Mladší dorost nasázel Kobře sedm gólů!

Mladší dorost indiánů znovu řádil, tentokrát jeho gólový apetit schytala pražská Kobra. Mladí Plzeňané přesto ovšem vysokém vítězství rozhodli až v závěrečné třetině duelu, kdy pět brnakami definitivně potopili Pražany.

10. , čt 13.10.2016
Kobra Praha - Plzeň
1:7
0:2, 1:0, 0:5
Branky a nahrávky: 30. Matějka (Šubert) – 7. Rohla (Soukup), 10. Váchal (Lang, Přikryl), 41. Lang (Přikryl), 43. Princl (Rohla), 44. Přikryl (Lang, Mužík), 47. Soukup (Rohla), 49. Lang (Přikryl). Rozhodčí: Velčovský – Šmika, Kučera. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 25. Střely na branku: 10:61, navíc Střeštík (KOB) 5 + do konce utkání za faul kolenem. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.
Kobra Praha Šmehlík (Cichoň O.) – Fiala, Cichoň J., Střeštík, Suda, Skalík – Matějka, Ribarovski (A), Altrichter, Jaroš, Koval, Doležal, Šubert, Kapal, Ksandr (C), Rubeš (A).
Plzeň Pilc (Maličkay) – Hamšík, Pánek, Váchal (A), Rybáček, Malák, Staněk, Kremláček – Slanina, Přikryl (C), Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Soukup, Mužík.

Komentář

Utkání mělo od prvních vteřin až do konce zápasu jednoznačný průběh, kdy mladí indiáni diktovali tempo hry a postupně přidávali branky. Kobra se pouze bránila, o čemž svědčí pouze deset střel na branku Plzně, Západočeši jich naopak vyprodukovali přes šedesát. Do vedení poslal indiáni Adam Rohla, který z blízkosti dorazil do branky Soukupovu střelu. Další trefa do branky Kobry byla celkem šťastná, jelikož střelu Váchala postupně tečoval Přikryl a následně i úspěšný střelec Marek Princl.

Ve druhé třetině sice pokračoval velký tlak hostů, ale na překvapivý dostřel se dostala Kobra, když se nečekaně prosadil po rychlé akci Matějka. Indiáni si ale to nejlepší nechali na závěrečnou část, kdy již naplno začali proměňovat své šance a pěti góly definitivně zdolali jakýkoliv odpor svého soupeře.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): “Tyto zápasy jsou o tom, jak dlouho je soupeř na dostřel. To se domácím dvě třetiny dařilo a rostlo jim sebevědomí. Samozřejmě ale byla otázka času, kdy duel zlomíme, protože ta kvalita hraje v náš prospěch. ”

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň