FIN5: PLZ - VIT 2:6 - Osmáci jsou v republice čtvrtí!

Plzeň - Mladí indiáni završili finálový turnaj nejlepších třetí porážkou v řadě, které navazovaly na dvě úvodní výhry. Výsledkem je tak fakt, že mužstvo indiánů skončilo celkově v republice čtvrté.

FIN5 , ne 26.3.2017, 10:00
Malá Hala, Hradec Králové
HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera
Branky a nahrávky: 14. Soukup, 50. Steinbrüker (Jiříček) – 12. Moškoř (Macho), 19. Brada (Krejsa), 22. Kreja (TS), 39. Macho (Krejsa), 43. Brada (Moškoř), 45. Petr (Kubík). Rozhodčí: Šudoma – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 79. Střely na branku: 47:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.
HC Plzeň 1929 Horáček (41. Bočan) – Kanta, Dolhý, Štrunc, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Hodinář – Pešek, Altrichter, Hauser, Borák, Soukup "C", Kristl, Marcel, Steinbrüker, Korčák, Matoušek, Chasák, Schindler.
HC Vítkovice Ridera Slíž (Šedivý) – Vřeský, Bystroň, Dobeš, Javora, Bialy, Elbl – Holanik "C", Tošenovjan, Macho, Makovec, Petr, Brada, Moškoř, Kubík, Krejsa.

Komentář

Svůj závěrečný duel na turnaji začali Plzeňští i Vítkovičtí ve svižném tempu. Již ve druhé minutě měl šanci Soukup, jenže ranou z levého kruhu pouze zahřál gólmana Ridery Slíže. Ostravané šli krátce po polovině prvního dějství do vedení, když přihrávající Macho a střílející Jan Mokšoř ukázkově sehráli situaci dva na jednoho – 0:1.

Indiáni odpověděli v čase 13:35, kdy se krásnou ranou od modré do levého horního rohu brány prosadil jejich kapitán Dominik Soukup – 1:1. Vítkovičtí si však vzali vedení zpět sto čtyři vteřiny před první sirénou. Marek Brada se dostal do úniku a střelou na vzdálenější tyč překonal Horáčka – 1:2. Další góly v první dvacetiminutovce nepadly, pročež šla Plzeň do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Druhé dějství začalo faulem na Josefa Krejsu, který v oslabení tří proti čtyřem unikal defenzivě Západočechů a nakonec byl zastaven za cenu faulu a následného trestného střílení, které povedenou kličkou do forhendu s přehledem proměnil – 1:3. Plzeňští si vytvářeli tlak a místy svého soupeře i přehrávali, jenže v zakončování šancí byli, podobně jako Altrichter v polovině třetiny, nepřesní.

Naopak Vítkovičtí dokázali své příležitosti využít perfektně a indiánům znovu poslali gól do šatny. V početní výhodě se čtyřiašedesát vteřin před sirénou prosadil z mezikruží Jakub Macho, kterému přesnou přihrávku z rohu kluziště adresoval Krejsa – 1:4. Do třetí dvacetiminutovky tak Ridera vstupovala s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Vítkovice na začátku třetí třetiny ukázaly, že nic jiného než plnohodnotnou výhru nechtějí. Moškoř přihrál do mezikruží na Marka Bradu a ten střelou z první skóroval – 1:5. Krátce nato navíc Dominik Petr unikl v oslabení defenzivě Plzně a nadvakrát překonal Bočana, který po čtyřiceti minutách vystřídal v bráně Horáčka.

Západočeši v polovině dějství dokázali korigovat skóre. V přesilovce vytvořili před Slížem velký závar a z dorážky se prosadil Milan Steinbrüker – 2:6. Obě mužstva si následně vytvořila ještě několik šancí, ale více branek už nepadlo, a tak Plzeň utrpěla na závěr Mistrovství České republiky 8. tříd vysokou porážku. Vítkovičtí se naopak mohli radovat ze zisku medaile.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme tři zápasy, musím říct, že jsem velice zklamaný. Když jsme sem jeli, myslel jsem si, že medaili určitě získáme, jenže bohužel, skončíme čtvrtí a pro mě je to hrozný zklamání. Zápasy jsme si prohráli sami, včetně toho dnešního. Šance máme, ale neproměňujeme je, nestřílíme, neblokujeme střely. Vítkovice nás přehrály v nasazení, obětavosti, což u nás chybělo, jsme zklamaní.

Luděk Krayzel (HC Vítkovice Ridera): Pro kluky to byl pátý zápas v pátém dni, únava byla vidět, nejen na našich klucích, ale i na soupeři. Jsme rádi, že jsme to zvládli a teď už je to v rukách jiných, takže uvidíme, jak dopadneme.