JUN: PLZ - MBL 6:3

Junioři předvedli snový obrat!

Plzeň - Mladí indiáni dnes vyjeli k dalšímu soutěžnímu utkání. Na svém ledě přivítali mladoboleslavské Bruslaře, se kterými již poměřili síly v přípravě.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

6:3
1:2, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Marcel (Šuhaj), 26. Pánek (Šuhaj, Eremiáš), 28. Adamec (Špaček, Ženíšek), 29. Moravec (Eremiáš, Popelka), 34. Hollar (Ženíšek, Adamec), 60. Šuhaj – 3. Mežnar (Závora, Vacík), 11. Szturc (Rajgl, Polák), 21. Snášel (TS). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3.

Vyšší tresty: Hollar - Plíšek 5+DKU

Rozhodčí: Šindel – Šimán, Sedláček

vyloučení
8:7
Využití
0:0
V Oslabení
3:0
střely na branku
39:20
Diváci
105

HC Škoda Plzeň

Bočan (Pícl) – Moravec, Pánek, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj, Smola, Marcel, Eremiáš, Korčák, Ženíšek, Kaiser.

BK Mladá Boleslav

Šatný (Král) – Moravec, Sýkora, Vacík, Rajgl, Filip. Tůma – Broš, Polák, Závora, Szturc, Snášel, Hrouda, Mežnar, Haas, Kredl, Šíma, Plíšek

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
David Bočan 60 20 3 17 85,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 1 2 1 0
Adam Eremiáš 0 2 2 2 2
Jakub Hamšík 0 0 0 2 4
Tomáš Hollar 1 0 1 1 25
Daniel Kaiser 0 0 0 -1 0
Matěj Korčák 0 0 0 0 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 1 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 4
Daniel Malák 0 0 0 2 0
Marcel Marcel 1 0 1 1 0
Michal Moravec 1 0 1 0 4
Tomáš Pánek 1 0 1 2 0
Adam Popelka 0 1 1 -1 0
Jan Smola 0 0 0 0 2
David Špaček 0 1 1 1 0
Vojtěch Šuhaj 1 2 3 4 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 2 2 2 0

komentář

Poklidný úvod utkání rozčísl gólově Eric Mežnar, jenž se dostal do ideální palebné pozice v postupném útoku svých barev. Vyrovnání měl na holi Smola, svižnou střelou v samostatném úniku ale na Šatného nevyzrál. Bruslaři poté i ustáli oslabení, aby sami znovu udeřili. Rajgl natáhl ke střele a dorážkou se prosadil Gabriel Szturc. Třetí branku málem přidal z úniku z pravé strany Vacík, avšak Bočan zakročil. A tak platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Indiáni zahráli skvěle v oslabení, navíc do úniku pláchl Marcel Marcel, který dodal utkání nový náboj po rychlé kličce do forhendu. 

Jenže hned po dvaadvaceti vteřinách druhé části nařídili sudí trestné střílení pro Bruslaře. Exekuce se ujal Martin Snášel a svižnou ranou mezi betony nezaváhal. Indiány vrátil do zápasu Tomáš Pánek, který svou bombou trefil druhý zásah v oslabení. A jen co se Škoda dostala do plného stavu, srovnala s Bruslaři krok. Špaček mohutně napřáhl na modré a rychlou dorážkou jeho dílo dokonal Václav Adamec. Hosté byli zcela rozhozeni, navíc sudí signalizoval vyloučení, čehož k dokonání obratu za dalších osmadvacet vteřin využil Michal Moravec. Pověstného bůra za nedlouho poté u pravé tyče zapsal Tomáš Hollar, když Šatnému vypadla Ženíškova rána z pravé strany. Divoké utkání tak rázem mělo zcela opačného lídra.

Poslední perioda začala oproti své předchůdkyni klidně, až zůstal sám na brankovišti Polák, jenž zcela minul zařízení. Mnoho prostoru pro změnu na levém kruhu zůstalo Mežnarovi, Bočan zakročil vyrážečkou. Plzeň zahrozila Špačkem, jeho dělovka od modré pořádně prověřila Šatného. Poté táhl přečíslení tři na jednoho Marcel, zakončení mezi betony muž s maskou Bruslařů udržel těsně před brankovou čarou. V závěru ještě modrobílí museli do čtyř a hosté zkusili hru bez brankáře, to vše ale již pouze přes celé hřiště potrestal Vojtěch Šuhaj. Jednalo se již o třetí trefu indiánů v oslabení! Do náročného hracího týdne tak plzeňští junioři vstoupili úspěšně, nyní je čeká v pátek duel na Kladně, o den později na Spartě a v neděli s Třincem. 

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): „Nejsme v úplně TOP formě, takže jsme rádi za jakékoliv vítězství. Kluci bojovali, není to ale nic lehkého. Skáčou nám puky, musíme se do toho zpátky dostat po těch omezeních, které jsme měli v tréninkovém procesu. Je to strašně vidět a znát, ale na druhou stranu musíme kluky pochválit, zápas se nevyvíjel dobře, ukázali charakter a i se štětím nám tam potom napadly nějaké góly. Hosté ovšem neměli TOP sestavu, tak vítězství nesmíme úplně přeceňovat.“

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Neodehráli jsme špatné utkání. Ve druhé části nás domácí zatlačili, přehráli. My nevyužili výhody, možná i náhodné, že jsme se dostali do dvoubrankového vedení, což je škoda, z toho se musíme poučit. Domácí vyhráli zaslouženě.“