Indiáni překonali Trenčana až v prodloužení

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Slezan Opava 1:0 po prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0). Přes celou republiku přijeli k utkání opavští hráči a v Plzni si nevedli vůbec zle. Prakticky šedesát minut vzdoroval slezský obranný val plzeňským nájezdníkům. Důkladná opavská obrana byla podepřena spolehlivým výkonem brankáře Trenčana a díky tomuto výkonu si odvážejí ze západu Čech bod. O druhém bonusovém bodu rozhodl samostatnou akcí plzeňský obránce Růžička.

2.kolo , út 11.1.2011,
HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava
1:0pp
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 61. Růžička. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Průběh utkání: 1:0.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullman, Špaček, Jeřábek - Váchal, Sedláček, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Vizinger, Němec, Lev.
HC Slezan Opava Trenčan - Faksa, Svoboda, Kysela, Vaněk, Rypar, Vitásek, Spusta, Pešut, Vítek, Mosler, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Koschatzký, Lichý, Seidler, Jelen.

Komentář

Utkání skromné na branky začala aktivně Plzeň. Obrana Slezanů však byla hodně pevná a reprezentant Mazanec si tak zachytal pouze při přesilové hře. Jedinou přesilovou hru v první třetině však Slezané nevyužili, stejně jako jejich indiánský protějšek.

Ve stejném duchu se odehrála třetina druhá, kde jsme viděli urputně bránící Opavu, která dostatečně vzdorovala indiánským nájezdům od samého počátku utkání. Pokud se domácím podařilo překonat slezský obranný val, narazili na Trenčana, který v tomto zápase odvedl vynikající výkon. Když byl Trenčan v polovině utkání překonán, netrefil prázdnou branku Vizinger. I to byl důvod, proč jsme ani po čtyřiceti minutách neviděli ani jednu branku.

I přesto, že třetí třetinu ovlivnila statisticky celá řada vyloučení, neovlivnila ji příliš vizuálně ani výsledkově. Jinými slovy, obrázek hry byl stejný, jako v předchozích třetinách. Indiánský gólman si trochu zachytal snad jen při úvodních dvou přesilových hrách této části, ve zbytku utkání se bruslilo pouze v opavské třetině.

To co nedokázal celý plzeňský tým za 60 minut, dokázal Růžička po samostatné akci. Plzeň tedy získala druhý bonusový bod a zvítězila nad Opavou 1:0.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!