DOR: PLM - HKM 4:2

Dorost na úvod přípravy porazil hradecký Mountfield!

Plzeň - Stejně jako minulý rok, i letos k úvodnímu přípravnému zápasu přijel hradecký Mountfield. Plzeňské mladé pušky zápas zvládly, vyhrály 4:2. U všech čtyřech branek byl Marek Hořejší.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové

4:2
1:1, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 7. Benák (Hořejší), 43. Hořejší (Jiříček), 49. Hořejší (Benák), 58. Hromádka (Hořejší, Řehoř) – 12. Šinkovský (Pavlík), 46. Síla (Král, Panič)
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2

Rozhodčí: Němec – Deja, Matys

3:2
0:0
0:0

Jansa (30. Mečl) – Hromádka, Jiříček, Buzek (A), Skala, Eichler, Prošek – Hořejší (C), Řehoř (A), Benák, Hájek, Kaiser, Beran, Křemen, Pittr, Makovec, Hofrajtr

Mountfield Hradec Králové

Kasal (30. Mrázek) – Žaba (A), Samek, Fialka, Bezpalec, Pavič, Ondruš, Borda – Klíma, Mach, Král, Novotný, Trejbal, Síla, Šedivý, Pavlík, Šinkovský, Vencl (C)

Úvod první přátelského zápasu byl od obou mužstev opatrný, brankáři dlouho čekali na první střelu. Tu nakonec vyslali jako první plzeňští, navíc ve třetí minutě dostali za faul kolenem výhodu početní výhody, brankář Kasal ale svůj tým podržel. Nestačil až v sedmé minutě na ránu Adama Benáka, na kterého hosté u pravé tyče zcela zapomněli. Hosté s Plzní srovnali krok krátce za polovinou první třetiny. V situaci dvou na jednoho našel Pavlík před brankou volného Samuela Šinkovského, který následně dokázal prostřelit Jansu. Škodovka si mohla vzít zpět ztracené vedení zásluhou Denise Řehoře, k němuž se na ose hřiště třikrát odrazil vyražený kotouč, ale ani z jedné rány brankáře Hradce nepřekonal. Ke konci první periody vzal zodpovědnost v situaci dvou na jednoho domácí Pittr, Kasal včas zasáhl svou vyrážečkou.

Druhou dvacetiminutovku odšpuntovala velká příležitost Škody, Josef Eichler našel před brankou zcela volného Marka Hořejšího, fantasticky se proti jeho ráně ale přesunul Kasal. Plzeň pokračovala v tlaku a držela více puk. V další šanci se ocitl Řehož, ale mířil pouze doprostřed brány. Záhy domácí překombinovali situaci tří na jednoho. V polovině zápasu se změnili na obou stranách gólmani a jako první musel do akce hostující Mrázek. Ve druhé třetině nakonec branka nepadla, protože velkou šanci nevyužil ani Matyáš Beran. Ten zůstal sám na ose hřiště po přihrávce od zadního mantinelu, Mrázek se proti jeho střele vyznamenal.

Čeho se diváci nedočkali v prostředním dějství, přišlo hned na úvod toho třetího. Adam Jiříček napřáhl na modré čáře a jeho pokus za záda hostujícího gólmana usměrnil Marek Hořejší. Stejně jako první třetině, ani tentokrát se domácí neradovali dlouho. Fialka ještě slibnou příležitost neuvyžil, o půl minuty už ovšem za Mečla dostal puk Jaromír Síla. Překlopit vývoj na svou stranu mohli hosté v následující minutě, kdy dostali možnost početní výhody, jenomže nakonec to byli sami, kdo mohl inkasovat. Aleš Hofrajtr ale z levé strany trefil pouze tyč. Hezký hokejový moment přišel krátce před polovinou třetí třetiny. Adam Benák se s pukem prodral až před brankáře, kterého bekhendovou kličkou sice nepřekonal, ve správný čas, na správném místě byl ale Marek Hořejší, který poté puk dovezl do opuštěné klece. Definitivu plzeňského vítězství dal tři minuty před koncem Jakub Hromádka, který Mrázka prostřelil z levého kruhu. Plzeňští dorostenci tak první přípravný duel zvládli, hradecký Mountfield porazili 4:2.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Byl to náš první zápas v nové sezóně. Bylo velké horko, navíc máme těžké tréninky, kluci ale poctivě pracují. Je to příprava, na druhou stranu ale zápas zvládli velice dobře. Hráli jsme agresivně, Hradec jsme tlačili. Z naší strany rozhodně panuje spokojenost, nicméně bereme to jako součást našeho tréninku a nebudeme z toho dělat nějaké závěry. Přípravným zápasů máme hodně, tak uvidíme jak se pak vykrystalizuje sestava.“

Václav Pánek (Mountfield HK): „Výsledek zápasu je zasloužený, Plzeň byla po většinu utkání lepším celkem. Hrála více na kotouči, my jsme měli problémy u nás v pásmu a dělala nám problém navíc jejich důraz a agresivní hra.“