Juniorka v Havířově urvala dva body

Havířov/Plzeň - Junioři AZ Havířov - HC Plzeň 1929 1:2 po samostatných nájezd (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0). Třetí tým juniorských bojů Plzeň odjel k dalšímu kolu uspěchané Noen extraligy k utkání do dalekého Havířova. Po úvodním oťukávání, které nakonec trvalo až do poslední třetiny, se jako první prosadili hosté, jmenovitě Jakub Bernad. Domácí se vzpamatovali takřka za pět minut dvanáct a stačili vyrovnat. Rozhodovat musely až samostatné nájezdy, kdy jediným úspěšným exekutorem byl indián Faschingbauer a společně s Mazancem, který vychytal všechny čtyři nájezdy, přispěl k zisku bonusového bodíku.

11.kolo , pá 15.10.2010,
AZ Residomo Havířov - HC Škoda Plzeň
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1, - 0:1
Branky a nahrávky: 60. Pechanec (Brezani) - 49. Bernard (Ruprecht, Sullmann), rozhodující nájezd Faschingbauer. Rozhodčí: Kusý - Hlavatý, Poruba. Vyloučení: 9:11, navíc Sedláček (PLZ) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ Residomo Havířov Matoušek - Bálint, Teper, Zientek, Peslar, Lešiga, Krause, Jindřich, Marek, Horák, Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Kopún, Brezani, Včíslák.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Šimandl, Blumentrit, Mrázek, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Hájek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec.

Komentář

V první třetině se předváděli s útočnými akcemi především havířovští hokejisté, když měli k dispozici řadu přesilových her. Ve 14.minutě se krásnou stahovačkou dostal do šance domácí Číp, ale k překonání Mazance v bráně Plzně nedošlo. V 17.minutě orazil tyč havířovské brány Sullmann.

Hned v úvodu druhé části se ke skvělé střele dostal Mráz, Mazanec skvělým zákrokem vyrážečkou zabránil všemu nebezpečí. Havířov měl ve 23.minutě možnost přesilovky celé 4 minuty, k brance to ovšem nevedlo. K nebezpečné střele se dostal Pacanda, Matoušek kotouč vyrazil betony, když se skvěle stihnul přesunout. V další šanci havířovský Horák jen těsně minul puk, který se mu nepodařilo tečovat. Během posledních 10 vteřin se dostal do brankové příležitosti Pechanec, neuspěl.

Ve 45.minutě se dostal po samostatném úniku až před Matouška Baxa, v klíčové chvíli ale přestřelil. Ve 49. minutě se poprvé stadion v Havířově dočkal branky, ovšem branky hostů. Výhodu přesilové hry dokázal zužitkovat přesnou a tvrdou ranou do spodní části brány Jakub Bernard po asistenci Ruprechta a Sullmanna. V poslední minutě utkání dostal Pechanec přesný pas do jízdy od Brezaniho a Antonín Pechanec prostřelil brankáře Mazance a dokázal vyrovnat jak se říká za minutu dvanáct.

Když si v prodloužení vyzkoušely oba týmy přesilovou hru a nedokázaly ji využít, tak následovaly samostatné nájezdy.

Rozhodující a jediný nájezd v zápase ve čtvrté sérii dokázal proměnit Jakub Faschingbauer. Havířovský Miczek nájezd neproměnil a Plzeň si odvezla 2 body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech.

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!