Mladší dorost před nadstavbou předčasně naděloval!

Plzeň - Indiáni se naladili na nadstavbu nejlépe, jak mohli. Ústí nadělili bůra již během první části a v poklidu tak dokráčeli ke třem bodům.

18. , so 2.12.2017
Plzeň - Ústí n. L.
13:0
5:0, 1:0, 7:0
Branky a nahrávky: 4. Kaiser (Hollar, Páník), 12. Hamšík (Jiříček), 12. Adamec (Páník), 14. Kuchárik (Malát), 18. Adamec (Kaiser, Hamšík), 29. Vajner (Adamec, Kuchárik), 41. Slanina (Kuchárik), 48. Adamec (Vágner, Vajner), 54. Jiříček (Hamšík, Malát), 57. Jiříček (Adamec, Hollar), 57. Slanina (Kuchárik, Malát), 58. Vágner (Kaiser), 59. Hauser (Malát). Průběh utkání: 0:0, 13:0.
Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Zimmermann
Vyloučení 7:10
Využití 4:0
Střely na branku 68:25
Diváci 70
Plzeň Čech (Prchík) – Páník, Hamšík, Jiříček, Moravec, Vajner, Malák, Plecitý – Vágner, Slanina, Hauser, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Malát, Kaiser, Kuchárik.
Ústí n. L. Mazourek (14. M. Haspra) – Němec, Jarábek, Tomšík, T. Haspra, Kylíšek, Polata – Tot, Koblížek, Kaše, Costa, Gašpar, Čermák, Konopásek, Weis, Pavlíček, Hampl.

Komentář

Duel odšpuntoval Slanina, který dostal mezi kruhy příliš mnoho prostoru, avšak zamířil příliš nad. Lépe si po chvilce vedl Daniel Kaiser, jenž před Mazourkem tečoval pokus Hollara z vrcholu pravého kruhu. Za hosty mohl vyrovnat Gašpar, který u levé tyče vypálil z první po příhře zpoza brány, Čech svůj tým podržel. Krásnou individuální akcí poté pobavil diváky v Home Monitoring Aréně Kaiser. Dravý forvard se protáhl středem hřiště přes tři protihráče až před Mazourka, ten vše uhasil betonem. V polovině úvodní části museli Lvi do čtyř a modrobílí svého soupeře tak dlouho svírali, až na levém kruhu naznačil pas do středu Jakub Hamšík a následně zamířil přesně k bližší tyči. Ihned po rozehrání navíc vlétl do pásma Václav Adamec a s hosty začalo být zle. Za nedlouho poté dostal k pravé tyči přihrávku Daniel Kuchárik z levé strany a vyhnal Mazourka z klece. Haspru v brankovišti přivítal Václav Adamec, který pláchl obraně soupeře a uspěl svižnou střelou. Před první sirénou ještě stejnou mincí mohl odpovědět Gašpar, zkusil dlouhou kličku, ale Čech se skvěle natáhl a zakročil betonem.

Prostřední část začala domácím vyloučením, ale indiáni hru ve čtyřech zvládli bravurně a jediné dvě střely Costy zablokovali. Lépe si vedl vzápětí Čermák ihned po buly, když pořádně promasíroval břišní svaly Čecha. Domácí odpověděli dvěma ranami od modré, s Jiříčkem i Hamšíkem si ale Haspra poradil. Poté se stala kuriózní situace. Čech opustil při výhodě svou klec, kterou si Západočeši málem sami trefili při nepřesné příhře z levého rohu útočné třetiny na modrou. V přesilovce ale již udeřili. Adamec předložil na modrou na Stanislava Vajnera, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté třikrát v rychlém sledu vypálil Vajner z podobné parkety, ale skórem nepohnul. Následně z pravého kruhu zkoušeli své štěstí i Jiříček a Adamec, Haspra svůj tým držel.

Poslední část načal z mezikruží Kuchárik, ovšem minul prostor ohraničený třemi tyčemi. Akce ale pokračovala a na brankovišti se dorážkou prosadil přes ležícího Haspru Jan Slanina. Indiáni poté nedobře naložili s početní výhodou, s tou další ale již ano. To se do bližšího růžku prosadil z pravého kruhu Václav Adamec a dovršil hattrick. Devátou branku, taktéž při oslabení Ústí, vsítil David Jiříček, který neomylně zamířil ke vzdálenější tyči z levého kruhu. Stejný hráč obdržel po chvilce příhru zpoza brány mezi kruhy a z první dokonal desítku. Další trefu přidal Jan Slanina, který zakončil se spoluhráči rychlý ťukes prakticky do prázdné. Gólostroj Plzně ovšem pokračoval. Marek Vágner potáhl kotouč po levé straně při přečíslení a z kruhu zamířil ke vzdálenější tyči. Definitivní podobu výsledku dal Petr Hauser, který pláchl obraně soupeře a zakončil mezi betony Haspry. Indiáni završili první skupinu základní části ziskem nejvíce bodů ze všech třiceti účastníků a při skóre 127:23 se pyšní i nejlepším útokem a obranou soutěže.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „Nám dnes chybělo devět hráčů základní sestavy, ale musím říct, že kluci z B-týmu zápas zvládli. Chtěl bych celému mužstvu poděkovat za předvedený výkon. Na druhou stranu jsme se opět přesvědčili, že když hrajeme, co máme, soupeř nestačí. Vyšla nám první a třetí třetina, avšak v té druhé jsme si vybrali trochu oddech.”

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Asi zbytečné cokoliv hodnotit, dnes to byla jednoznačná záležitost. My jsme kladli odpor první čtyři, pět minut. Kluky jsme upozorňovali, že domácí mají velmi kvalitní mužstvo, vedou tabulku a vletí na nás. My jsme vzdorovali, ale pak přišly tři individuální chyby, které Plzeň potrestala, přidala ještě dva góly a po první části to bylo 0:5. Domácí byli nepochybně lepší po všech stránkách – technikou, bruslením, zpracováním přihrávek… Výsledek to jen potvrdil.“

Aktuálně na webu

BIOTRONIK Praha

Společnost BIOTRONIK zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čekají úvodní duely, popasuje se se Slovenskem!

A tým příprava

Indiáni zakončili suchou část letní přípravy na novou sezónu