SDO: PLZ - ZLN 5:2

Starší dorostenci bodovali naplno i v souboji se Zlínem

Starší dorost: HC Plzeň 1929 – PSG Zlín 5:2 (2:1, 1:1, 2:0). Plzeňané vstoupili do utkání lépe a ujali se vedení zásluhou Filipa Suchého, který zaznamenal ještě další dvě branky a hattrickem tak pomohl indiánům ke konečnému triumfu v poměru 5:2.

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

5:2
2:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Suchý (Opava), 20. Suchý (Beneš, Polívka), 34. Švarc (Vracovský), 48. Suchý (Beneš), 54. Kučera ( Prokop) – 20. Hladiš (Vyoral, Procházka), 27. Krejčiřík (Dlabaja). Rozhodčí: Schmejkal – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Štekr (Zeman) – Kaňák (A), Walter, Polívka, Pokorný, Šmíd, Ivanič, Prokop – Opava, Beneš (A), Suchý, Vracovský, Švarc (C), Vlček, Hajšman, Vavřička, Stráský, Kučera, Volf, Krystl

PSG Berani Zlín

Haloda (Šimonů) – Procházka, Kobylík, Schmied, Kosorin, Gabrholík, Řezníček, Gazda – Valášek, Hladiš, Vyoral, Rezek, Kuncek, Gago, Kolařík, Pavlůsek, Bumbál, Krejčiřík, Karafiát, Dlabaja

Jan Walter 0 0 0 0 2

Úvod utkání mnoho zajímavých akcí nenabídl a oba týmy se dlouho dostávali do tempa. Poprvé zahrozili hosté, když využili chyby v domácí rozehrávce a uvolnili do střelecké pozice Krejčiříka, ten ale nechal vyniknout Štekrovu lapačku.

V šestnácté minutě se indiáni na chvíli usadili v útočném pásmu a hned z toho dokázali vytěžit úvodní branku. Filip Suchý se uvolnil na střed ledové plochy a přesnou ranou propálil Halodu mezi betony – 1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď a ještě před sirénou se jí také dočkali. Dominik Hladiš, lídr tabulky střelců, potvrdil svoji pověst v poslední minutě první části, kdy si sjel pro Vyoralovu přihrávku mezi kruhy a zblízka prostřelil Štekra – 1:1.

Vyrovnaný stav však do přestávky nevydržel, Filipovi Suchému totiž stačilo na dosažení své druhé branky pouhých 12 sekund, a indiáni tak opět vedli – 2:1.

Až na začátku druhé třetiny rozhodčí Schmejkal poprvé vylučoval, a sice po faulu plzeňského Prokopa, Kuncek však ve velké přesilovkové šanci ztroskotal. Zlín se ale druhého vyrovnání dočkal po chvíli. Plzeňané nezachytili rychlý protiútok Daniela Dlabaji, který sice v obrovské šanci selhal a slabou střelou bekhendem umožnil Štekrovi kotouč vyrazit, na zadní tyči ale čekal nehlídaný Vojtěch Krejčiřík a ten už si při dorážce věděl rady – 2:2.

Zlínským se následně naskytla možnost strhnout utkání na svoji stranu, několikrát ale narazila na výborně chytajícího brankáře Jonáše Štekra, který v důležité chvíli podržel svůj tým. Z jednoho povedeného útoku se navíc Západočeši vrátili zpět do vedení, to když se od kotouče nenechal odstavit Milan Švarc a přesnou ranou prostřelil brankáře Halodu – 3:2.

Třetí třetina začala podobně jako ta druhá, a sice zlínskou přesilovkou. Ani tentokráte ji ale hosté nedokázali využít a přestože se krátce po jejím vypršení dostali do dobré šance opět Dlabaja s Krejčiříkem, vyrovnání nepřišlo. Ba naopak, z protiútoku dokonal hattrick plzeňský Filip Suchý4:2.

Hosté se ještě snažili o vstřelení kontaktní branky, v závěru utkání jim ale vůbec nic nevycházelo a navíc se museli obejít bez vyloučeného kapitána Hladiše, který obdržel osobní trest. Domácím oproti tomu vyšlo, na co sáhli, a ještě jednou se tak dokázali prosadit. Tomáš Kučera trefil kotouč volejem ze vzduchu přesně a poslal jej za bezmocného Halodu – 5:2.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Jsme rádi, že jsme vyhráli, byl to stabilní výkon po celý zápas a neměli jsme hluchá místa, výborně nám zachytal gólman. Byl to dobrý hokej nahoru dolu, Zlín je kvalitní soupeř, dobře vedený. Ze tří bodů máme radost, už se ale musíme soustředit na další zápas.
Tomáš Valášek (HC PSG Zlín): My jsme nezačali špatně, dvě tŕetiny to bylo vyrovnané utkání. Chyba byla, že jsme inkasovali na konci první třetiny, kde nám Plzeň utekla. My jsme nevyužili i opravdu vyložené šance, oproti nám domácí dobře zakončovali. Ve třetí třetině za stavu 4:2 už to vypadalo, jako bychom zápas vzdali, a to se mi teda vůbec nelíbilo a doufám, že se z toho poučíme.