FIN1: PLZ- VIT 1:3 - Mladšímu dorostu první finálový duel nevyšel

Plzeň - Mladí indiáni vstoupili do závěrečného FINAL FOUR porážkou, když ve vyrovnaném utkání nakonec podlehli Vítkovicím 1:3.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

1:3
0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 54. Lang (Přikryl) – 32. Kylnar (Lewandowski), 52. Lewandowski (Kylnar), 58. Vojtovič (Beránek). Rozhodčí: Vrba, Ondráček – Vepřovský, Urubčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 20:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Pilc (Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Malák, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl "C", Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička.

HC Vítkovice Ridera

Malík (Dolíška) – Cubo, Kočí, Smolka, Zapletal, Raška, F. Plánka, Smička – Vojtovič, Tvrdý, Kylnar "C", Lewandowski, Zajíc, V. Plánka, Pastor, Ivan, Vjačka, Beránek.

Jakub Váchal 0 0 0 -1 0

První dvacetiminutovka mezi Vítkovicemi a Plzní začala v opatrném duchu. Obě mužstva se soustředila především na obranné povinnosti a příliš šancí k vidění nebylo. Přibližně po čtyřech minutách pronikl podél pravého mantinelu do třetiny protivníka Beránek, vypálil z kruhu, jenže Pilce zasáhl jen do masky.

Za indiány odpověděl o pár chvil později Malát, který dostal nabito na levou stranu, odkud vyslal svižnou ránu, Malík byl ale pozorný a vyrážečkou poslal puk do rohu kluziště. Větší šanci si ke konci dějství vytvořily opět Vítkovice, jenže Lewandowski střelou z levého kruhu zasáhl Pilce znovu pouze do masky. Do kabin se tak po dvaceti minutách šlo za stavu 0:0.

V druhé periodě se do šance dostali nejprve Ostravané – Lewandowski se prodral přes dva beky a ranou z levého kruhu jen těsně minul břevno svatyně indiánů. Plzeň kontrovala střelou Langa, kterou Malík vyrazil lapačkou, ačkoliv o střelci a jeho pokusu neměl ani ponětí.

V polovině dějství, přesněji v čase 31:43 šla Ridera do vedení, Jakub Kylnar se po přihrávce Lewandowského procpal skrz dva beky soupeře a bekhendovou střelou na přední tyč překonal Pilce – 0:1. Západočeši se následně snažili odpovědět, jenže Novák pálil od modré nepřesně. Do třetí třetiny tak vstupovaly Vítkovice s nejtěsnějším možným vedením.

Rozhodnout tak musela třetí dvacetiminutovka, v jejíž polovině byl faulován Rohla, který měl šanci skórovat z následného trestného střílení, při němž však pouze vyprášil betony Malíka. Rčení nedáš – dostaneš, se naplnilo o patnáct sekund později, když si Kylnar s Jakubem Lewandowským prohodili role a druhý jmenovaný skóroval ranou z mezikruží – 0:2.

Západočeši reagovali v čase 53:29, poté co se Martin Lang probil po pravé straně a povedenou ranou snížil – 1:2. Indiáni bojovali až do samého konce, jenže tři minuty před závěrečnou sirénou se Jan Vojtovič střelou z mezikruží trefil přesně do pravého horního rohu klece Pilce a Plzeňští již odpovědět nezvládli, ačkoliv zkusili i hru bez brankáře. Do turnaje tak svěřenci Petra Vojana vstoupili sice dobrým výkonem, jenže zároveň také porážkou a v příštích duelech budou muset zabrat o to víc.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Neporadili jsme si s koncovkou, nebyli jsme připraveni dávat góly. Myslím, že jsme šli na soupeře v koncovce až s velkým respektem. Jinak jsme ho přehrávali, troufnu si říct, že jsme byli celý zápas lepší. Bohužel jsme ho dvakrát pustili do samostatného nájezdu a dostali jsme z toho góly. Rozhodlo ale to, že jsme v koncovce nebyli připraveni dávat góly.

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Ridera): Takové utkání se hodnotí vždycky dobře, když je s vítězným koncem, ale my jsme dnes náš výkon postavili na zabezpečené obraně, měli jsme perfektního, pozorného gólmana a tlačili se do protiútoku. Spadly nám tam nějaké góly, myslím, že ten na 2:0 utkání rozhodl. Sice se předtím na nás jel nájezd a potom jsme dostali gól na 2:1, ale v závěru jsme opět prokázali ohromnou kolektivní sílu.