Starší dorost? Do sezóny vstoupil pravou nohou!

Starší dorost: HC Litvínov - HC Plzeň 1929 2:4 (2:1, 0:1, 0:2). Plzeňské naděje stejně jako mladší i starší kolegové uspěly v úvodním duelu ligy, když dokázaly dvakrát odvrátit nepříznivý vývoj utkání a udeřit v poslední části.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

2:4
2:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Bečvář (Šíp), 18. Leitner (Jícha, Bárdoš) – 15. Rubner (Pokorný, Kantner), 36. Rubner (Kodýtek, Kaňák), 47. Kaňák (Rubner, Kantner), 49. Kantner (Zeman). Rozhodčí: Hlinka – Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:3. Diváci: 115. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.

HC Litvínov

Zeman – Kaňák, Pokorný, Sedláček, Ivanič, Čechura, Váchal, Sysel, Kačena – Hajšman, Vavřička, Stráský – Rubner, Kodýtek, Kantner – Kučera T., Kokoška, Hanzlík – Krystl, Roubal, Krásný.

Sklíba – Březák, Kučera M., Brejžek, Brzek, Urbánek, Šíp, Macháč – Leitner, Jícha, Bárdoš – Drašar, Reichel, Havelka – Bečvář, Helt, Vébr – Chmelař, Klika.

Jakub Vavřička 0 0 0 -1 0

Hned v druhé minutě utkání se Litvínov dostal do vedení zásluhou Jana Bečváře, který našel kotouč ve skrumáži před hostující brankou a šikovně zakončil za záda hostujícího gólmana Zemana. V 15. minutě využila Plzeň přesilovou hru. Třináct sekund před návratem Bečváře na led rozsvítil červené světlo nad brankou Litvínova Marek Rubner, který našel odraženou střelu Pokorného a zakončil do levého rohu litvínovské svatyně. Tři minuty na to ale Litvínov dokázal odpovědět a dostat se znovu do vedení. Jícha nahrál volnému Marku Leitnerovi, který z kruhu nedal Zemanovi žádnou šanci.

V polovině druhé dvacetiminutovky se do obrovské šance dostal hostující Krystl, který ve svém vlastním oslabení dojel vyhozený kotouč, sjel si před branku, ale neměl příliš prostoru k zakončení a Sklíba tak nakonec nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Běžela šestatřicátá minuta, když Plzeň znovu v přesilové hře vyrovnala stav utkání zásluhou Marka Rubnera, který se trefil pod víko litvínovské branky. Vzápětí měli litvínovští šanci na odpověď, protože byl vyloučen hostující Ivanič, ale početní výhoda k brance nevedla a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Ve třetí třetině měli hru ve svých rukách plzeňští. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Helt a hostujícímu týmu stačilo pouhých 30 sekund na skórování. Plzeň předvedla krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Lukáš Kaňák, který se z mezikruží trefil pod horní tyč Sklíbovy branky a poslal tak svůj tým do vedení. Dvě minuty na to si modrobílí vypracovali dvoubrankový náskok zásluhou Matyáše Kantnera, který dostal nahrávku od vlastního gólmana, projel celým kluzištěm a šikovně zakončil za Sklíbova záda. Litvínov už nedokázal odpovědět a Plzeň si tak odvezla všechny tři body.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Nám se dneska povedl jen vstup do utkání, pak už to s tím, o čem se bavíme a trénujeme nemělo nic společného. Byla to těžká křeč a strašně moc situací jeden na jednoho jsme dnes prohrávali. V závěru byl soupeř jasně lepší.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): Viděli jsme kvalitní utkání. V první třetině jsme byli trošku nervózní, Litvínov byl koncentrovanější. Nám to pořád odskakovalo, ale ve druhé třetině se to zlomilo, měli jsme dobré přesilovky a viděli jsme krásný hokej nahoru dolů. Je to začátek sezóny, příprava je vždycky dlouhá, jak pro nás tak pro soupeře. Měli jsme víc štěstí v koncovce, vytvářeli jsme si lepší šance, měli jsme víc přesilovek a myslím si, že jsme byli více na kotouči. Věděli jsme, že Litvínov má dobré hráče, chodili nám do protiútoku a my jsme si je museli pohlídat. Ve třetí třetině si to kluci pohlídali, dali jsme dva góly a vyhráli jsme. Samozřejmě jsme rádi, že se nám podařilo první zápas vyhrát.