JUN: PLZ - VIT 6:2

Junioři zakončili turnaj O Pohár DHL půltuctem pro Vítkovice!

Plzeň - Mladé pušky završily jednu část sezóny. Již brzy ale startuje DHL Superpohár, pro modrobílé předposlední lednový den v Chomutově.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

6:2
1:0, 2:0, 3:2

Branky a nahrávky: 20. Čermák (Kvasnička), 27. Kolář (Říha), 31. Malát (Kremláček), 42. Šuhaj (Jiříček, Malát), 49. Šuhaj (Pánek, Jiříček), 60. Čermák (Říha) – 48. Lednický (Mrva), 56. Zapletal (Potočný).
Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2

Rozhodčí: Grech – Belko, Brejcha.

vyloučení
7:4
Využití
1:0
V Oslabení
1:1
střely na branku
39:30
Diváci
39

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák (A) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Šuhaj (A), Říha, Kolda, Marcel, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek.

HC Vítkovice Ridera

Piták (Dolíška) – Kunc, Zapletal, Bílý, Věntus (A), Smolka, Machů – Tvrdý, Potočný (A), Kylnar, Kotásek, Krejsa, Lednický, Mrva (C), Bochnak, Gebauer, Vojtovič, Beránek.


Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 30 2 28 93,33 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Čermák 2 0 2 1 0
Tomáš Hollar 0 0 0 1 0
David Jiříček 0 2 2 2 0
Filip Kolář 1 0 1 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 0 2
Marek Kopic 0 0 0 0 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 2
Vladimír Kremláček 0 1 1 1 2
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 1 1 2 0 2
Marcel Marcel 0 0 0 1 0
Tomáš Pánek 0 1 1 2 0
Štěpán Říha 0 2 2 2 4
David Špaček 0 0 0 0 0
Vojtěch Šuhaj 2 0 2 2 0
Jan Tůma 0 0 0 1 0
Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

komentář

Duel načal bombou přes obránce z vrcholu pravého kruhu Kolář, Piták zakročil lapačkou. Hostům se naskytla šance v početní výhodě, jenže po brzkém faulu se síly na ledě srovnaly. Při plných stavech zkusil své štěstí bombou z pravého kruhu přes obránce Říha, gólman Vítkovic zakročil lapačkou. Činil se i Micka, který musel betony řešit pokus Věntuše od levého mantinelu. Po chvilce vyslal Ženíšek mezi obránce Koláře, který zkusil kličku do bekhendu, ovšem byl svatyni soupeře příliš blízko a zakončil pouze do boční sítě. Když už se pomalu oba celky chystaly do kabin, udeřil osm deseti sekundy před úvodní sirénou Tomáš Čermák a veseleji se tak do nich odcházelo Západočechům.

Prostřední dějství odšpuntoval Kylnar, který se řítil sám na Micku z pravé strany, svižnou střelou ale našel pouze jeho vyrážečku. Plzeňský muž s maskou se činil i vzápětí, když vleže zvládl vykopnout Tvrdého dorážku z bezprostřední blízkosti. A tak platilo otřepané: „nedáš – dostaneš.“ Plzeň podnikla rychlý protiútok, ze kterého skóre navýšil Filip Kolář. Za nedlouho poté se domácím naskytla početní výhoda a ti nepohrdli. Sebastián Malát napřáhl na pravém kruhu a z první vymetl pavučinky v bližším horním růžku. Vykřesat jiskřičku naděje mohl brzy Mrva na brankovišti, jenže svou dorážkou mířil jen do betonu Micky. Ten zakročil i lapačkou proti Potočnému, který zblízka zakončoval přečíslení dva na jednoho.

Poslední část načali indiáni gólově. Jiříček z pravého rohu oslovil Vojtěcha Šuhaje u bližší tyče a tomu prakticky jen stačilo nastavit hůl. Smůlu Ridery neprolomil v samostatném úniku ani Krejsa, svižnou střelou totiž rozezvučel břevno. Prosadil se tak až Vojtěch Lednický, který se před Micku natlačil při hře ve čtyřech. Západočeši poté museli do oslabení, ovšem po faulu Vítkovic dostali výhodu, kterou po parádní akci zakončil prakticky do prázdné Vojtěch Šuhaj. Výsledek korigoval zase Filip Zapletal, kterého v oslabení v situaci dva na jednoho před brankou našel Potočný. Nakonec se stala věc málo kdy vídaná, Tomáš Čermák totiž i podruhé v utkání udeřil necelou vteřinu před sirénou. Indiáni tak turnaj O Pohár DHL zakončili v první trojce, hosté naopak v polovině devatenáctičlenného startovního pelotonu.  

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „První třetina navázala na matnější výkony, které jsme měli. Soupeř byl bruslivější a měl lepší herní projev než my. Od druhé třetiny jsme to zlepšili, přiblížili jsme se tomu, co chceme hrát, vyjádřili jsme to i brankově. Malinko se to zvedlo, ale pořád ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Nyní startují důležité zápasy, brzy je i reprezentační pauza, máme tedy i prostor potrénovat a připravit se pořádně v sestavě, ve které chceme hrát.“

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Dnešní zápas byl diametrálně odlišný od včerejšího v Karlových Varech. Všechny naše hloupé chyby, které jsme vytvořily, soupeř potrestal a tím nás jednoznačně přehrál. Něco jsme si v kabině řekli a dělali jsme úplný opak.“