SDO: PLZ - CHM

SDO: PLZ - CHM 6:1 - Dorostenci navázali na vítězství ze Sparty a porazili i Chomutov!

Plzeň - Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 6:1 (2:0, 4:1, 0:0). Mladí indiáni si připsali další tři body do tabulky za vítězství nad Chomutovem! Dorostenci sice do sezóny nevkročili nejlépe, ale v posledním utkání dokázali loupit na Spartě a nyní doma deklasovali i chomutovské Piráty! O jejich vítězství rozhodla druhá třetina, kterou vyhráli 4:1 a odskočili až na rozdíl pěti branek. Závěrečná třetina už na vítězství nic nezměnila.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

6:1
2:0, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Kepka (Uhlík, Tulačka), 16. Kubalík (Němeček), 26. Tulačka, 28. Přikryl (Kubalík, Moravčík), 38. Sladký (Přikryl), 40. Marcel (Přikryl, Holý) - 37. Huňady. Rozhodčí: Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Pacl (33. Karafiát) - Moravčík, Šmíd, Němeček, Kubík, Marcel, Holý, Andrlík, Lobo, Kubalík, Přikryl, Kristl, Kepka, Tulačka, Uhlík, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Sladký, Polata, Ryba.

Piráti Chomutov

Slezák (26. Dvořák) - Tejnor, Szathmáry, Souček, Černý, Havel, Hlava D., Cestr, Šmíd, Huňady, Hejcman, Fronk, Hlava N., Kämpf, Kaše, Chrpa, Zezula, Václavíček, Jäger, Vlastník, Drobný.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Utkání začalo velice vyrovnaně, první střely na branku diváci viděli až po několika minutách a to ani nešlo o nebezpečné projektily. Oba týmy se soustředily spíše na obranu než na ohrožení soupeřova brankáře. Jako blesk z čistého nebe se proto mohl zdát úvodní gól zápasu. V sedmé minutě otevřel skóre plzeňský Kepka - 1:0! Piráti se ale nezalekli, spíše naopak. Velké šance měli Kämpf a Jäger, ale oba ztroskotali na vynikajícím Paclovi! Byla to ale opět Plzeň, komu se povedlo skórovat. Dominik Kubalík mezi kruhy tečoval Němečkovu střelu a nedal tak šanci Slezákovi – 2:0! Ve druhé třetině se žádné další zajímavé šance již neurodily a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro indiány.

Druhá, jak se později ukázalo, rozhodující část utkání začala lépe pro hosty, ale Zezula nedokázal potrestat chybu domácí obrany a trefil jen Pacla. Ve 26. minutě se na druhé straně obtočil kolem branky Vojtěch Tulačkam kterého nezastavil ani žádný z obránců a jeho střelo po ledě prošla až za brankovou čáru – 3:0! Do branky hostů se po tomto gólu postavil Dvořák, ten se ale v brance ještě ani nerozkoukal a už lovil puk ze své sítě! Mladí indiáni využili přečíslení, Kubalík skvěle našel Přikryla a tomu nezbylo než usměrnit puk do odkryté branky – 4:0! Piráti se i nadále snažili skóre korigovat, jejich snaha však vycházela naprázdno. Paradoxně se pak prosadili ve vlastním oslabení. Huňady napadal rozehrávku domácích, až donutil Němečka k chybě a nepokrytý puk snadno zasunul mezi Karafiátovy chrániče – 4:1! Plzeň ale odpověděla téměř okamžitě, Kubalík v rohu vybojoval puk pro Přikryla a ten našel před brankou Sladkého, který vrátil svému týmu čtyřbrankové vedení – 5:1! Přikryl potvrdil svou formu i další gólovou asistencí. V přesilovce 4 proti třem našel Marcela, který vteřinu před druhou sirénou upravil již na 6:1!

Třetí část příliš vzruchu nepřinesla. Chomutovští se sice snažili vstřelit kontaktní branku a několikrát k ní neměli daleko, ale hostující obrana v čele s Karafiátem odolávala. Piráti se několikrát tak tak dostali k odraženým pukům, ale ty vždy stihli odklidit indiáni do ústraní. V posledních deseti minutách zápasu už bylo téměř jasné, že tři body zůstanou doma, což se nakonec také potvrdilo, protože Plzeň si svůj luxusní náskok pohlídala a přidala tak druhé vítězství v řadě.

Ivan Vlček – asistent trenéra Plzně

Zápas rozhodlo to, že jsme stříleli více než soupeř. Chodili jsme do branky, doráželi a snažili se tečovat. Celkově jsme byli v těchto činnostech aktivnější, proto jsme také vstřelili branky. Ubránili jsme taky přesilové hry soupeře, na čemž mají výkon oba gólmani, kteří dnes chytali oba výborně. Pacl střídal kvůli zranění prstu, jel s tím na rentgen, takže ještě nevíme, o co přesně jde.