Starší dorost si hravě poradil s Kladnem

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Rytíři Kladno 5:3 (0:0, 4:1, 1:2). Plzeňští po celé utkání tlačili svého soupeře a zaslouženě si připsali tři body. Konečný výsledek sice jasnému průběhu duelu příliš neodpovídá, ale indiány spálili nespočet brankových příležitostí. Kladno naopak z minima vytěžilo úplné maximum.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

5:3
0:0, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 24. Rubner (Kokoška, Kantner), 26. Kaňák, 26. Vracovský (Stráský), 32. Hajšman (Vracovský), 46. Krystl – 27. Patyk (Chládek), 52. Borkovec, 52. Kezsi (Čečetka). Rozhodčí: Svoboda - Kotyza, Černý. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.

Zeman (Krasanovský) – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Krásný, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Tubner, Hajšman, Hanzlík

Rytíři Kladno

Stahl (Kodad) – Havelka, Zelingr, Chládek, Smrž – Řepka, Sagan, Patyk, Bláha, Okegawa, Kalaj, Keszi, Janeček, Hrabík, Borkovec, Čečetka

Tomáš Vracovský 1 1 2 0 0

Hned od začátku utkání to byla domácí Plzeň, která měla více ze hry. Kladno, které přijelo na západ Čech pouze s patnácti hráči do pole se pouze bránilo. Plzeňští i přes enormní tlak ale nedokázali propálit kladenského gólmana Stahla, jenž držel svůj tým skvělými zákroky nad vodou.

V druhé třetině se indiánům již podařilo najít střeleckou mušku. Filip Kokoška vjel do pásma a poté našel přesným pasem Marka Rubnera, který poslal svůj tým do vedení. O malou chvíli bylo pro indiány ještě veseleji po parádní ráně obránce Lukáše Kaňáka. Aby toho nebylo málo, tak hned po následném vhazování vjel Tomáš Vracovský a rychlou střelou navýšil na 3:0 pro Západočechy.

Kladno se ale nevzdalo a snad z první vážnější příležitosti snížilo. Z prostoru mezikruží se prosadil přesnou střelou Petr Patyk. Plzeňští se nenechali nicméně zaskočit a brzy na to vrátili své vedení na původní hodnotu. V přesilové hře zakončil zdařilou souhru Martin Hajšman.

Když se na začátku třetí části dostal k volnému kotouči Tomáš Krystl, jenž následně dopravil kotouč do kladenské svatyně, vypadalo to na debakl. Kladenští nicméně doslova vstali z popela a během jedné minuty vstřelili dvě branky. Nejdříve se v přesilové hře prosadil Dominik Borkovec. Následně se hosté opět dostali do pásma a po Čečetkově přiťuknutí pálil bez přípravy přesně Vincent Keszi. Plzeňský trenér Ladislav Čihák si následně vybral oddechový čas, aby uklidnil své svěřence, kteří nakonec utkání v poklidu dovedli do vítězného konce.

Ladislav Čihák (HC Plzeň 1929): V první třetině jsme měli více ze hry, ale nedali jsme jasné šance. Pak jsme si o přestávce něco namalovali a v druhé části jsme dali rychlé tři góly. Následně jsme se hlavně snažili, aby se kluci neuspokojili vedením. V třetí třetině jsme sice dostali velmi smolný gól, ale přesto si myslím, že se kluci tentokrát poučili a utkání zvládli prakticky velmi dobře.

Otakar Vejvoda (HC Rytíři Kladno): Utkání mělo velký náboj a spád. Domácí jsou výborní. My jsme přijeli jen s patnácti hráči, je nás málo. Myslím si, že kluci hráli statečně a uhráli jsme dobrý výsledek. Můžu je za výkon jedině pochválit. Plzeň zaslouženě zvítězila.