Mladší dorostenci udolali Lvy až v nájezdech

Mladší dorostenci: HC Slovan Ústi nad Labem - HC Plzeň 1929 6:7 po samostatných nájezdech (3:2, 2:2, 1:2 - 0:0). Plzeňští indiáni dvoubodově ustáli dramatickou přestřelku na severu Čech a od místních lvíčat si domů přivezli dva body, když v samostatných nájezdech rozhodl kapitán Petr Kodýtek.

20.kolo , čt 12.12.2013,
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Plzeň 1929
6:7sn
3:2, 2:2, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Bejček (Dörner, Vico), 8. Dörner (Bejček), 14. Vaněk (Leitner, Vandas), 32. Vico (Dörner), 33. Vandas (Magasanik), 49. Horčička (Zich) – 9. Roubal D. (Roubal F.), 15. Straka, 22. Roubal J. (Kantner, Kodýtek), 30. Krásný (Bednář, Pour), 55. Pour (Roubal J.), 56. Pour (Roubal J., Roubal D.), rozh. náj. Kodýtek. Rozhodčí: Vitík - Goltsch, Sládek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 41:73. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 6:4, 6:7.
HC Slovan Ústí nad Labem Havlík Š. – Havlík D., Vandas, Vytejček, Moucha, Opočenský, Horčička, Holý T. – Leitner, Vaněk, Magasanik, Bejček, Vico, Dörner, Osmani, Zich, Brňák, Veselý
HC Plzeň 1929 Krasanovský – Staněk, Kvasnička, Čechura, Váchal, Kačena, Sysel, Rubner, Kodýtek, Kantner, Roubal J., Roubal D., Krásný, Hanzlík, Erhart, Pour, Kovařík, Krystl, Straka

Komentář

Zápas začal v rychlém tempu. Oba týmy ukázaly, že jim útočná činnost není cizí. Za hosty pěkně vystřelil Kodýtek, za domácí se tvrdou střelou prezentoval Leitner. První branka padla v šesté minutě, kdy si srovnal puk na holi Tomáš Bejček aho poslal do branky. Lvíčata hrála aktivněji, a tak přidala druhou branku. V 8. minutě se při ponechané výhodě prosadil Sebastián Dörner. Hosté rychle snížili. David Roubal dostal od domácí obrany hodně prostoru. Ten využil ke kličce a posunul puk pod brankářem Havlíkem. Ve 14. minutě hrálo Ústí přesilovou hru. Díky vyhranému buly se dostalo do útočného pásma. Vandas posunul na Leitnera, který našel volného Kryštofa Vaňka. Lvíčata si vzala zpět vedení o dva góly. O minutu později se prosadil Martin Straka, který nebyl pokrytý domácími hráči. Po první třetině tak platil stav 3:2.

.

Do druhé třetiny vstoupili dobře hosté. Ve 22. minutě se v přesilové hře střelou do odkryté branky prosadil Josef Roubal. Lvíčata se snažila, ale nedařilo se jim. V polovině zápasu se poprvé dostali do vedení hosté. V přesilové hře rozebrali domácí obrannou linii, kotouč putoval po ose Bednář – Pour až k volnému Matěji Krásnému, který překonal bezmocného Havlíka. Ve 32. minutě jeli domácí dva na jednoho. Dörner přihrál Michalu Vicovi, který se trefil přesně mezi tělo brankáře a tyčku. Slovan hrál přesilovku pět na tři a prosadil se. Jaroslav Vandas střelou z mezikruží prostřelil brankáře Plzně. Za stavu 5:4 skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny nastoupila mužstva takticky. Lvíčata svůj náskok bránila, ale zároveň hrála aktivně dopředu. Plzeň se pouštěla do útoku, ale nezapomínala ani na obranu. To ovšem neplatilo ve 49. minutě, kdy se po pěkné přihrávce Zicha Dominik Horčička. Hosté zlepšili svůj výkon. Dvěma góly v rozmezí minuty vyrovnal Jakub Pour. Ústečtí udělali dvě individuální chyby. Za stavu 6:6 se prodlužovalo.

Prodloužení velkou šanci nepřineslo, a tak se jely nájezdy. Ve druhé sérii se prosadil jen Kodýtek. Ve třetí uspěl domácí Zich. Vítězný nájezd provedl Petr Kodýtek. Lvíčata po boji prohrála 6:7 po nájezdech.


Ohlasy trenérů

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Naladili jsme kluky na to, že každý bod vybojovaný v tomto zápase bude zlatý. Bod bereme. Vzhledem k průběhu jsme mohli získat tři. Děláme individuální chyby, které nás dnes připravily o body. Nejvíce mě zaráží, že tyto chyby dělají hráči, kteří tu jsou druhým rokem.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Z naší strany to bylo nepovedené utkání. První dvě třetiny jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. V poslední třetině jsme mohli získat tři body, nakonec máme dva a jsme za ně rádi. Věděli jsme, že Ústí bude bojovat, což potvrdilo.

Fotogalerie

Aktuálně na webu

Liga mistrů 2019/2020

Vloni touto dobou čekalo na Plzeň v Lize mistrů osmifinále proti Lausanne

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny