SDO: CHM - PLZ 5:3

Strašidelných pět minut prohrálo indiánům zápas

Starší dorostenci: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 5:3 (1:2, 4:1, 0:0). Plzeňští mladíci dojeli na naprosto nepovedený úvod druhé třetiny, do které ještě vstupovali s brankovým náskokem. Ale v polovině 27. minuty už o dva prohrávali. Domácí Piráti během pěti minut rozhodli o osudu zápasu a Plzni vrátili nedávnou porážku.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

5:3
1:2, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Dufek (A. Macháček, Páleník), 22. Polák (Páleník, A. Macháček), 24. Wágner (Veselý, Dufek), 25. Toman (Kozák), 27. Wágner (Veselý) – 17. Stráský (Švarc), 20. Švarc (Stráský), 32. Vlček (Beneš). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 47:27.

Piráti Chomutov

Lukeš – Meliško, Páleník, Hlaváček, Hierman, Lidák, Kozák, Polák, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Veselý, P. Macháček, Dufek, Toman, Wágner, Strunz, Rindoš.

Zeman (od 27. Štekr) – Polívka, Kaňák, Walter, Prokop, Ivanič, Pokorný, Starý, Kučera, Beneš, Švarc, Vlček, Krystl, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Zayml, Vavřička, Stráský.

Lukáš Zayml 0 0 0 -2 0

První větší šanci v zápase měli hosté. Jakub Vavřička prázdnou bránu netrefil. Následovalo několik pokusů z obou stran. Nejblíže gólu měl domácí Aleš Dufek, ale napálil pouze brankáře Zemana. Piráti otevřeli skóre zápasu ve třinácté minutě. Po kombinaci domácích se radoval Aleš Dufek. Plzeň vyrovnala na počátku sedmnácté minuty. V pokračujícím tlaku indiánů po konci přesilové hry si místo před bránou našel Jiří Stránský. Druhý gól přidali hosté o tři minuty později. Psala se devatenáctá minuta a Západočeši šli poprvé a naposledy v zápase do vedení. Zmatky v obraně Chomutova využil Milan Švarc. Po první části, vedli hosté o jednu branku.

Druhá třetina přinesla výborný hokej z obou stran. Několik tutovek a tyček, jak z chomutovské, tak i plzeňské strany. Vyrovnáno bylo v čase 21:38. Piráti bleskově využili přesilovou hru, po vyloučení Jiřího Stráského. Z dorážky se radoval Tom Polák. O dvě minuty později, už Chomutov vedl. František Wágner překonal hostujícího brankáře Zemana. Následoval oddychový čas pro Plzeň, ale moc to hostům nepomohl. Byly z toho další dvě branky, do sítě nevěřících indiánů. V pětadvacáté minutě se prosadil Josef Toman v samostatném úniku. Ve stejné situaci se ocitl i František Wágner, to se psala minuta sedmadvacátá. Po páté obdržené brance se odhodlalo trenérské duo Plzně k brankářské rošádě. Nový brankář Plzně se ještě nerozehřál a už musel být ve středu, když se za jeho zády dvakrát rozezvučela brankářská konstrukce. Západočeši zareagovali v čase 31:34. Lukáš Vlček se dostal mezi obránce Pirátů a bekhendem zakončil do brány. Do druhé přestávky už branka nepadla, ale několik brankových konstrukcí ano. Martin Beneš ani Radek Veselý se svými pokusy neuspěli.

Třetí třetina byla z pohledu vyložených šancí nejchudší. Plzeň se snažila s výsledkem zápasu něco udělat. Nahrávalo jí i několik vyloučených na straně domácích. Bohužel pro hosty se již žádný puk do sítě Chomutova cestu nenašel, a tak se týmy rozešly do kabin po výsledku 5:3.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: Vyrovnané utkání, paradoxně až ke gólu, který jsme dali my. Hráli jsme dobře, měli jsme aktivní střelbu. První gól nás malinko ukolébal a my jsme přenechali hru soupeři. Po první třetině, jsme udělali v kabině bouřku, což evidentně pomohlo. Během prvních sedmi minut druhé třetiny, jsme rozhodli zápas. Myslím, že až na pár drobných chyb, jsme si to pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: Velmi těžké utkání. Věděli jsme, že je Chomutov kvalitní. Ve středu jsme 5:3 vyhráli a teď stejným výsledkem prohráli. Bohužel šestiminutový úsek ve druhé třetině rozhodl, že Chomutov byl v té chvíli jednoznačně lepší. Musíme si to přiznat. Udělali jsme pár chyb. Domácí ze čtyř střel, vytěžili čtyři branky. Šli jsme si za tím. Utkání ale rozhodly individuální chyby, které Chomutov potrestal a my ne. Zaslouženě vyhrál.