá bonusový bod, musely rozhodnout nájezdy. V nájezdové loterii byli poté úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd si připsal Adam Rohla.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Opět jsme zklamali v koncovce, to je největší problém našeho týmu. Ve hře a systému žádný problém není. Ve třetí třetině jsme dnes bohužel nezvýšili tlak, takže soupeř získal půdu pod nohama. Místo toho abychom my dali druhý gól, tak se prosadili oni z útoku, ze kterého jsme to nečekali. Bylo to trochu náhodné.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Utkání bylo od začátku hodně vyrovnané. Dostali jsme se do vedení, Kometa se ale poté dostala přesilovými hrami do tlaku a vyrovnala. Třetí třetina byla nahoru dolů. Nám se se štěstím na konci povedla jedna akce. Poté už měla Kometa málo času na srovnání skóre. Po stejně vyrovnaném prodloužení se štěstí při nájezdech přiklonilo na naši stranu.