JUN: PLZ - MBL 3:1

Junioři si v předstihu zajistili postup do čtvrtfinále!

Plzeň - Mladí indiáni dnes sehráli velice důležitý souboj, případné vítězství by totiž znamenalo předčasný postup do čtvrtfinále Superpoháru DHL.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

3:1
2:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Šuhaj (Hajšman), 9. Houdek (Princl), 49. Houdek (Čermák) – 42. Grim (Petržilka, Mežnar).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Sedláček

vyloučení
5:4
Využití
1:0
střely na branku
30:22
Diváci
76

HC Škoda Plzeň

Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Kovářík, Kremláček, Malák (A) – Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Matiášek, Hajšman, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Slanina, Princl (A).

BK Mladá Boleslav

Kmec (od 9. Zeithaml) – Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Moucha, Vasilev (A), Moravčík, Šíma.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 22 1 21 95,45 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Tomáš Čermák 0 1 1 1 2
Kamil Hajšman 0 1 1 1 0
Michal Houdek 2 0 2 1 0
David Jiříček 0 0 0 1 0
Matěj Kolda 0 0 0 1 2
Marek Kopic 0 0 0 -1 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 2
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 0 0 -1 0
Sebastián Malát 0 0 0 1 0
Jan Matiášek 0 0 0 -1 0
Marek Princl 0 1 1 1 4
Jan Slanina 0 0 0 -1 0
Albert Šiller 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 1 0 1 1 0
Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

komentář

Souboj byl prakticky přímým o postup do další fáze soutěže. Tomu odpovídal i opatrný úvod zápasu z obou stran. Ten rozčísl až v páté minutě Vojtěch Šuhaj, který využil hrubky v hostující obraně a v sólu zakončil přesně k pravé tyči. Po chvilce Kmece vyhnal z branky Michal Houdek, jehož spíše nahození od levého mantinelu od modré ku překvapení všech skončilo až v síti. Vrátit se do utkání mohla Mladá Boleslav vzápětí, když Škoda musela na 69 vteřin do tří. S nabídnutou výhodou ale naložila prachbídně, jedinou střelou byla ta Dudychy z osy hřiště. Kolář se musel činit i v plných stavech, když z mezikruží pálil Petržilka. Skóre se ovšem již neměnilo a ve čtvrtfinále tak byli jednou nohou modrobílí.

Prostřední periodu odšpuntoval v přečíslení dva na jednoho zakončující Kopic, ovšem těsně minul. Nevedlo se ani Slaninovi, který zůstal za obranou Středočechů, jeho střela skončila na vyrážečce Zeithamla. Ten zase betonem vykopl zakončení Maláka z pravého kruhu, jenž na sebe vzal přečíslení dva na jednoho. Ještě lepší pozici měl Princl po příhře z pravého kruhu k levé tyči, jenže přestřelil. Vše mohl potrestat Vasilev ranou přes obránce z plné jízdy, touš zamířil mimo. Třetinu brankářů v poslední minutě potvrdil Kolář, který mezi betony udržel pumelici Grima z levého kruhu v přečíslení dvou na jednoho.

Třetí dějství načali hosté gólově. Po úmyslném ofsajdu Škody se ihned po buly zblízka prosadil Jan Grim. V oslabení sahal po vyrovnání z vrcholu pravého kruhu Dotter, tvrdá rána skončila v lapačce Koláře. Ještě větší pumelici vyslal Michal Houdek a ta dokonale zaplula o břevno do sítě. Následně zůstal ležet na ledě po tvrdém ataku Jan Slanina a musela být povolána i nosítka. Závěr utkání si již modrobílí pohlídali, nedali hostům ani možnost odvolat gólmana. A to znamená jediné – Plzeň je v předstihu ve čtvrtfinále Superpoháru DHL!  

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "My bychom hlavně chtěli strašně poděkovat hráčům za tu práci, kterou odvedli. Dnešní zápas byl nervózní z obou stran, my byli o trošku šťastnější. Jedinou kaňkou je pro nás otřes mozku Jana Slaniny."

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): "Kluci se snažili jak na jedné, tak na druhé straně, byl to již play-off hokej. My bohužel vyrobili nějaké chyby, které soupeř potrestal. Každopádně takové vedení duelu od rozhodčích se mi absolutně nelíbí a já nebudu chodit okolo horké kaše, prostě tak to je."