MDO: LIT - PLZ

MDO LIT - PLZ 3:6 - Indiáni zvládli drama a vezou všechny body

Mladší dorostenci: HC VERVA Litvínov - HC Plzeň 1929 3:6 (0:3, 2:0, 1:3). Plzeňský mladší dorost má za sebou veliké drama, které naštěstí končí vítězně. Indiáni začali výborně, vypracovali si tříbrankový náskok, ale chemici zabojovali a z plzeňské exhibice nezbylo nic, naopak na světě byl nervy-drásající souboj... a Plzeň jej vyhrála!

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:6
0:3, 2:0, 1:3

Branky a nahrávky: 29. Havelka (Kučera), 33. Chmelař (Pospíšil), 53. Sklenička (Pospíšil) - 4. Krliš (Vlček), 8. Vlček (Beneš, Krliš), 16. Švarc (Opava), 42. Kopta (Jakubec), 56. Opava (Beneš), 58. Suchý (Beneš). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Verva Litvínov

Spěšný - Bárdoš, Brzek, Březák, Chmelař, Dunko, Dvořák, Havelka, Krátký, Kučera, Moravec, Najman, Pospíšil, Sklenička, Zeman, Šíp.

Štekr - Starý, Tyr, Polívka, Walter, Hůlka, Muchka, Kaňák - Vlček, Beneš, Krliš - Švarc, Jakubec, Opava - Hajšman, Suchý, Kopta - Vracovský, Stráský, Krystl - Martykán.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Plzeňanům se povedl vstup do utkání na jedničku. Už po necelých čtyřech minutách se ujali vedení díky trefě Václava Krliše - 0:1. A mohlo se hostům dýchat ještě lépe, protože jim chemici vzápětí nabídli dvojnásobnou přesilovou hru, tu však indiáni nevyužili. To je mrzet dlouho nemuselo, protože už proti pěti domácím se radovali podruhé, jmenovitě tedy Lukáš Vlček - 0:2. Litvínov se mohl chytit stébla, když se držením protihráče provinil plzeňský Suchý, ale po vzoru svého soupeře přesilovku nevyužili. A tak přišel trest v podobě třetí branky indiánů, kterou si v 16. minutě připsal Milan Švarc - 0:3.

V litvínovské šatně se na místní dorostence asi snesly hromy a blesky vzhledem k průběžnému skóre a na ledě se hra začala vyrovnávat. A skóre také. Nejdříve snížil na rozdíl dvou branek Martin Havelka - 1:3 a pak se při druhém trestu plzeňského Suchého prosadil i Jan Chmelař - 2:3 a drama bylo rázem na světě. Tím spíše, když indiáni v závěru prostřední části zahodili další početní výhodu.

Jenže i plzeňská lavička po pauze ožila, a tak po minutě a půl odehrané v poslední části přesně zacílil Lukáš Kopta a Plzni se hned na ledě bruslilo lehčeji - 2:4. Přestože indiáni dostali znovu možnost zahrát si v početní výhodě, ani tentokrát se neprosadili. A Litvínov se znovu dostal na dostřel, když opět na rozdíl jediné branky snižoval Jindřich Sklenička - 3:4. Plzeň pak hrála další přesilovku, tu sice znovu nevyužila, ale deset vteřin po návratu vyloučeného Březáka se prosadil Patrik Opava a vnesl klid na hostující hokejky - 3:5. Když už to vypadalo, že Litvínov bude mít velkou šanci ke snížení, to na trestné seděl Jakubec, paradoxně indiáni definitivně rozhodli o své výhře. V oslabení své dva tresty napravil Filip Suchý a stanovil konečné skóre na 3:6. To znamená, že Plzeň veze z ledu chemiků celé tři body.