JUN: PLZ - OLO 1:2

Junioři těsně nestačili na Olomouc

Plzeň - Mladé pušky po včerejší výhře nad Zlínem přivítaly dalšího moravského soupeře - Olomouc. Indiáni se v zápase dostali do vedení, ale hosté dvěma góly skóre otočili na svou stranu, čímž si na cestu domů přibalili tři body. Plzeň přesto nadále zůstává na první místě extraligy.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Hasman (Ženíšek, Procházka) – 24. Mácha, 45. Kalač (Handl, Tichý)

Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2

Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Pešek, Ondřej Malý

5:7
1:0
46:27
66

Micka (Pícl) – Houdek (A), Moravec, Pánek, Vajner, Kovářík, Malák (A) – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Čermák, Kolář (C), Procházka, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Hasman

HC Olomouc

Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Vosátko (A), Hladiš, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Adam Ženíšek 0 1 1 0 0

Duel začali lépe hráči Olomouce, po pár vteřinách hry pálil od modré čáry Hlaváč, Micka bez větších potíží zasáhl betonem. Další slibnou šanci měl Kořenek v přesilové hře, hostující útočník měl plno prostoru na pravém kruhu, leč plzeňský gólman odolal i tentokrát. Vzápětí si vzala slovo Škodovka. Po rychlé akci tečoval puk před brankou Malát, smůla pro něj, že o kousek vedle. Indiáni postupně zvyšovali tempo utkání a odměnou jim byl vedoucí gól. V početní výhodě vystřelil z pravé strany Josef Hasman, brankář Mokrý byl zcela bez šance, jelikož v momentě střely ležel na zemi. Zdvojnásobit skóre mohl v další minutě Tomáš Pánek, jenž si hezky vybruslil od zadního mantinelu, domácí obránce se pokoušel o střelu pod horní tyčku, tam prostoru příliš nebylo. Následně se hráči Mory dostali do pásma, Tomáš Krupa dostal puk mezi kruhy, avšak střelou do připraveného Micky skórem nepohnul. Olomouc mohla vyrovnat z přesilové hry pět na tři, ale nestalo se. Jedinou šanci měl Krupa, ten ovšem trefil pouze horní tyčku. Krátce po skončení plzeňského oslabení se dostal do úniku navrátilec z trestné lavice Sebastián Malát, leč i on svůj pokus poslal jen do konstrukce brány. Více toho úvodní perioda nenabídla a tak spokojenější odcházeli do šaten domácí.

Druhé dějství odšpuntovala akce, po které nikdo nevěděl co bude. Hlavní rozhodčí nejprve ukázal do branky na znamení gólu, nicméně pak si vše rozmyslel a branku odvolal. Puk zřejmě celým objemem nepřešel brankovou čáru. Naopak místo vyrovnání mohl navýšit domácí vedení Procházka, kterého hezky našel Hasman zadovkou od mantinelu, Mokrý zakročil včas i proti brzké dorážce. A jak to bývá, nedáš - dostaneš. Po chybě na modré čáře se dostal do samostatného úniku Joshua James Mácha, který střelou mezi betony srovnal účty. Uběhlo pouhých patnáct vteřin a Škodovka si mohla vzít ztracené vedení bleskově zpět, Mokrého po ráně Vajnera opět zachránila pravá tyč. V další akci jeli plzeňští dokonce tři na jednoho, avšak gólman Olomouce si poradil i s pokusem Kopice. Na plzeňském stadionu se hrál parádní hokej, šanci střídala ještě větší šance. Tomáš Krupa se po další chybě obránců dostal do nájezdu, střelou mezi betony neuspěl. V polovině zápasu předvedl obdivuhodné zrychlení Josef Hasman, ten se následně dostal až před gólmana, kterého střelou na bližší tyč nepřekonal. Domácí měli v tu chvíli doslova drtivý tlak, Adam Ženíšek se po hezké kličkované dostal opět až před brankáře, nicméně ten chytal velmi dobře. Poslední slovo ve druhé třetině si vzal opět Ženíšek, ten při přečíslení zvolil střelu, hráč s indiánem na prsou ale trefil jen připraveného gólmana. Vše tak směřovala k rozuzlení v závěrečné periodě.

Třetí třetinu načal střelou Malát z pravého kruhu, Mokrý včas zakročil pravým betonem. Vzápětí se ve vlastním oslabení dral do šance po levé straně Josef Hasman, ale plzeňský hráč jen o centimetry minul levou tyč. Na druhé straně si Lukáš Pírek sjel na osu hřiště, Micka toho přes obránce moc neviděl, přesto stačil včas zasáhnou svou lapačkou. Pět minut po začátku poslední třetiny hosté otočili stav utkání. Tobiáš Handl svou střelou jen orazítkoval pravou tyč, puk se však odrazil před prázdnou bránu přímo na hůl Davida Kalače, který už to měl snadné. Škodovka mohla opět srovnat stav v polovině třetí třetiny, Mokrému po ráně od modré čáry vypadl kotouč, avšak ani čtyři dorážky plzeňských hráčů neskončily v bráně. Neujalo se ani rychlé domácí přečíslení, Josef Hasman se snažil najít na druhé vlně najetého Šuhaje, trefil ale pouze brusle obránce. Na druhé straně mohl rozhodnout Tomáš Krupa, který si puk navedl na osu hřiště, střelou do protipohybu Micku nepřekvapil. Čas pomalu ubíhal, indiáni to v závěru zkusili v šesti, ale ani dvě rány Houdka v bráně neskončily a tak Mora na západě Čech vyhrála těsně 2:1.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Já bych ten zápas rozdělil na dvě části. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, v první třetině jsme byli jasně lepší, ale neproměnili jsme své šance, kterými jsme měli jednoznačně rozhodnout zápas. Nestalo se. Soupeř se následně kousl, Mora začala být skvělá v osobních soubojích, měla velkou obětavost, hráči doslova žrali led, v čemž nás dneska předčili. Pak dali dvě šťastné branky, otočili nám to, ale dneska si Olomouc zasloužila vyhrát, jelikož měla ve své hře něco, co nám chybělo. Nebudeme se ale na nic vymlouvat, gratulujeme soupeři."

Karel Beran (HC Olomouc): "Dneska to byl výborný zápas, hrálo se nahoru - dolů. Domácí byli v první třetině lepší, měli řadu šancí, zatlačili nás v obranném pásmu. To jsme se štěstím ubránili a postupem času jsme se zvedali a hrozili jsme z protiútoků. V poslední periodě se hra srovnala, Plzeň už neměla tolik šancí a my byli o ten jeden gól v zápase šťastnější. Jsme moc rádi za tři body, kord proti tak silnému soupeři."