Junioři svedli s Olomoucí velkou přestřelku

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Olomouc 6:5 (1:1, 2:2, 3:2).Nadstavbová část o play-off juniorské NOEN extraligy dospěla do své poloviny. Plzeňští mladíci se utkali na domácím ledě s posledním celkem šestičlenné skupiny z Olomouce. Utkání bylo nesmírně zajímavé a nakonec domácí rozhodli o svém vítězství minut a půl před koncem.

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

6:5
1:1, 2:2, 3:2

Branky a nahrávky: 13. Kopta (Přikryl, Kepka), 31. Houfek (Schleiss, Slavík), 38. Holý (Schleiss), 43. Mašek (Schleiss, Houfek), 49. Pejchar (Uhlík, Houfek), 59. Kristl (Holý) – 13. Bauer (Markl), 32. Ostřanský (Králík), 35. Nesvadba (Škůrek, Králík), 45. Ostřanský (Králík), 47. Králík (Ostřanský). Rozhodčí: Jebavý – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Přikryl (PLZ) 10 OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Pacl (Maruš) – Marcel, Kubík, Houfek, Slavík, Holý, Rajal, Hanus – Švarc, Tulačka, Kopta – Pejchar, Schleiss, Mašek – Kristl, Polata, Přikryl – Kepka, Beneš, Uhlík.

HC Olomouc

Slezák (Kochta) – Škůrek, Nesvadba, Brandýs, Soukal Hradil, Kreigher – Králík, Ostřanský, Hánl – Markl, Bauer, Konečný – Fibrich, Kocián, Rajnoch – Beták.

Jiří Uhlík 0 1 1 0 0

Ve velmi svižném tempu začalo páté utkání nadstavbové skupiny. Plzeň si v úvodu několikrát vytvořila zajímavou šanci v útočném pásmu, ale proměnit se domácím povedlo první příležitost až ve 13. minutě, kdy domácí hráli přesilovou hru, kterou přesnou ranou zakončil Ondřej Kopta. Plzeňská euforie ze vstřelené branky skončila velice brzy, protože už za půl minutu srovnal hostující Dominik Bauer, který se štěstím překonal Pacla. Plzeň se snažila vrátit do vedení, ale v závěru první části už se nepovedlo domácím pokořit gólmana Slezáka.

Rychlé tempo měl i start druhé period, ve kterém se oba celky dostaly do zajímavých možností, a činit se museli brankáři. Velké příležitosti oba týmy nachystaly zejména v početní výhodě, ale gól padl až po jejich skončení. Rychlou domácí akci zakončil přesnou střelou Jakub Houfek, jenže ani tentokráte domácí radost z vedení neměla dlouhého trvání, za minutu vyrovnal svojí první trefou v utkání Milan Ostřanský. Plzeň následně vlastní nedisciplinovaností nabídla Olomouci hned dvojnásobnou početní výhodu, kterou hosté dokázali potrestat ranou Davida Nesvadby. Mladí indiáni vyrovnání nepříznivého vývoje skóre nakonec stihli ještě ve druhé části, když také v přesilové hře skóroval Jan Holý.

Za vyrovnaného stavu vstupovaly oba týmy do závěrečné dvacetiminutovky. Vstup do poslední třetiny však měli lepší domácí, kteří se dokázali prosadit po dvou minutách, když Filip Mašek využil další početní výhodu. Využitá přesilová hra, dokonce dvojnásobná, byla u další branky na ledě plzeňské ČEZ Arény, kterou dali hosté z Olomouce. Milan Ostřanský zařídil vyrovnání a za několik málo chvil připravil vedoucí branku pro svůj tým, kterou dal Lukáš Králík. Domácí hráči byli hodně zaskočení vývojem utkání, ale na vyrovnání dlouho čekat nemuseli. Na 5:5 srovnal domácí kapitán Daniel Pejchar. Závěrečné minuta utkání byly nesmírně zajímavé a na obou stranách se týmy pokoušely rozhodnout o své výhře, ovšem v koncovce se ani jednomu celku nedařilo. Utkání, které už pomalu a jistě směřovalo k dělbě bodů nakonec poznalo svého vítěze v základní hrací době, neboť minutu a půl před koncem rozhodl o zisku tří bodů pro domácí Richard Kristl. Hosté v závěru zkusili ještě power-play, ale nulu na svém bodovém kontě změnit nedokázali.

Václav Ruprecht (asistent trenéra Plzně): „Pro nás to bylo důležité utkání, protože se stále snažíme hrát o play-off a bodový výpadek doma by pro nás byl špatné. Bylo to takové nervózní utkání. S body jsme spokojení, ale s výkonem už tolik ne. Soustředění hráčů po našem gólu nebylo asi takové. Nestalo se nám to poprvé a musíme se na to pro příště více soustředit.“