Kanonýr Kristl vystřelil juniorům vítězství ve Zlíně

Junioři: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 3:4 (1:2, 1:1, 1:1). Plzeňští junioři zvládli vypjatý první zápas na Moravě vítězně a zcela vyloupili zlínské Ševce.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

3:4
1:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Zaremba (Matula, Kužílek), 25. Dalajka (Matula, Žabčík), 47. Hladiš (Hlaváč, Macharáček) – 7. Beneš (Rajal, Kubík), 13. Opava (Vlček), 24. Kristl (Kepka), 53. Kristl (Suchý, Kepka). Rozhodčí: Obadal – Smilek, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 42:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

PSG Berani Zlín

Čáp (Od 9. minuty Haloda) – Řezáč, Macharáček, Kužílek, Žabčík, Řezníček, Stuchlík, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka – Zaremba, Karola, Pavlůsek – Vyoral, Stránský, Galuška – Matula, Hladiš

Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek, Sklenička – Jakubec, Petráš, Beneš – Švarc, Vlček, Kristl – Rajal, Polata, Michel – Čadek, Suchý, Tulačka – Opava, Kepka

Jan Walter 0 0 0 1 2

Hned první vážnější šance zápasu skončila gólem. Puku se v útočném pásmu zmocnil Plzeňský Martin Beneš a prostřelil Čápa. V přesilovce vystřelil hostující Kristl a Čáp zasáhl tak nešťastně, že se zranil a musel střídat.

Ve 13. minutě nastal v Halodově brankovišti zmatek a nakonec on sám si shodil puk za záda, kde ho ještě na brankové čáře urychlil Lukáš Vlček. Ale Zlín snížil za 21 vteřin. Matula nahrál na vrcholek kruhu Miroslavu Zarembovi a ten prostřelil plzeňského brankáře Štekra. Zanedlouho šikovně tečoval Zaremba, ale bez gólového efektu.

Okamžitě z kraje ale Škodovka navýšila své vedení opět na dvě branky. Ihned po vyhraném buly vypálil Richard Kristl a za pomocí tyče skóroval. Již za minutu to ale bylo zase jen o jeden gól. Přesilovou ránou z voleje se trefil pod víko Patrik Dalajka.

O možnost unikat dva sami na brankáře se dvojice Pavlůsek s Galuškou připravila kvůli špatné domluvě. Zápas byl navíc ve své polovině obohacen i o pěstní souboj, který svedl Řezáč se Suchým. Hned dvě šance k vyrovnání měli domácí na konci třetiny, nejprve po chybě Waltera na útočné modré čáře ujížděl sám na Štekra Hořanský, ale mezi betony puk nevtěsnal. Následně z dobré pozice pálil Talán, ale trefil jen síťku z venčí.

Matula ujel plzeňské obraně a řítil se sám na Štekra, ale trefil jen jeho nastavenou lapačku. Branka padla v přesilové hře ve 47. minutě. Dominik Hladiš se na vrcholku kruhu opřel do kotouče a vyrovnal na 3:3.

Po uklouznutí Západočeského beka měl volno v útočném pásmu Hořanský, ale svůj tým do vedení nedostal. A z protiútoku se prosadil soupeř. Přečíslení dva na jednoho předvedla dvojice Suchý – Kristl perfektně a právě Richard Kristl byl úspěšný střelec. A když Berani Štekra počtvrté nepřekonali ani při závěrečné power – play, odvezli si Indiáni z Východu Čech tři body.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Dnešní porážka nás mrzí, protože k bodům jsme měli blízko. Bohužel hned na začátku duelu jsme prohrávali 0:2 a bylo těžké dotahovat. A když se povedlo vyrovnat na 3:3, zase jsme inkasovali. Také jsme v zápase přišli o brankáře Čápa, který se zranil, takže dnešní střetnutí radši hodit za hlavu a soustředit se na venkovní trip.

František Černý (Plzeň 1929): Bylo to kvalitní utkání. Nám se naštěstí podařilo podchytit začátek zápasu a dostat se do dvoubrankového vedení. Soupeř sice poté snížil, ale my jsme si pořád udržovali herní převahu, ačkoli v jednu chvíli byl stav 3:3. Ale naštěstí jsme dokázali vsítit tu vítěznou branku a ubráni to těsné vedení. Pro nás jsou to velmi cenné body, protože víme, jak je Zlín doma silný.