Předposlední juniorka Jihočechů kousala pouze dvě třetiny

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Motor České Budějovice 5:2 (2:1, 0:0, 3:1). Indiáni se sice po rychlých brankách dostali do dvougólového trháku, ale Jihočeši brzy korigovali a dlouho drželi s domácími krok. Zlom přišel až ve třetí části, kdy Plzeň potvrdila svoji kvalitu a přidala další branky.

HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice

5:2
2:1, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 7. Suchý (Walter), 8. Vlček (Polata, Krliš), 45. Tulačka (Kristl, Kepka), 49. Beneš (Petráš, Jakubec), 59. Michel (Kristl) – 10. Opava (Ruda), 59. Šuhaj. Rozhodčí: Sýkora - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 48:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Vlček, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Jakubec, Suchý, Tulačka, Krliš, Kepka

HC České Budějovice

Mazúch (Kadlec) – Škopek, Hanus, Janásek, Malovec, Břečka, Kutiš – Sladký, Ruda, Šuhaj, Točík, Koupal, Šulek, Vácha, Panáček, Bárta, Opava, Pašek, Suchánek

Jan Walter 0 1 1 0 2

Indiáni vlétli do zápasu jako uragán a po sedmi minutách hry se ujali vedení. Při přesilovce se vrhl kupředu Filip Suchý, jenž po pěkné akci přesnou střelou propálil brankář Mazúcha. Ještě veseleji bylo v domácím táboře o minutku později. I s další početní výhodou dokázali indiáni řádně naložit. Martin Beneš si počkal na správný okamžik a v pravý čas poslal pas na najíždějícího Lukáše Vlčka, který se z blízkosti nemýlil.

Motor se nenechal nicméně zaskočit a brzy se dočkal snížení. Patrik Opava, jehož domovským týmem jsou Západočeši, ukázal své schopnosti i na druhé straně barikády a ranou švihem vrátil svůj tým na jednogólový dostřel. Po pauze to už byli spíše indiáni, kteří více hrozili. V gólových pozicích se objevili postupně Tulačka, Michel a Petráš. Ani jeden z plzeňských hráčů nicméně na výborně chytajícího Mazúcha nevyzrál

Za hosty zahrozil vážněji na konci prostřední části až Šulek, jehož na poslední chvíli za cenu faulu zastavil domácí Šimon Petráš. Svoji kvalitu začali indiáni potvrzovat až ve třetí části, kdy během chvilky definitivně rozhodli o osudu utkání. Na 3:1 zvýšil opět v přesilové hře Vojtěch Tulačka, k němuž se odrazit po jeho přihrávce kotouč šťastně zpátky na jeho hůl. Jistotu svému týmu dal Martin Beneš, který se v tváří tvář gólmanovi Mazúchovi nemýlil.

Brankář Jihočechů se měl následně co otáčet, aby neinkasoval víckrát. Nakonec na něj vyzrál ještě jeden z domácích hráčů, konkrétně David Michel. Těsně před koncem se nicméně dočkali ještě druhé branky České Budějovice. Aktivní Jakub Šuhaj byl odměněn za svoji práci pěknou brankou po ráně švihem z prostoru mezikruží.

František Černý (HC Plzeň 1929): První dvě rychlé branky nastavili ráz celému utkání. Druhá třetina opět nebyla od nás vůbec ideální, což je bohužel naším zvykem. Třetí část nám ale již vyšla dobře a dali jsme nějaké góly. Dařilo se nám i při přesilovkách. Myslím si, že jsme celkově spokojení jak s výsledkem, tak i se zlepšenou hrou ke konci zápasu.