Starší dorost načal nadstavbu vítězně!

Plzeň - Mladí indiáni si nic nedělali z přesunu z první části soutěže do nadstavby, Ocelářům hned třikrát utekli v zápase z lopaty a zapisují již jedenáctou výhru v řadě!

1A , pá 9.12.2016
Oceláři Třinec - Plzeň
3:5
2:2, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Peterek (Najsar, Havránek), 6. Papaj (Rufer), 21. Papaj (Raška, Molin) – 4. Kovařík (Matiášek, Lokajíček), 6. Kovařík (Čada), 32. Reitspeis (Kovařík, Matiášek), 36. Přikryl (Kaňák, R. Červenka), 60. M. Červenka. Rozhodčí: Kubičík – Cabák, Hykel. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:5.
Oceláři Třinec Ochman (Kučera) – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin
Plzeň R. Červenka (Velička) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Kolda, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík

Komentář

Začátek utkání rozhodně nenudil. Časomíra v MINI WERK ARENĚ stačila odečíst pouze osmasedmdesát vteřin a skóre na světelné tabuli se měnilo poprvé. Najsar sice po objetí branky neuspěl, kotouč se ale následně dostal k Jonáši Peterkovi a domácí jednatřicítka jej velmi rychle usměrnila pod horní víko.

Plzeň ovšem měla přichystanou rychlou odpověď. Během signalizované výhody Západočeši zamkli Třinec před brankou Ochmana a po přihrávce Matiáška namířil puk do sítě Vojtěch Kovařík. Následně ale hostující obrana zaspala a pustila do brejku Michala Papaje. Třinecký útočník se tváří v tvář Červenkovi nemýlil a Oceláři znovu vedli.

Indiáni ovšem znovu rychle srovnali, to když na Ochmana vyzrál Vojtěch Kovařík a zapsal tak svůj druhý gól v pátečním utkání. Třinečtí mladíci si chtěli vzít svůj náskok zpět, ránu Najsara od modré čáry ale zastavil připravený Červenka. Následně zahrozila i Plzeň, přečíslení dva na jednoho ale ukončil Kovařík nepřesnou přihrávkou.

Ze druhé části uplynulo pouhých patnáct sekund a třinecká střídačka se již radovala z gólu. Hostující obrana znovu zaváhala, čehož využil Raška. Mladší dorostenec Ocelářů těsně před brankou přihrál Michalu Papajovi, kterému jen stačilo nastavit hůl. Následně mohli vést Oceláři již o dva góly, Molin ale v blízkosti Červenky vhodný moment ke střele prováhal.

Nedáš? Dostaneš. Ve dvaatřicáté minutě střílel z pravého kruhu Kovařík, jehož ránu Ochman pouze vyrazil a na dorážku Víta Reitspeise už byl krátký. Krátce nato vytvořili plzeňští dorostenci v brankovišti velký závar, puk ale do sítě neprošel. Vzápětí hosté dostali k dispozici početní výhodu. V ní si před brankou našel vhodné místo k zakončení Filip Přikryl a vůbec poprvé tak vedla Plzeň.

Na začátku třetí části mohl velmi rychle srovnat Raška, jenž se blýskl povedenou individuální akcí. Útočník s dvaatřicítkou na dresu se protáhl až k brance svého soupeře, tam ale chybělo přesnější zakončení. Poté tempo hry značně opadlo a na ledové ploše již další gólové šance k vidění téměř nebyly.

Naděje třineckých hráčů na vyrovnání vzaly za své v čase 59:54. Při hře bez brankáře se ke kotouči ve středním pásmu dostal Martin Červenka, obloučkem jej poslal do prázdné klece a pojistil tak tříbodové vítězství Plzně.


Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Třinec začal utkání ve velkém tempu, se kterým měli hlavně naši obránci v první třetině velké problémy. Soupeř brzy vsítil postupně dva góly, vždy jsme ale stačili reagovat. Postupně jsme si zvykli na rychlost domácích a od druhé části byl zápas naprosto vyrovnaný. Postupně jsme se dostali do vedení a organizovanou aktivní hrou jsme Oceláře do velkého tlaku nepustili. Kluci hráli sebevědomě, zodpovědně a hlavně aktivně.

Aktuálně na webu

Tabulkové umístění Plzně #2

Tabulkové umístění Plzně v samostatné české lize!

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach