VIT - PLZ 0:5

VIT - PLZ 0:5 - Když vyhlášený nahrávač pálí aneb Hattrick Jaroslava Kracíka znamená cennou výhru!

Plzeň - Západočeši završili náročný týden v Ostravě, kde i díky hattricku vyhlášeného nahrávače Jaroslava Kracíka a čistému kontu Dominika Frodla uzmuli všechny body.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

0:5
0:2, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 4. Kodýtek (Čerešňák, Budík), 20. Kracík (Gulaš, Kantner), 46. Gulaš (Kantner, Mertl), 51. Kracík (V. Němec, Rob), 55. Kracík (V. Němec).
Průběh utkání: 0:0, 0:5.

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Gebauer, Lederer

vyloučení
2:2
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
střely na branku
23:30
Zblokované střely
19:18
Hity
26:15
Vhazování
19:32
Diváci
5 153

HC Vítkovice Ridera

Mi. Svoboda (Dolejš) – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, Mallet, Razgals – Baláž, Werbik, Guman.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Moravčík, L. Kaňák, Houdek – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kolda, R. Vlach, Pour.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 24 0 24 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 3 0
Peter Čerešňák 0 1 1 3 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 1 1 2 2 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 2 2 2 2
Petr Kodýtek 1 0 1 0 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 3 0 3 3 0
Tomáš Mertl 0 1 1 1 0
Michal Moravčík 0 0 0 1 0
Vojtěch Němec 0 2 2 2 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 1 1 2 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Roman Vlach 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 1 2

komentář

Pro hosty začal zápas skvěle. Poměrně brzy se proti pravidlům provinil domácí Dej a početní výhoda nezůstala Západočechy bez povšimnutí. Peter Čerešňák si sjížděl od modré s pukem na levý kruh, udělal otočku, ze které oslovil na druhé straně Petra Kodýtka, jenž z první otevřel dnešní střelecký výčet. Rychle si svůj trest zkoušel ve spolupráci s Malletem odčinit Dej, Frodl byl pozorný. Později našel Gregorc zpoza branky před ní Lakatoše, jenže ten tísněný vystřelil pouze slabě přímo do středu plzeňské klece. Z kruhu zase pálili Stránský a později Roman, síť ale nerozvlnili. A tak opět udeřila Škoda. Gulaš rychle od levého mantinelu našel na ose hřiště najíždějícího Jaroslava Kracíka, který před Svobodou rychle zamíchal s pukem a podél jeho pravého betonu pohodlně zasunul. 

Domácí do prostřední části vkročili brzkou početní výhodou, v největší šanci ovšem Bukartsův projektil zleva vyrazil Frodl a dorážka Deje minula zařízení. Indiáni odpověděli Budíkem, proti jehož pumelici od modré musel Svoboda prokázat bleskurychlou lapačku. V polovině základní hrací doby Lakatoš clonil Frodlovi před ránou Stránského, ani to nestačilo. Západočeši zase rozjeli na útočném brankovišti velkou valnou hromadu, dorážkami ale nenavýšili náskok svých barev Čerešňák a Eberle. Změny skóre se tak diváci měli dočkat až v poslední periodě.

Tu odšpuntoval Kodýtek, jenž se protáhl až před Svobodu, ten dokázal zakročit. Ujala se tak až parádní kombinace prvního útoku. Mertl z levého rohu našel u bližší tyče Kantnera, ten rychle předal zadovkou k druhé Milanu Gulašovi, kterému stačilo trefit polodkrytou klec Vítkovic. Gól jistoty brzy přidal po přistrčení od Němce zprava na osu hřiště Jaroslav Kracík, který nejprve naznačil střelu, puk ovšem ještě potáhl a zavěsil k bližší tyči. Navíc strážce svatyně Ostravanů brzy poté chyboval u zadního mantinelu při rozehrávce po dobrém napadání Němce, čímž usnadnil Jaroslavu Kracíkovi zkompletovat hattrick! Alespoň čestný zásah hodlali vybojovat ve spolupráci Mallet s Razgalsem, jenže jako později Zdráhal s Romanem ztroskotali na Dominiku Frodlovi. Ten tak oslavil již čtvrté čisté konto sezóny!

Ohlasy trenérů

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): "Pro nás je to ostudný výsledek a tím pádem i výkon. Strašně špatně jsme naložili s šancemi, které jsme si vytvořili. Dostali jsme lekci z přechodu středního pásma, v návaznosti na přechod útočné modré čáry. Plzeňští hráči v tom byli smrtelní a když už se do šancí dostali, tak je velice precizně potrestali."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Já jenom krátce. Důležité bylo pro vývoj utkání to, kdo dá první gól. Pro Vítkovice je výsledek až příliš krutý. Sice jsme se třetím gólem získali převahu, ale pořád to byl vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. My ty naše využili a to o výsledku rozhodlo."