ČF2: KLA - PLZ 4:5

ČF2: Mladší dorost postoupil do semifnále!

Plzeň - Mladí indiáni zvládli první krok k cestě na finálový turnaj, ve dvou utkáních si poradili s Rytíři z Kladna.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

4:5
0:1, 2:1, 2:3

Branky a nahrávky: 26. Urban (Kulma), 33. Karásek, 43. Mrkvička (Klíma, Sojka), 51. Urban (Flachs) – 11. Malát (Princl, Váchal), 38. Slanina (Novák, Malát), 46. Kuchárik (Kovářík, Novák), 50. Lang, 59. Lang (TS). Rozhodčí: Nepomucký – Svoboda, Karda. Vyloučení: 5:6, navíc Kulma (KLA) 5 + DKU. Využití: 0:0. Diváci: 170. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Pěkný (Gabriška) – Smažík, Staněk, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček – Karásek, Šimek, Kulma, Karmazín, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč, Sojka, Klíma.

Pilc (Maličkay) – Novák, Hamšík, Váchal, Šiller, Staněk, Kremláček, Kovařík – Slanina, Soukup, Rozsahegyi, Princl, de Sousa, Kolář, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.

Jakub Váchal 0 1 1 1 0

Mladí indiáni mohli dnešní výhrou uzavřít čtvrtfinálovou sérii a postoupit do semifinále. A za tímto cílem vykročili již v první části. V té si oba celky zahrály v početní výhodě, ale skóre se měnilo při hře v pěti na obou stranách. To se mezi střelce zapsal po přistrčení Princla Sebastián Malát – 0:1! Tímto fotbalovým výsledkem úvodní část i skončila. Kladno se tak v sérii neprosadilo ani ve čtvrté třetině.

Rytíři ale vše napravili ještě do poloviny utkání. Nejprve srovnal s hosty krok Tomáš Urban, po chvilce dokonal obrat Pavel Karásek – 2:1! Ještě do druhé přestávky ale dokázal opět do nerozhodnutého stavu poslat duel Jan Slanina – 2:2! Vše tak měla rozetnout perioda závěrečná.

A v té se děly věci! Nejprve zhruba po dvou minutách hry zamířil přesně kladenský Michal Mrkvička a hosté byli blízko odvrácení mečbolu - 3:2! Jenže indiáni se nevzdávají, což brzy dokázali dvěma brankami z hole Daniela Kuchárika a vzápětí i Martina Langa – 3:4! Velké hokejové drama ovšem pokračovalo. Za dvaatřicet vteřin totiž srovnal krok se Západočechy Tomáš Urban – 4:4! Když už se zdálo, že parádní povídanou rozetne minimálně prodloužení, zatáhl za záchranou brzdu Sojka. Martin Lang v předposlední minutě základní hrací doby zachoval klidné nervy a z nařízeného trestného střílení nasměroval svůj tým do semifinále - 4:5!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes jsme sice měli v zádech vedení 1:0 v sérii a mečbol k postupu do semifinále, ale spíše nám to svázalo nohy. Nebylo to z naší strany nijak pěkné utkání, byli jsme nervozní a bylo to na naší hře jasně vidět. Jednoduše, bylo tam dost chyb, chyběla i kvalita na kotouči a na přihrávce. Opět jsme měli dost šancí, samostatné nájezdy, situaci 2:0, ale v klíčových momentech je neproměnili. Hráče jsme tak dnes spíš uklidňovali, trvalo to až zhruba do poloviny zápasu. Ve třetí třetině jsme to již trošku zvedli a naznačili sílu, ale velmi si cením toho, že jsme si to ubojovali. Kladno bylo těžkým soupeřem, ale už koukáme dál."