Plzeňští junioři ztratili s Pardubicemi

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubice 1:2 po prodloužení. Plzeňští mladíci nezvládli ani druhé víkendové utkání, po předchozí venkovní prohře nula jedna na sparťanském ledě si z domácího střetnutí proti východočeskému Moelleru připisují pouhopouhý bod, který vydolovali zásluhou beka Sullmanna. Svěřenci Radka Kampfa tak uzavřeli neúspěšné víkendové zápolení, kdy se ve dvou zápasech střelecky trápili, což ostatně dokazuje jedna vstřelená branka.

29.kolo , so 6.12.2008
Plzeň - Pardubice
1:2pp
0:1, 0:0, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 44. Sullmann (Lev, Jeřábek) - 13. Kaut (Buchtele), 63. Dobiáš (Radil). Rozhodčí: Šinder - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Plzeň Francouz - Růžička, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Špiler - Polívka, Petruška, Sýkora, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kubalík, Herm, Roušal, Jonák, Lev.
Pardubice Landsman - Zdráhal, Drtina, Krejnus, Havlík, Rozlivka, Poskočil - Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Nosek, Pilař, Bendík, Kapec.

Komentář

Ve třetí minutě pálil Buchtele jen do připraveného Francouze. V plzeňské přesilovce střílel Jeřábek od modré čáry a pardubický brankář neměl s jeho pokusem problémy. Naopak Francouz musel být pozorný proti Drtinovi. Rychlému protiútoku čelil plzeňský gólman i v osmé minutě, hostující Kaut však nebyl dostatečně důrazný. Početní výhodu si zkusili i Východočeši, ale Kubalíkův faul nepotrestali. Francouz ve třinácté minutě jako první kapituloval, Buchtelovu střelu do plzeňské klece usměrnil Tomáš Kaut. O minutu nato mohl zvýšit Stoklasa, ale Francouz jeho úmysl přečetl. Hosté se i nadále tlačili do útoku, avšak v něm neuspělo duo Drtina, Stoklasa.

Jako první se ve druhé třetině osmělil Petruška, který zkusil individuálně překonal Landsmana. V plzeňské přesilovce zacílil Kubalík, ale pro domácí bohužel mimo. Obdobně se vedlo o několik vteřin poté Jeřábkovi od modré, Lasselsberger tak nevyužil další přesilovku. V pardubické početní výhodě pálil Drtina, avšak Francouz si proti němu dobře vyjel a neměl s jeho ranou problémy.

Ve 43. minutě obehrál Roušal dva protihráče a Pardubičtí hasili nebezpečí jen za cenu Stoklasova faulu. Tento hostující prohřešek už Lasselsberger s přispěním pardubického gólmana využil - do střelecké listiny se zapsal bek Sullmann. Hned vzápětí východočeský Radil zakončil mimo brejkovou situaci dvou na jednoho. V osmačtyřicáté minutě se po zásahu pukem sbírali domácí Špiler a hostují Stoklasa, nastěstí ani jeden nepříjemnou situaci neodnesli vážným zraněním. V 55. minutě ujížděl na Francouze Stoklasa, Hucl ho perfektně načasovaným obranným zákrokem obral čistě o puk. Poslední střelu třetí třetiny vyslal na Landsmana Pitule.

V prodloužení ujel plzeňské obraně Ugo Dobiáš a pohodlně zavěsil do branky. Rozhodl tak o osudu utkání, které bylo více hokejovou přetahovanou než podívanou.

Leuze Engineering

Společnost Leuze Engineering podporuje indiány i v nadcházející sezóně

Rozhovor Ladislav Čihák

S průběhem suché přípravy jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák