JUN: PLZ - SAL 3:6

Juniory srazila strašidelná prostřední část

Plzeň - Mladí indiáni dnes v rámci turnaje O Pohár DHL odehráli speciální duel, představili se totiž proti rakouské akademii Salzburgu.

HC Škoda Plzeň - EC Red Bull Salzburg

3:6
1:0, 0:5, 2:1

Branky a nahrávky: 13. Kovářík (Špaček, Ženíšek), 50. Ženíšek (Jiříček, Hasman), 52. Pánek (Procházka) – 22. Menner (Reich, Leonhardt), 23. Pronin, 31. Hengelmüller (Leonhardt, Schwaiger), 32. Bjerrum, 37. Hložek (Leonhardt, Schwaiger), 55. Leonhardt.
Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Rozhodčí: Jechoutek – Klouček, Dědek

vyloučení
7:5
Využití
1:1
střely na branku
34:25
Diváci
80

HC Škoda Plzeň

Micka (32. Pícl) – Moravec, Jiříček, Pánek, Špaček, Kovářík, Vajner – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Čermák, Procházka, Ženíšek, Hasman, Princl.

EC Red Bull Salzburg

Bugl – Obu, Schwaiger, Menner, Necesany, Szuber, Reich, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 32 14 4 10 71,43 0
Michal Pícl 29 10 1 9 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 -1 0
Tomáš Čermák 0 0 0 -1 0
Josef Hasman 0 1 1 -2 0
Tomáš Hollar 0 0 0 1 0
David Jiříček 0 1 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 -3 0
Marek Kopic 0 0 0 1 2
Filip Kovářík 1 0 1 -1 2
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Michal Moravec 0 0 0 -2 0
Tomáš Pánek 1 0 1 0 2
Marek Princl 0 0 0 -1 0
Jakub Procházka 0 1 1 -1 0
Štěpán Říha 0 0 0 -1 6
David Špaček 0 1 1 -1 2
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 -1 0
Stanislav Vajner 0 0 0 -2 0
Adam Ženíšek 1 1 2 0 0

komentář

První střelecký pokus duelu vyslal od modré Schwaiger, Micka zakročil vyrážečkou. Hosté následně ustáli oslabení a hned, co se dostali do pěti, málem udeřili. Hengelmüller obdržel mnoho prostoru mezi kruhy, pálil sice tvrdě, avšak nepřesně. Na druhé straně od modré natáhl Vajner, i Bugl vytěsnil vyrážečkou. Poté se již skóre měnilo. Západočeši ustáli oslabení, po jejímž konci přišel rychlý protiútok. Touš putoval z pravého kruhu na modrou, odkud jej Špaček předložil na Filipa Kováříka, který popojel na levý kruh a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. O rychlou odpověď se snažil Hadamczik, který táhl přečíslení čtyři na dva, ovšem vše zhatil přihrávkou. Když těsně před úvodní sirénou tečovaný pokus Schwaigera od modré skončil těsně mimo, odcházeli do kabin přeci jenom o trochu spokojenější hráči Škody.        

Prostřední perioda začala zvláštním odrazem puku přímo před branku Rakušanů, napadající Princl ale mířil jen do připraveného jejího strážce. To na druhé straně udeřilo, konkrétně z levého kruhu Maximilian Menner. Ihned po buly navíc Salzburg vybojoval puk, Daniel Pronin se kolem obránce protáhl do sóla a zakončil jej ranou do levého horního růžku. Indiáni se rázem probrali, ale dělovka Vajnera od modré skončila na betonu, tečovaný pokus Adamce z levého kruhu zase těsně mimo. A tak Rakušané přispěchali s dalším dvojitým KO. Nejprve početní výhodu využil Maxmilian Hengelmüller, aby po půl minutce hry zakončil do prázdné po nedorozumění v domácí obraně Jonas Bjerrum. V závěru třetiny navíc tvrdě a přesně vypálil z levého kruhu Martin Hložek a podtrhl tak strašidelnou periodu indiánů.

Poslední dějství načal Procházka, jenž se protáhl z levé strany až mezi kruhy, Bugl zakročil vyrážečkou. Poté to domácí zkusili dvakrát od modré. Nejprve Špaček těsně minul pravou tyč, vzápětí až do sítě protečoval na brankovišti Adam Ženíšek pobídku Jiříčka. Další snížení měl na holi Princl z podobné pozice, bekhendem ale mířil nad. Třetí zářez svých barev tak přidal až Tomáš Pánek, který zakončil obléhání hostující svatyně. Rozdíl jediného gólu mohl trefit osamocený Ženíšek u pravé tyče, nepřehodil ale nastavený beton. Následovala hra ve čtyřech, kterou po icingu Rakušanů zkusili vyšperkovat trenéři Škody odvoláním brankáře. Jenže jejich svěřenci poměrně brzy ztratili kotouč a ten dovezl do pouštěné klece Danjo Leonhardt. Salzburg tak indiánům oplatil porážku z prvního vzájemného měření sil. 

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Naším cílem do budoucích týdnů je jednoznačně ustálit sestavu. Musíme se probrat z toho, že jsme hráli dobře a všechno nám fungovalo. Nyní kluci nebojují, myslíme si, že všechno přijde samo. Naopak soupeři bojují, pracují, mají také svoji kvalitu. Dneska nás Salzburg jednoznačně přebruslil ve dvou třetinách, v soubojích i úsilí... My se musíme zmátořit, začít zase makat, špinit se, probrat se, ustálit sestavu a pak máme šanci opět hrát nahoře..."