Gólová odpověď přišla pozdě, starší dorost těsně prohrál s Vítkovicemi

Plzeň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Vítkovičtí přijeli do Plzně solidně nažhaveni a tak jsme měli možnost po celých šedesát minut vidět hokej plný soubojů a vyloučení. Indiáni se však na rozdíl od Ostravanů nemohli prosadit a nevyužili ani dlouhou přesilovou hru pět na tři. Když Kubalík chvilku před koncem snížil, nezbýval indiánům dostatek času na to, aby výsledek naklonili na svou stranu.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

1:2
0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 57. Kubalík (Andrlík, Schleiss) - 38. Česlík, 56. Pavelka (Blahuta). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Polívka (Karafiát) - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Kopta, Tolar, Zimmermann, Noga, Kubalík, Faschingbauer, Andrlík, Houfek, Pour, Procházka, Tulačka.

HC Vítkovice Ridera

Ďuriš (Seifert) - Hawlík, Zuzaník, Česlík, Pavelka, Kubis, Klok, Černín, Cabák, Tomi, Klečka, Plášek, Kysučan, Máj, Blahuta, Celner, Holý, Rimmel, Zdráhal, Ballner, Sysala

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

První třetinu jsme viděli aktivní hokej z obou stran, alespoň co se první poloviny týče. Postupem času však začali hosté domácí tým pomalu, ale jistě, přebruslovat a vytvářet si tlak. Mladí indiáni však dobře a urputně bránili a do kabin se tak odcházelo za bezgólového stavu.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupila indiánčata mnohem aktivněji, než ukončovala část první. Často to ale se svou aktivitou a důrazem přehnáněla, což pramenilo v pět vyloučených hráčů během druhé třetiny. Pokud ale Vítkovice nehrály přesilovou hru, bylo to jejich obranné pásmo, kde se převážně pohyboval černý nesmysl. Tlak Vítkovic byl k vidění ojediněle, nicméně to stačilo ke vstřelení vedoucí branky Česlíkem. – 0:1 Od této doby se začala hra přiostřovat a měli jsme možnost vidět ne jednu strkanici.

V kabinách vášně neutichly a tak jsme poměrně tvrdý zápas měli šanci sledovat i v poslední části. Oproti druhé třetině to byli ale většinou hosté, kdo seděl na trestné lavici. Indiáni měli dokonce šanci vyrovnat při více než minutu dlouhé přesilové hře 5 na 3. Bez branek se ale vyhrát nedá a tak pět minut před koncem přišel trest z hole Pavelky, který ujel v jednom z oslabení a kličkou, se zakončením mezi nohy, poslal Vítkovice do dvoubrankového vedení. – 0:2 Protože ale ještě v téže přesilové hře dokázal odpovědět Kubalík, bylo stále o co hrát. Hosté si však svůj náskok přesvědčivě pohlídali a další branku si dát nenechali a vezou tak do Ostravy 3 body.