Medailová sezóna 2017/2018

Byla to těžká sezóna. Již rok dříve se totiž junioři a starší dorostenci stali mistry ČR a mladší dorost vyválčil bronz. Říká se, že nejtěžší je úspěch obhájit.

To se ale na západě Čech i přesto dokonale povedlo! Během památného jara 2018 totiž indiáni uzmuli medaili ve všech pěti věkových kategoriích, ve kterých se celorepublikově bojovalo o mistrovský titul. A-tým ovládl základní část, čímž si zajistil Prezidentský pohár, v play-off následně urval bronz. Podobně si vedli i junioři, kteří druhou pozici po dlouhodobé fázi rovněž přetavili v bronz. V nastalé tradici ve vyřazovacích bojích pokračovali i starší dorostenci, kteří zkopírovali svůj počin po základní části. Jejich mladší kolegové ovládli dlouhodobou část a následně vybojovali celkové stříbro. A na chlup stejně si vedli i osmáci.

Znamená to tedy, že v sezóně 2017/18 všechna mužstva indiánů po základní části i play-off skončila na medailových pozicích, tři z pěti dokonce navíc opanovali základní část.

A-tým

Škoda předvedla v Tipsport extralize parádní jízdu. Vybojovala ve dvaapadesáti utkáních 107 bodů, čímž o jediný překonala své historické maximum z ročníku 2009/10. Právem si tak sáhla na Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Velkou jízdu předvedla především doma, kdy pouze jednou nebodovala (s Bruslaři 1:4) a soupeři si odvezli pouhých sedmnáct procent bodů. Pardubice i Olomouc navíc shodně inkasovaly desítku. Velkou měrou se o to zasloužily také nové letní posily - gólman Miroslav Svoboda a Milan Gulaš (nejlepší nahrávač a nejproduktivnější hráč soutěže) i nejlepší střelec extraligy Tomáš Mertl.

V play-off čekali právě Hanáci. Ti na úvod čtvrtfinále senzačně ovládli nájezdy, ovšem následně již vyhrávali pouze Západočeši, poslední dva mače dokonce bez inkasované branky. V boji o finále se modrobílí utkali s obhájcem titul z Brna. Ten rozhodl paradoxně o svém postupu na ledě Plzně, když zde zvítězil třikrát. "Na kluky jsem hrdý. Vyhráli jsme základní část, silní jsme byli zejména doma. Chci poděkovat všem, co se na tom podíleli. Upřímně si myslím, že i když jsme nyní zklamaní, bronzová medaile je úspěch a jsme za ni rádi," hodnotil trenér Ladislav Čihák.

Jeho svěřenci si k Prezidentskému poháru na krk pověsili BRONZOVÉ medaile.

Podrobné zápasové ohlédnutí ZDE!

Junioři

Tým obhajoval mistrovský titul z předešlé sezóny a vedl si náramně. Po základní části byli lepšími sběrači bodů pouze vrstevníci z Brna. Následně přišla na řadu osmifinálová skupina, kterou indiáni zcela opanovali v konkurenci Mladé Boleslavi, Liberce, Sparty, Pardubic a Chomutova. Ve čtvrtfinále čekala pražská Slavia a také obrovská pětizápasová bitva do rozhodnutí. V ní hned třikrát Plzeň ztratila vedení 2:0, odvracela mečbol na ledě soupeře, ovšem v pátém zápase uspěla před svými fanoušky 3:2. Semifinále se hrálo již pouze na dva vítězné duely, začínalo se na půdě hůře postaveného celku po základní části. Západočeši v Liberci těsně padli 2:3 a i pod hrozbou náhlého vypadnutí nakonec doma podlehli ve druhém utkání 0:3. "Hodnocení celého ročníku musí být pozitivní. Získali jsme za posledních pět sezón tři medaile, k tomu jedno čtvrté místo. Samozřejmě jsme chtěli dál, ale je to hokej a Liberec byl v tomto dvojutkání úspěšnější v koncovce," popisoval David Bruk.

V týmu tehdy nechyběli ani Jakub Pour, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Filip Přikryl, Matěj Kolda, Michal Houdek, Lukáš Kaňák, Kristián Kolář a další, kteří již působí v extralize dospělých.

Junioři končí celkově TŘETÍ po play-off, když po základní části byli druzí.

Podrobné ohlédnutí za sezónou ZDE!

Podrobné zápasové ohlédnutí ZDE!

