Starší dorost nezvládl třetí třetinu a prohrál se Spartou

Pořádně hořký byl pro starší dorostence indiánů zápas proti pražské Spartě. Bojovné utkání, v němž ještě po druhé části Plzeň vedla o jednu branku nakonec šťastnější Sparťané otočili. Svěřenci trenéra Bořka Hanzlíka musejí proto skousnout konec své šesti zápasové vítězné série.

11. , pá 7.10.2016, 15:00
Malá hala
HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha
3:4
1:0, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 7. Roubal (Matuášek), 29. Matiášek (M. Červenka, Pour), 60. Červenka (Hasman) – 22. Havlín (Arnošt, Kropáček), 45. Vízner (Čech), 50. Pavel (Havlík), 60. Čížek (Vitouch). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:7, navíc Kolář (PLZ) deset minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC Plzeň 1929 Kolář (R. Červenka) – Houdek, Štěpánek, Staněk, Čada, Šilhán, Váchal – Reitspies, Procházka, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík
HC Sparta Praha Škorpík (Mičán) – Simotics, Haš, Vízner, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Vitouch, Švarc, Šišolák, Čížek, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel

Komentář

Opatrný úvod zápasu rozsekl jako první po šesti minutách hry plzeňský Josef Roubal, který se vřítil do pásma a přesnou střelou nad lapačku překonal gólmana Škorpíka. Sparťané sice v poli působili domácím zcela vyrovnaným soupeřem, šance si ale vytvářeli pouze indiáni. Po vyražené Eretově střele se snažila kotouč poslat do sítě hned dvojice mladých Plzeňanů, puk nakonec proskotačil těsně vedle sparťanské svatyně.

Další příležitost si poté vypracoval i domácí Procházka, jehož střela z pravého kruhu skončila na levé tyči Škorpíkovy klece. První přestávka nicméně vlila hostům do žil horkou krev, která přinesla vyrovnání. Ondřej Havlín byl v pravý čas na správném místě a dorazil do branky v signalizované výhodě odražený kotouč. Ve druhé části se na ledě značně přitvrdilo a byl k vidění hodně náročný hokej.

Další gól se nicméně podařilo přidat Plzeňanům. Výhodu přesilové hry indiáni naplno zužitkovali, když po krásné akci čekala na Jana Matiáška jednoduchá práce u levé tyče hostující svatyně. Tvrdá hra obou týmů vyústila postupně v několik trestů a rozkouskování hry. Slibné šance obou týmů ale hatila nepřesná před finální fáze. Činit se přesto ještě musel brankář Kolář, který pozorně lapil nebezpečnou střelu, jež vyplavala z chumlu hráčů.

Bojovný začátek třetí periody rozčísla velmi šťastná branka, která přinesla Sparťanům srovnání. Po faulu plzeňského obránce se útočník Sparty řítil nekontrolovatelně do brankoviště, kde na poslední chvíli před střetem uskočil gólman Kolář. Puk se ale poté rychle dostal k mantinelu k Tomáši Víznerovi, jenž pohodlně poslal kotouč do prázdné brány, jelikož Kolář byl ještě stále rozhozený před svým brankovištěm.

Rozhození indiáni po inkasovaném gólu putovali brzy na to do čtyř a schytali další ránu. Ondřej Pavel to vzal na sebe a středem pásma projel mezi plzeňskou obranou jako mezi kužely a následně pěkným blafákem překonal gólmana Koláře. Pražané poté poklidně bránili své vedení a indiáni se proto v závěru uchýlili ke hře bez gólmana. Ještě těsně předtím ale utajená střela obránce Štěpánka zazvonila na tyčku hostující branky.

Hru bez gólmana Sparta bez milosti potrestala, když puk do prázdné klece poslal Marcel Čížek. Indiáni sice ještě nesložili zbraně, ale snížení Martina Červenky těsně před koncem řádné hrací doby již jen kosmeticky upravilo výsledek. Všechny body proto putovali do Prahy, když Sparta odčarovala kouzlo mladých indiánů, kteří do pátku drželi šňůru šesti vítězství v řadě.


Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Projevila se v utkání větší vůle po vítězství na straně Sparty, která v posledních dvou zápasech neuspěla. My naopak jsme šestkrát zvítězili a hráli jsme lehkovážně. Z obou stran to ale bylo hodně nepřesné, nehrálo se příliš s pukem a dělalo se hodně chyb. U nás jich bylo opravdu extrémně moc. Bylo to víc o obranách než o hře s kotoučem. Rozhodla jedna branka a Sparta si asi vítězství více zasloužila, měla větší úsilí vyhrát, ale jinak to bylo vyrovnané utkání.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Výborný zápas. My jsme chtěli po dvou porážkách v minulém týdnu teď zabrat a zvítězit. Už při poslední porážce jsme si myslím nastavili laťku vysoko a jsem rád, že se nám na ní podařilo navázat. Byl to dobrý zápas a my jsme v něm byli o něco šťastnější. Jsem rád za body a za to, že hráči plnili, co jsme chtěli.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!