Starší dorost přehrál Třinec

P l z e ň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 5:2 (2:0, 1:2, 1:0). Při sobotním odpoledni přijel do Plzně na zápas starších dorostenců Třinec. Oceláři bojovali jako lvi, na indiány však nestačili. Svěřenci Františka Černého nedali svému soupeři téměř šanci kromě krátkého intermezza v polovině druhé třetiny. Před tím a poté už však drželi domácí otěže utkání pevně ve svých rukou a dokráčeli k celkem jasnému vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

5:2
2:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Kopta (Tulačka, Noga), 8. Kubalík (Mašek), 23. Kubík (Kubalík), 39. Váchal (Marcel), 52. Váchal (Pour) - 28. Vrábel (Ohera), 34. Blahuta (Vrabel). Rozhodčí: Svoboda - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:4, navíc za faul hráče Repe (TŘI) nařízeno trestné střílení Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Polívka - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Slavík, Pejchar, Váchal, Mašek, Schleiss, Kopta, Tolar, Noga, Kubalík, Faschingbauer, Pašek, Houfek, Pour, Procházka, Tulačka

HC Oceláři Třinec

Němec - Kurzok, Blahuta, Kovarčík, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Růžička, Samek, Štencel, Běhal, Repe, Vrábel, Kofroň, Jaroš

Martin Váchal 2 0 2 2 0

Plzeňáci začali aktivně a to se jim vyplatilo na konci 6. minuty, kdy vybojovali přesilovou hru. Tu využil hned po sedmi vteřinách Ondřej Kopta – 1:0. Skoro přesně o dvě minuty později modrobílí dorostenci vedli už 2:0. To když Dominik Kubalík využil přesné připrány Maška a nechytatelnou ranou vymetl pavučinky z rohu třinecké klece. Ve 13. Minutě zahrozil i Třinec. A hned dvakrát. Nejprve pálil Kofroň a hned po něm zkoušel vyzrát na gólmana Růžička. Polívka však sklapl betony včas. V 15. minutě došlo i na pěstní výměnu názorů. Za třineckou brankou spolu takto „podiskutovali“ Kopta s Blahutou. Na konci 1. třetiny hráli třinečtí také přesilovou hru. Se všemi jejich střelami si Polívka poradil a udržel pro Plzeň dvoubrankový náskok.

Jak se využívají přesilovky, předvedla Třinci Plzeň. Stoprocentní úspěšnost v početních výhodách udržel dorážkou z hranice brankoviště Matyáš Kubík – 3:0. Oceláři ale ani po tomhle tvrdém úderu nesložili zbraně. Jaroš nejprve trefil tyčku a Pargáč nechal vyniknout Polívku. Na ostřelování svého spoluhráče se už nemohl dívat Kubalík a prověřil Němečka. Třineckým se přece jen podařilo branku vsítit. Polívku před polovinou utkání prostřelil Martin Vrabel – 3:1. Na ledě se začalo jiskřit. Další pěstní potyčku ale zastavili rozhodčí hned v zárodku a Pejchar i Štencel si šli zchladit hlavy na trestnou lavici. Ve 34. Minutě bylo pro Plzeň ještě hůř. V přesilové hře od modré čáry propálil všechno, co mu stálo v cestě Bedřich Blahuta – 3:2. Dvoubrankové vedení vrátil Plzni Martin Váchal, který nejprve projel třineckou obranou a pak pěknou střelou k tyči překonal brankáře - 4:2.

Třinec se od začátku třetí dvacetiminutovky pokoušel o snížení a následní vyrovnání skóre. Velkou šanci měli ve 43. minutě Vrabel s Oherou. První jmenovaný našel svého spoluhráče krásnou přihrávkou a následně předvedl ještě krásnější zákrok proti Oherově střele Polívka. Stav se tedy neměnil. Poté si závar vytvořila i Plzeň, Schleissovu střelu ukryl do lapačky Němec. Hra se přelévala ze strany na stranu, o pár minut později byl zase v permanenci Polívka a měl se hodně co ohánět. V 52. minutě však značně umenšil třinecké naděje Martin Váchal, který po závaru propašoval puk za záda hostujícího brankáře - 5:2. Indiáni měli i další možnosti, ale vždy několik centimetrů nebo decimetrů k dosažení gólu chybělo. V čase 56:14 bylo po faulu Repe nařízeno trestné střílení. Jeho exekuce se ujal Schleiss, gólmana překonal, ale puk se odrazil od tyčky. Všechny body ale i tak zůstaly tentokrát v Plzni.