Černý plzeňský pátek neprolomili ani junioři

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Ústí nad Labem 4:5 I přesto, že hráli o devět přesilovek více a vedli dvakrát o dva góly, nedokázali plzeňští junioři vyhrát nad soupeřem z Ústí nad Labem. V utkání však i přes nepříznivý výsledek byly hodně vidět posily z A-týmu Jeřábek a Stránský.

7.kolo , pá 25.9.2009, 13:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem
4:5
2:1, 2:3, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Stránský, 18. Zeman (Jonák), 21. Lev (Pitule, Jeřábek), 33. Pitule (Stránský, Jeřábek) - 2. Hanzl (Šrámek), 26. Šrámek (Havlíček), 35. Havlíček (Zákoutský), 39. Žák (Šaršok, Havlíček), 49. Havlíček (Šrámek). Rozhodčí: Zubzanda - Pavelec, Fiala. Vyloučení: 8:17. Využití: 3:3. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
HC Škoda Plzeň Polívka (Záhrubský ) - Sullmann, Jeřábek, Zeman, Boháč, Hucl, Špaček, Ruprecht - Pitule, Stránský, Lev - Hošťálek, Baxa, Petruška - Sedláček, Roušal, Jonák - Mainer, Herm, Bernad
HC Slovan Ústí nad Labem Petrásek (Bursa) - Zákoutský, Brož, Humpolíček, Holomek, Jurčák, Grin - Drnec, Žák, Šaršok - Hanzl, Šrámek, Havlíček - Vávra, Bříza, Pořický - Kentoš, Baránek, Místecký - od 14. Janíček.

Komentář

Domácí se snažili na soupeře vlétnout, ale již po půl minutě hry se faulem provinil domácí Baxa. Lvi následující přesilovky řádně využili a po Šrámkově střele dorážel do prázdné branky Hanzl – 0:1. Úvodní branka však byla posledním výrazným střeleckým počinem hostí v první třetině. Plzeňské nepříznivý stav rychle probral. V osmé minutě se při přesilové hře prosadil Stránský a srovnal stav utkání na 1:1. Ústí se svou nedisciplinovanou hrou připravovalo o větší možnost útoku. Avšak i přes velmi aktivní hru domácích a časté přesilové hry se plzeňským hráčům nedařilo skórovat. V deváté minutě se bílým dokonce otevřela možnost vstřelit branku při přesilové hře pět na tři, ale ani tentokrát se nezadařilo, i když puk kolem tyčí létal často. Střelecký útlum prorazil až v 18. minutě ranou z dálky Zeman. Po první třetině tak na světelné tabuli svítil stav 2:1 pro domácí, který odpovídal předváděné hře obou mužstev.

Druhou třetinu začali domácí hráči s chutí. Hned po sedmi sekundách se tak domohli přesilové hry, díky které ještě v téže minutě srovnali. Chytrou kombinaci po ose Jeřábek, Pitule, Lev zakončoval poslední jmenovaný do prázdné branky. – 3:1. Hráči Ústí nad Labem se ale nevzdali a o pět minut déle proměnili přesilovou hru. Šrámek střelou nad ležícího Polívku snížil stav utkání na 3:2. Domácí se v přesilových hrách poměrně trápili. Když však seděl Humpolíček na trestné lavici, vrátil domácím dvougólový náskok Pitule – 4:2. Plzeňští hráči vypadali, že jsou na koni a po většinu zápasu diktovali hru. Ústečtí je zastavovali pouze za pomoci faulů. Avšak po vzájemné potyčce, když Špaček chránil svého gólmana před Hanzlem se hosté prosadili. Havlíček zavelel k obratu střelou z kruhu a trefil se Polívkovi mezi nohy – 4:3. V čase 38:25 zaúřadoval Žák, který si položil Polívku a zakončil do prázdné branky. Plzeň tak přišla o dvougólové vedení během čtyř minut, ačkoliv byla lepším týmem – 4:4.

Do poslední části hry vstupovala obě mužstva za vyrovnaného stavu. Plzeň však měla značnou výhodu, když nastupovala s pěti hráči proti třem ústeckým bojovníkům. Plzeňskou marnost v proměňování šancí jen dokumentovala tyč Pituleho, netrefení prázdné branky Lvem a Jeřábkova tvrdá rána, která se zastavila o masku ústeckého brankáře. Lekci v efektivitě však Lvi udělili domácím pouhých sedm sekund po uplynutí jedné z mnoha přesilovek. Havlíček zařídil svou trefou Severočechům tři body – 4:5. Plzeň i přes tlak a závěrečnou power play nedokázala srovnat skóre. Nic na tom nezměnil ani time-out domácích trenérů dvě sekundy před koncem.

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!