DOR: LIM - PLZ 1:8

Dorost naděloval v Litvínově!

Litvínov - Čtvrtek měl být ve znamení volného dne, leč toho měli plzeňští dorostenci letos už dostatek a tak se dohodli na předehrávce 14.kola, ve kterém Škodovka zamířila na sever Čech, kde se střetla s Litvínovem.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

1:8
0:3, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 35. Šprynar (Čech, Kokhanin) – 5. Pešek (Hodinář, Soukup), 8. Šiler (Pešek, Houdek), 17. Pešek (Šiler, Beníšek), 21. Mazanec (Soukup, Šiler), 23. Soukup (Šiler), 38. N. Schindler (Beníšek, Kreuzman), 52. Soukup (Hořejší, Hodinář), 60. Kučera (Soukup, Dolhý)

hráno bez

Tuhý (31. Kokhanin) – Vyhlídal, Hora, Kuchař (A), Zetek, Werner (C), Bystřický, Síč – Ščislák, Bár, Postl, Beran, Bednařík, Čech, Šprynar, Vlasenko, Pačan, Tůma

Vondraš (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Lučan, Bláha, Hodinář (C), Buzek – Pešek, Soukup, Šiler (A), Kreuzman (A), Beníšek, Schindler, Řehoř, Mazanec, Kučera, Hájek, Hořejší

Jakub Šiler 1 3 4 2 0

Plzeň do utkání vlétla jak uragán, již na konci druhé minuty měl velkou příležitost Schindler, nicméně Tuhý situaci ustál. Následně si modrobílí vykoledovali na domácím hráči faul, v početní výhodě našel Hodinář volného Ondřeje Peška, který prudkou ranou otevřel skóre. Nedlouho poté se Pešek ocitl opět v dobré střelecké pozici, nyní ovšem domácí gólman jeho pokus zastavil, ovšem na pohotovou dorážku Jakuba Šilera již byl krátký. Hosté byli nadále lepším celkem, v polovině úvodní periody v oslabení ujel Hořejší, z obránců si udělal dobrý den, na maskovaného muže Vervy si ale nepřišel. Domácí se nemohli vůbec do tlaku, naopak byli to Plzeňané, kteří zase udeřili. Ondřej Pešek se po přihrávce Šilera dostal do brejku, který chladnokrevně zakončil. Stejný hráč mohl krátce před přestávkou dokonce zkompletovat hattrick, jeho střelu z první s velkou dávkou paní štěstěny Tuhý dokázal zachytit. Plzeň tak po první dvacetiminutovce vedla o tři branky.

Škodovka zkraje druhé třetiny dostala k dispozici přesilovou hru o dva muže, tu sice nevyužila, nicméně početní výhodu pět na čtyři již ano. Marek Soukup přesně narýsovaným pasem našel Aleše Mazance, který rychlým švihem prostřelil Tuhého v bráně počtvrté. Uběhly další dvě minuty a Plzeň uštědřila domácím nepopulárního "bůra". Po další oku lahodící kombinaci Šiler oslovil Marka Soukupa, který puk procedil do brány. Až krátce před půlkou zápasu o sobě dali říci i žlutočerní. Střela Bára z osy hřiště mířila jen doprostřed brány, kde stál Vondraš, vzápětí na plzeňského brankáře uháněl sám Šprynar, ale prostor mezi třemi tyčemi přestřelil. Verva následně vyměnila brankáře, Tuhého nahradil Kokhanin, který hned musel čelit nájezdu Řehoře, plzeňský hráč orazítkoval jen jeho beton. Hra se přesunula opět na druhou stranu, Jan Šprynar dojel vyhozený kotouč a z ostrého úhlu překvapil Vondraše. Brankář Kokhanin nakonec udržel čisté konto jen šest minut. Nicolas Schindler se ocitl osamocený mezi kruhy, přihrávku Beníška napálil z voleje a jeho prudkou ránu neměl gólman sebemenší šanci. Indiáni i ve druhé třetině nasázeli domácím tři branky a před poslední periodou měla pohodlný pětibrankový náskok.

Závěrečná třetina začala opatrněji. První příležitost měl až po pár minutách dobře hrající domácí Šprynar, který ani nadvakrát nepřekonal Vondraše. Při jeho druhé střele ještě dorážel Čech, ale i proti jeho ráně hostující brankář zasáhl na výbornou. Plzeň poctivě bránila, Litvínov si šance vytvářel jen těžko. Ba navíc, svou další šanci využila. Janu Hodinářovi zcela nevyšla rána, puk se nicméně přívětivě odrazil k volnému Marku Soukupovi, který už neměl problém puk dopravit do prázdné brány. Litvínov nevyužil ani Peškův následný nedovolený zákrok, přečíslení dvou na jednoho skončilo nepřesnou přihrávkou. Poslední slovo si tak vzala opět modrobílá družina. Osmnáct vteřin před koncem se další parádní ranou prezentoval Jan Kučera, který dal výsledku definitivní podobu. Škoda Plzeň porazila Litvínov na jeho ledě vysoko 8:1.

Radek Mrázek (HC Litvínov): "Dostali jsme hokejovou lekci. Nemůžeme se vymlouvat na to, že jsme byli 14 dní v karanténě. Nedokázali jsem si nahrát a plnit to, co chceme hrát, tak se nikam neposuneme. Je jedno, jestli to je brankář nebo útočník, každý hráč musí začít u sebe."

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Naši hráči k zápasu přistoupili svědomitě a zabrali už od první minuty. Plnili věci, co po nich chceme. Měli jsme samozřejmě štěstí, že nám tam napadalo tolik branek. Kluci hráli s chutí, protože tuší, že si asi moc zápasů nezahrají."