Starší dorost

Stejně jako nejstarší mládežnická kategorie tak i dorost obhajoval mistrovský titul z předešlého roku. A ani on se úspěchem nenechal ukolébat. Úvodní skupinu Západ zcela ovládl, v nadstavbě mezi nejlepšími celky následně skončil třetí. Play-off načali modrobílí neskutečným zápasem. Na úvod série se Zlínem totiž prohrávali již 0:3 a ještě ke konci prostřední periody 2:4, ale vše otočili na konečných 8:5! Osm branek vsítili i v odvetě a i přes to, že na východě republiky první duel ztratili, celkový postup 3:1 si již vzít nenechali. Poté se již hrálo pouze na dva vítězné duely a Energie se musela sklonit 0:4 a 1:3.

Finálový turnaj čtyř nejlepších bylo vždy o jednom utkání. S pozdějším mistrem z Českých Budějovic Západočeši padli v semifinále 2:5, chuť si spravili v souboji o bronz s pražskou Spartou 4:2. "Mrzí nás hlavně utkání s Motorem. Špatně jsme do něj vstoupili a to rozhodlo. Udělali jsme příliš chyb a naopak neproměnili trestné střílení či střelu v přečíslení do prázdné. Zápas se Spartou již byl lepší. Ale asi to tak mělo být. Salzburg dominoval po celou základní část, České Budějovice na něj zase i v ní vyzrály," popisuje kouč Michal Straka.

Starší dorost končí celkově TŘETÍ po play-off, stejně si vedl i v základní části.

Podrobné ohlédnutí za sezónou ZDE!

Podrobné zápasové ohlédnutí ZDE!

Mladší dorost

Tým před rokem vybojoval bronzové medaile a po podobném úspěchu pokukoval i letos. Za další trofejí si šel od samotného začátku soutěže, když nejprve zcela opanoval v první fázi soutěže skupinu Západ, později i nadstavbu. Ve čtvrtfinále čekala brněnská Kometa. Na úvod série si oba soupeři bez inkasované branky vyměnili po jednom utkání, rozhodující duel již patřil Plzni 5:1. Následně stál v cestě Chomutov, který nestačil 1:6 a 1:4.

Na Finálovém turnaji se představili Přerovští, Liberec a Mountfield, hrálo se systémem každý s každým. Osud tomu tak chtěl, že v posledním utkání s Východočeši šlo v přímém souboji o titul. Indiáni byli lepší, i střelecky aktivnější, ale po prohře 1:2 brali "jen" stříbrné medaile. "Bezprostředně po finále převládal smutek, že jsme to nedotáhli na zlato. Ale jsem na kluky pyšný, protože to, jakým způsobem jsme dnes Hradec přehráli, je pro mě známkou toho, že jdeme správnou cestou. Soupeř svoje dvě šance proměnil a bohužel my ne, pokračovalo naše trápení v koncovce," popisoval trenér Petr Vojan.

Mladší dorost končí celkově DRUHÝ po play-off, základní část ovládl.

Podrobné ohlédnutí za sezónou ZDE!

Podrobné zápasové ohlédnutí ZDE!

8. třída

Velkou jízdu sezónou předvedli také osmáci. Vloni skončili těsně bez medaile čtvrtí, letos se mělo vše změnit. V základní části přišly ve dvaatřiceti duelech pouhé tři nezdary! Jako vítěz své skupiny si modrobílí vybojovali vstupenku na Finálový turnaj, kde sehráli s dalšími pěti nejlepšími celky souboj o mistrovský titul systémem každý s každým.

Slavia, Vítkovice, Kladno i Kometa se musely sklonit, jediným přemožitelem se stala pražská Sparta. V posledním utkání s Brnem stačila Západočechům ke stříbru remíza, ovšem padesát vteřin před třetí sirénou jim vyrovnávací gól nebyl uznán pro údajné hraní vysokou holí. Nakonec ale radost vypukla 4 vteřin před koncem. "Na toto utkání budeme všichni určitě ještě dlouho vzpomínat, mohl by se podle něj natočit hollywoodský film. Co dodat, krásnější tečku za sezónou jsme si nemohli přát," hodnotil trenér Jan Zlatohlávek.

Osmáci končí celkově DRUZÍ po play-off, základní část ovládli.

Podrobné ohlédnutí za sezónou ZDE!

Podrobné zápasové ohlédnutí ZDE!