Mladší dorost rozhodl šesti góly v závěrečné části!

Plzeň - Bláznivý zápas sehráli indiáni v Praze, když v Letňanech dvakrát prohrávali o dva góly, ale smrští šesti branek během devíti minut zcela točili vývoj utkání ve svůj prospěch.

HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929

5:8
2:1, 1:1, 2:6

Branky a nahrávky: 11. Vlček (Fleischman, Pinkas), 14. Hlaváč (Zedek, Krchňák), 26. Adamec (Vlček), 44. Klikorka (Vlček), 57. Krchňák (Adamec) – 18. Malát (Rohla), 33. Váchal (Malát), 45. Lang (Soukup, Mužík), 47. Lang (Mužík, Kovářík), 49. Lang (Váchal, Rozsahegyi), 50. Lang (Soukup, Malát), 53. Mužík (Kolář), 54. Mužík. Rozhodčí: Jaroš – Müller, Špringl. Vyloučení: 14:9, navíc Soukup (PLZ) os. 10 min. trest, Mužík (PLZ) 5 + DKU. Využití: 2:3. Diváci: 75. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:8, 5:8.

HC Letci Letňany

Zoluděv (od 54. Zeithaml) – Klikorka, Krutil, M. Pinkas, Riley, Fleischman, Zedek, Kloutvor, Benda – Adamec, Zrcek, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček, Krchňák, Vrba, T. Pinkas.

Čech (Pilc) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Soukup, Rozsahegyi, Balín, Princl, de Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.

Jakub Váchal 1 1 2 3 0

Letci se s indiány potkali již po šesté a Západočeši potvrdili svou dominanci, neztratili ani jeden bod! Modrobílí jsou stále v nadstavbové skupině A druzí, na tom se ani po posledním kole nic nezmění, Letňany skončí šesté. Do samotného zápasu vstoupili lépe domácí. Ti nejprve přečkali oslabení, aby následně sami udeřili, když po příhře Fleischmana otevřel střelecký zápas duelu Daniel Vlček – 1:0! Pražané toužili svého soka konečně porazit a přiblížil je k tomu po pár minutách hry Jan Hlaváč, který vedená svých barev navýšil. Třetí trefu mohli Letci přidat v přesilové hře, ale neuspěli a hosté je potrestali. Po jednatřiceti vteřinách hry v pěti vrátil Plzeň do hry o body Sebastián Malát – 2:1! Před úvodní sirénou ještě za vzájemnou potyčku putovali na trestnou Bespalchenko s Kuchárikem, na skóre to již vliv nemělo.

V úvodu prostřední periody Letňany nevyužily přesilovou hru, paradoxně udeřily až při vlastním oslabení, když síť rozvlnil Václav Adamec – 3:1! Indiáni nevyužili následně další početní výhodu a v polovině utkání se semlela velká postrkovaná, na obou stranách putovali za katr dva hráči. Více situace nakopla Západočechy, kteří korigovali zásluhou Jakuba Váchala – 3:2! Oba celky ještě do druhé přestávky okusily hru ve čtyřech, branky ale teprve měly přijít. Sudí jen v prostřední třetině rozdal deset dvouminutových trestů.

Pokud první dvě dvacetiminutovky přinesly spíše tresty než góly, poslední nechybělo nic. Ve zkratce - 49 minut a 8 gólů! Ale pojďme popořadě. Nejprve prvnímu letošnímu vítězství nad Plzní přiblížil svůj tým po přistrčení od Vlčka Karel Klikorka – 4:2! Jenže pak se děly věci. V pětačtyřicáté minutě Martin Lang rozhodl: “Dejte mi kotouč a jděte slavit!” To se stalo v následujících pěti minutách čtyřikrát a indiáni rázem vedli - 4:6! To okoukal také Radek Mužík, jenž přesně během šedesáti vteřin navýšil na - 4:8! Domácím pomohla až změna gólmana, když Zoluděva nahradil Zeithaml. To již ale bylo pozdě. Letci sice měli v utkání poslední slovo zásluhou Tomáše Krchňáka, body si ovšem na cestu domů přibalili Západočeši - 5:8!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Soupeř dnes nastoupil velmi odhodlaně, bojovali, dohrávali souboje ,pro nás výborná příprava na play-off. Dost jsme se s tím do poloviny zápasu prali, hra nám moc nefungovala. Neměli jsme totiž chuť se s tím porvat a překonat to. Chtěli jsme vyhrát bez práce a dřiny, zadarmo. Museli jsme překopat sestavu a opět zapracovat na hlavách hráčů. Do zápasu nás pak dostaly i výborně sehrané přesilovky. Potom už to bylo tak, jak chceme hrát. Těžký zápas. Ukázka, jak funguje psychika hráčů. Za obrat v utkání jde k hráčům pochvala."