Dorostenci vstoupili do sezóny vítězně

Dorost: Plzeň - Liberec 5:2.
P l z e ň - Plzeňským dorostencům se povedl vstup do nové sezóny, když na svém ledě dokázali porazit Bílé Tygry z Liberce 5:2. Základní kámen úspěchu položil Lasselsberger již v první třetině, kterou vyhrál 3:0. V prostřední části hry soupeř sice vsítil dvě branky, mladí Plzeňané si vítězství ale již vzít nenechali.

1.kolo , čt 7.9.2006, 18:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec
Branky a nahrávky: 3. Urbánek (Kovář, Pour), 12. Kovář (Pour, Urbánek), 15. Pour (Kovář), 22. Vild (Hošťálek), 44. Růžička (Kovář). - 23. Skalický (Černý, Kulda), 28. Lemfeld (Diviš). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 14:10. Využití: 4:0.
HC Škoda Plzeň Francouz - Ketner, Pour, Růžička, Jeřábek, Rutta - Adam, Holeček, Urbánek, Hošťálek, Vild, Kovář, Pacanda, Šimek, Jonák.
Bílí Tygři Liberec Pyrochta - Kulda, Příkazský, Lacek, Diviš, Jurčák, Černý, Kysilka, Přibyl - Vašek, Bortňák, Jánošík, Drnec, Kedršť, Mizerík, Skalický, Chlouba, Vozák, Pekarik, Klíma, Lemfeld.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Pavel Francouz3223093,75

Komentář

Do prvního zápasu nové sezóny vstoupili plzeňští dorostenci doslova bleskově. Byly odehrány pouhé dvě minuty, když Urbánek zakončil přesilovkovou kombinaci na jeden dotek přesnou střelou za Pyrochtova záda - 1:0. Domácí rychlé vedení povzbudilo a byli v úvodu zápasu aktivnější. V 5. minutě mohli dokonce hrát dlouhou přesilovku pět na tři, tu ale hned záhy ukončil faul Hošťálka. Liberec o sobě dal vědět při početní výhodě v 8. minutě, kdy z dobré pozice pálil Kulda. Lekci z efektivity využívání přesilovek ale Bílým Tygrům uštědřil ve 12. minutě plzeňský Kovář, který stál na konci úspěšné akce po ose Rutta - Pour - 2:0. Plzeňští ale ukázali, že se umějí prosadit i v plném počtu hráčů. V čase 14:33 si z modré čáry mezi kruhy sjel Pour a bouchl do skákajícího kotouče, který zapadl pod horní tyčku Pyrochtovy branky - 3:0. Lasselsbergeru se dařilo pokrývat liberecké pokusy o rychlé brejky. Jednu z nemnoha šancí hostů měl těsně před první sirénou Klíma, jenž však nedokázal zvednout volně se povalující puk v plzeňském brankovišti.

Střelecký apetit z první třetiny Západočechům vydržel i v úvodu prostřední části. Již po necelé minutě hry byl vyloučen Jurčák a domácí hráli opět přesilovku. V čase 21:33 po rychlém přechodu do útočného pásma předložil Hošťálek ideálně puk Vildovi, jenž zamířil přesně k tyči - 4:0. Domácí se nechali čtyřbrankovým vedením trochu ukolébat a Liberečtí je ze sladkého spánku probrali hned při své nejbližší přesilovce. Ve 23. minutě se k puku dostal Skalický a propálil vše, co mu stálo v cestě - včetně Francouzova rozkleku - 4:1. Uplynulo pět minut a po čtyřbrankovém vedení nezbylo ani památky. Ze závaru před Francouzem kontaktní branku vytěžil Lemfeld - 4:2. V 35. minutě se hostům naskytla další šance na úpravu skóre, minutu dlouhou přesilovku pět na tři ale nevyužili, a tak po čtyřiceti minutách Plzeň vedla 4:2.

Skóre se opět měnilo, když časomíra ze třetí třetiny ukrojila necelé čtyři minuty. Liberecký brankář měl zakrytý výhled, takže nemohl zareagovat na Růžičkův švih, který skončil až v síti - 5:2. Tygři neztratili naději a nadále bojovali. Brejk Mizeríka však zlikvidoval Francouz, hosté navíc v 49. minutě nedokázali využít další přesilovku pět na tři. V nervóznějším závěru si Lasselsberger nenechal první výhru nové sezóny vzít a dovedl zápas do úspěšného konce.

Ohlasy 22. kolo

Na trestné lavici jsem si zanadával, naštěstí to kluci ubránili, říká autor dvou gólů Petr Kodýtek

HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

HokejkaTV pro permanentkáře zdarma i v prosinci!

PLZ - VIT 6:3

PLZ - VIT 6:3 - Tři body zůstávají doma! Indiáni přehráli Vítkovice