Mladší dorostenci loupili na ledě druhého Litvínova!

Plzeň - Mladí šikulové přidali další korálek na svůj náhrdelník výher, když zapisují cenné body na ledě druhého Litvínova a nadále tak drží pozici lídra soutěže.

13. , čt 2.11.2017
HC Litvínov - Plzeň
1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 51. Limanovský (Stehlík) – 2. Ženíšek, 37. Hamšík (Malát), 38. Soukup (Kvasnička), 43. Kuchárik. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Rozhodčí: Růžičková – Coubal, Kokrment
Vyloučení 4:2
Využití 0:2
Střely na branku 20:37
Diváci 105
HC Litvínov Klika (Zelenka) – Minařík, Hocelík, Háva (A), Jonák, Gebhard, Miškovič, Kadár – Dej, Limanovský, Adámek – Stehlík (C), Vopat, Slavík – Kudrhalt, Kočárek, Fišer – Nikl, Skuhrovec
Plzeň Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Jiříček, Moravec, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina (A), Soukup – Hollar (A), Marcel, Šmíd – Malát (C), Ženíšek, Kuchárik – Kvasnička

Komentář

Mladí indiáni se z pozice lídra vydali na sever Čech, kde na ledě Litvínova zkřížili hokejky s druhou Vervou. Ta na modrobílé před dnešním duelem ztrácela pouze tři body. Ty byly zapříčiněné právě vzájemný utkáním v Plzni, které domácí ovládli v poměru 7:0. Oba týmy pak ztratily již pouze jednou. Indiáni zvládli nájezdy v Chomutově, černožlutí zase na Spartě. Žádné velké rozpaky ovšem v úvodu střetnutí nepanovaly. Již ve druhé minutě napřáhl Adam Ženíšek a poslal Západočechy do vedení. To mohli modrobílí navýšit v přesilové hře, skóre se již ale neměnilo. Stejně tak v celé úvodní části, která tak zůstala výsledkově spíše fotbalová.

V prostřední m dějství nejprve museli Západočeši do čtyř. Oslabení zvládli a v následné početní výhodě sami duel rozhodli. Faul Limanovského totiž během zhruba půl minutky potrestal po přistrčení od Maláta Jakub Hamšík. Vzápětí navíc našel Kvasnička Dominika Soukupa a rázem svítil na ukazateli stav 0:3.

Hned zkraje poslední periody navíc udeřil po faulu Kadára Daniel Kuchárik a bylo prakticky rozhodnuto. Nic na tom již nezměnil ani čestný úspěch Prokopa Limanovského, který tak alespoň trochu odčinil své vyloučení z druhé třetiny. Hosté si tak odvezli domů tři body, pevně se usadili na špici tabulky a v extralize ovládli i třináctý duel.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes to bylo hodně tvrdé utkání, byla tam spousta osobních soubojů. Nebyl proto moc čas něco vymýšlet a tvořit, z toho potom pramenilo i dost individuálních chyb, ztrát kotoučů a nepřesností na obou stranách. Bylo to asi i tím, že oběma týmům chybělo několik klíčových hráčů. Kluci to ale dnes odmakali a zaslouženě jsme vyhráli."

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň