Plzeň v divokém zápase přestřílela Písek

HC Plzeň 1929 - IHC Písek 7:3 (4:2, 1:1, 2:0). Indiáni se podruhé v tomto ročníku ELIOD extraligy mladšího dorostu představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl tým IHC Písek. V divokém zápase Plzeňští nejprve vedli 4:0, poté hosté snížili na rozdíl jediné branky. Mladíci z Plzně si však vedení nenechali vzít, přidali další tři branky a zvítězili 7:3.

HC Plzeň 1929 - IHC Králové Písek

7:3
4:2, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Hajžman (Pour), 6. Kovařík (Roubal, Pour), 6. Roubal (Straka), 7. Benetka (Roubal, Straka) 39. Hajžman, 45. Roubal (Váňa) 53. Váňa (Roubal, M. Červenka) - 15. Matiášek (Schwamberger, Hora), 20. Šebesta (Řehoř), 25. Kolda (Řehoř). Rozhodčí: Sýkora - Hucl, Šimán. Vyloučení: 4:8 navíc Straka (PLZ) 5 + DKO, Hora (PIS) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0 . Diváci: 85. Střely na branku: 33:21 . Průběh utkání: 4:0, 4:3, 7:3.

Pejsar (37. R. Červenka) – Kvasnička, Staněk, Kaňák, Houdek, Čada, Lokajíček, Šilhán – M. Červenka, Roubal, Váňa, Kovařík, Eret, Pour, Straka, Hajžman, Benetka, Šiška, Krýner

IHC Králové Písek

Kolář (Kříž) – Kopenec, Kukla, Lang, Srb, Hora, Had, Škola, Řehoř – Schwamberger, Pála, Kolda, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Matiášek

Ondřej Váňa 1 1 2 2 0

Utkání začalo neskutečnou gólovou smrští domácích indiánů, kteří za minutu a půl vstřelili čtyři branky! V páté minutě se odrazil puk k Matěji Hajžmanovi, který věděl, jak si má poradit a překonal Koláře. O minutu později se v obdobné situaci ocitl útočník Vojtěch Kovařík a překonal hostujícího brankáře přesnou střelou do protipohybu. V téže minutě se prosadil ještě Josef Roubal, který využil pěkné kombinace se Strakou. O další minutu později to bylo s Pískem ještě horší, to když se z dorážky prosadil Matěj Benetka a Plzeň vedla už 4:0.

Nicméně bojovní hosté se nevzali a přidali na důrazu, což jim přineslo dvě přesilové hry. Obě početní výhody dokázali hosté rychle zužitkovat a zkorigovat stav zápasu. Nejprve svůj důraz na brankovišti převedl Jan Matiášek a procpal Schwambergerovu střelu za Pejsara. Tři vteřiny před koncem navíc domácí obraně ujel Patrik Šebesta a překonal domácího gólmana podruhé.

Druhá třetina začal jako ta první, agresivním stylem hry, týmy si nedarovaly ani milimetr ledu. Pět minut po začátku druhé části se do šance dostal hostující Daniel Pejša, kterého Pejsar sice vychytal, ale na dorážku Matěje Koldy už neměl nárok, hosté snížili na rozdíl jediné branky. Poté se hra trochu uklidnila, Písek se sice tlačil do zakončení, ale domácí obrana byla pozorná. Ke konci třetiny tým přidali na důrazu, výsledem toho bylo vyloučení domácího Martina Straky na pět minut a do konce utkání.

Dlouhá přesilovka se hostům velice zamlouvala, jenže Písek branku nevstřelil a naopak sám inkasoval. Matěj Hajžman vybojoval puk ve středním pásmu, namířil si to po levém křídle do útočného pásma a překonal hostujícího Kristiána Koláře popáté, sám Hajžman vstřelil svoji druhou branku v zápase. V závěru třetiny navíc inkasoval osobní trest na deset minut hostující bek Ondřej Hora.

Třetí třetina již nebyla tak divoká jako předchozí dvě, nicméně gólů se diváci v ČEZ Aréně přece jen dočkali. Pěknou akcí se prezentoval Ondřej Váňa, který vybojoval puk v rohu hřiště, zbavil se bránícího protihráče, naservíroval ho před branku, kde číhal Josef Roubal, který neměl problém poslat touš do odkryté branky. Konečnou podobu výsledku dal pak Ondřej Váňa. Plzeňský útočník využil shluku před brankou hostů a posedmé překonal Koláře.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): První třetinu jsme hosty jasně přehráli, bylo to 4:0 a kdyby to bylo sedm nebo osm branek, tak by se nikdo nemohl divit. Potom jsme soupeři dovolili snížit, když jsme udělali několik individuálních hrubek. Písek snížil na 4:3 a navíc měl výhodu dlouhé přesilovky, kterou nevyužil a ve které jsme se štěstím skórovali my.

Miroslav Krupica (IHC Písek): Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně, začátek byl hrozný, inkasovali jsme během pár minut čtyři góly. Prostě jsme nedodržovali nic, jak jsme měli. Zlomový byl konec druhé třetiny, kdy jsme hráli dlouhou přesilovku a sami jsme inkasovali, navic jsme se nechali vyloučit, to si myslím, že rozhodlo. Ve třetí třetině už jsme na zlepšený výkon nenavázali.