MDO: UNL - PLZ

MDO: UNL - PLZ 1:4 - Mladší dorost vyhrál na ledě Ústí

Mladší dorostenci: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Plzeň 1929 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Mladí indiáni vyhráli na ledě Ústí. Domácí šli sice v duelu do vedení, ale Plzeň ovládala veškeré dění a zcela jednoznačně veze na západ Čech všechny body.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Škoda Plzeň

1:4
0:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Lander (Kopta) - 30. Krliš, 35. Švarc (Pokorný), 48. Krliš, 58. Hajšman (Krliš, Beneš). Rozhodčí: Barna - Šimánek, Nidl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 14:54. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Slovan Ústí nad Labem

Chmel - Balcar, Hucek, Hübsch, Klement, Komár, Loukota, Melichar - Amirov, Drha, Guman, Kopta O., Koval, Lander, Macek, Navarra, Patyk, Tůma, Šváb.

Zeman - Kaňák, Krásný, Pokorný, Polívka, Starý, Tyr, Walter - Beneš, Hajšman, Ivanič, Kokoška, Kopta L., Kučera, Martykán, Stráský, Suchý, Vlček, Vracovský, Švarc, Krliš.

Jan Walter 0 0 0 -1 0

Mladší dorostenci Plzně byli na ledě Ústí nad Labem lepším týmem, což nakonec dokazuje i závěrečný počet střel 54:14 ve prospěch Plzně. I přes aktivitu indiánů, navíc podpořenou přesilovkou v polovině dvaceti minut, gól v první třetině nepadl a skóre se měnilo až v části druhé. To otevřeli domácí, po Koptově přihrávce Zemana v brance Plzně překonal Jiří Lander. Indiáni se ke slovu dostali v polovině duelu, když Václav Krliš srovnal se Lvy krok po proměněném trestném nájezdu, kdy jej v šanci fauloval Melichar. Uběhlo pět minut a hosté šli do vedení. Pokorný našel Milana Švarce, který podruhé rozvlnil ústeckou síťku v brance. Domácí měli šanci odpovědět v závěru dvacetiminutovky, když se na trestnou lavici posadil plzeňský Beneš, ale svou výhodu neproměnili. Jak druhá třetina skončila, třetí začala. Lvi měli k dispozici prakticky ihned v úvodu poslední části přesilovku, která dokonce po osm vteřin byla dvojnásobná. Přestože osm vteřin je zlomek času, ani následující klasická početní výhoda rozhodně k zahození není, avšak domácí Zemana a statečně bránící čtveřici nepřekonali. A tak přišel trest v podobě třetího plzeňského gólu, když se tentokrát ze hry trefil Krliš. Ani Plzeňané nevyužili svou následující přesilovku, a tak si výhru pojistili až necelé tři minuty před koncem, kdy definitivně rozhodl Martin Hajšman. Hrdinou střetnutí byl plzeňský Václav Krliš, který si připsal dvě branky a jednu nahrávku.