JUN: PLZ - ZLN 4:1

Dohrávka poslala juniory do čela tabulky!

Plzeň - Mladí indiáni o víkendu své zápasy neodehráli, dohrávku proti Zlínu zvládli až dnes. A vítězství je rovnou katapultovalo do čele soutěže!

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:1
1:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 20. Čermák (Houdek, Malát), 49. Adamec (Ženíšek, Malák), 49. Šuhaj (Malát), 55. Kopic (Hollar, Šilhán) – 26. Dobiáš (Sebera).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Vyšší tresty: Kolář 10 min.

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Jelínek

vyloučení
3:5
Využití
1:0
střely na branku
49:22
Diváci
68

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Houdek, Pánek, Staněk, Šilhán, Kovařík, Malák – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Čermák, Kolář, Matiášek, Malát, Ženíšek, Kuchárik.

PSG Berani Zlín

Šarman (Kořének) – Holík, Janošek, Jaroněk, Pavlas, Reidl, Mikulík – Handl, Sebera, Weintritt, Chludil, Lekeš, Podešva, Luža, Kozubík, Dobiáš, Fajkus, Apolenář, Baďura.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 22 1 21 95,45 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 0 1 0 0
Tomáš Čermák 1 0 1 0 0
Tomáš Hollar 0 1 1 1 0
Michal Houdek 0 1 1 1 0
Filip Kolář 0 0 0 0 12
Matěj Kolda 0 0 0 1 0
Marek Kopic 1 0 1 2 0
Filip Kovářík 0 0 0 1 0
Daniel Kuchárik 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 1 1 1 0
Sebastián Malát 0 2 2 1 0
Jan Matiášek 0 0 0 0 2
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Štěpán Říha 0 0 0 -1 0
Ondřej Staněk 0 0 0 0 0
Adam Šilhán 0 1 1 1 0
Vojtěch Šuhaj 1 0 1 1 0
Adam Ženíšek 0 1 1 1 0

komentář

Zápas načali aktivněji domácí. Pánek vyslal tvrdou střelu z levého kruhu a Šarman měl rázem plné betony práce. Po chvilce zakončoval v přečíslení Malát, ani on si na strážce zlínské svatyně nepřišel. Stejný hráč později prošel po povedené stahovačce v situaci jeden na jednoho, poté ale těsně minul levou tyč. Modrobílé mohl potrestat Dobiáš, který pláchl všem na ledě, jenže svižnou střelu pouze otřel o brankovou konstrukci. Na druhé straně vypálil z první z pravého kruhu Adamec, našel jen masku gólmana Beranů. Otevření skóre si tak indiáni nechali až do poslední půlminutky úvodní periody. Po osmnácti vteřinách přesilové hry totiž dorážkou na brankovišti Houdkovy rány od modré udeřil Tomáš Čermák.  

Prostřední dějství načal dělovkou od modré opět Houdek, Šarman zakročil betony. Činil se i Micka, jenž musel řešit projektil Mikulíka z levé strany. Akce ovšem pokračovala a vyrovnání zařídil Vojtěch Dobiáš. Rychlou odpovědět mohl přinést Kuchárik, na vrcholu brankoviště ovšem zamířil je do středu branky. Naopak obrat málem dokonal autor první trefy Beranů, z mezikruží pálil nad. Skórem nepohnul ani Adamec, jenž se na svatyni Zlína řítil sám z levé strany. Když pak tvrdou ranou od modré neuspěl ani Malák, měly oba celky o druhé pauze k vítězství stejně blízko i daleko.

Poslední část začali modrobílí v oslabení, na minutu navíc dokonce museli do tří. Situaci ovšem zvládli bravurně, Micka byl prakticky bez práce. Gólovku si naopak později zapsali domácí. Adamec táhl přečíslení dvou na jednoho a z levé strany rozezvučel bližší tyč. Následně se karta obrátila a na dlouho museli do tří i Zlínští. Ale ani Plzeň duel nezlomila. To se jí povedlo až později během čtyřiačtyřiceti vteřin. Nejprve se Václav Adamec protáhl z pravé strany až před Šarmana a zakončil mezi jeho betony, poté Vojtěch Šuhaj zametl z osy hřiště puk pod břevno po pasu Maláta ze strany. Pojistku navíc po chvilce přidal na domácí vítězství Marek Kopic, který dorážel na brankovišti ránu Hollara od modré. 

Indiáni tak nakonec vybojovali tři body, které je posunuli do čela soutěže! Již zítra je navíc čeká další duel před svými fanoušky, konkrétně proti Olomouci. 

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "Velmi dobře zorganizovaný soupeř, poctivě makali do obrany, blokovali střely, o hodně zlepšili herní projev oproti prvnímu vzájemnému zápasu ve Zlíně. Hráli výborné dvě třetiny, to my je odehráli naprosto hrozivě. Musela být bouřka v kabině, stáhli jsme hru na tři pětky a nakonec se nám to podařilo vyhrát.“   

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): "Čtyřicet minut jsme hráli zcela vyrovnaný zápas. Byly fáze, kdy jsme mohli jít do vedení, bohužel se nám nepovedla přesilovka pět na tři. Nakonec duel zlomili domácí, kdy jsme udělali chyby."