Starší dorost ztratil tříbrankové vedení a z Pardubic odjel bez bodu

Starší dorostenci Plzně jakožto vedoucí celek tabulky bez jediné porážky zavítali na led Pardubic. Do vedení se dostali Západočeši hned v úvodu a do konce první části si vybojovali vedení 3:0. To však neudrželi a nakonec padli a po výsledku 4:5 tentokrát zůstali bez bodu.

8A , so 16.12.2017
Pardubice - Plzeň
5:4
0:3, 4:1, 1:0
Branky a nahrávky: 26. Jelínek, 28. Jelínek (Leder, Rozlílek), 35. Rouha (Rozlílek), 38. Blažej (Kostka), 48. Poul (Zeman, Chára) – 3. Šeba (Hajžman, Princl), 10. Lang (Mužík, Šiller), 19. Lang (Malát), 33. Hajšman (Adamec). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Rozhodčí: Bejček – Kučera, Vodák
Vyloučení 5:4
Využití 0:1
Střely na branku 44:30
Diváci 100
Pardubice Vlk (Nečas) – Dubovčí, Nedelka, Oliva, Leder, Škorec, Hybeš, Jelínek, Blažej – Šír, Poul, Zeman, Rozlílek, Kostka, Chára, Rohlík, Rouha
Plzeň Pilc (Altrichter) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Kolda, Malát, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Komentář

Modrobílí vstoupili do utkání aktivněji a ihned si vypracovali náskok. Už ve třetí minutě do vedení poslal Plzeň po přihrávce Hajžmana Richard Šeba. Poté Západočeši bleskurychle využili přesilovku, vyloučený Leder se vrátil na led už po třinácti sekundách, když se v početní výhodě trefil Martin Lang. Pardubice inkasovaly potřetí ještě do konce první třetiny, když skóroval opět hráč s číslem 22 na zádech Martin Lang.

Indiáni však vstoupili do druhé části zřejmě uspokojeni a jejich náskok se rychle ztenčil. Tomáš Jelínek se nejprve trefil v 26. minutě, o dvě minuty se po přihrávce trefil ten samý hráč, tedy Tomáš Jelínek. Avšak rychle odpověděl Kamil Hajšman a zdálo se, že Plzeň si náskok do třetí části udrží. Ovšem Východočeši srovnali ještě do konce prostřední části. Nejprve skóroval Michal Rouha, na jeho trefu navázal ve 38. minutě Daniel Blažel.

V úvodu třetí třetiny měli indiáni výhodu dvouminutové přesilovky 5 na tři, jelikož Dubovčí byl vyloučen za podražení a poté další hráč Pardubic za nesportovní chování. Velikou příležitost však Plzeň nevyužila a hned po návratu dvou domácích hráčů na led poslal Pardubice do vedení 5:4 Matěj Poul. Hosté už srovnat nedokázali, po velkém boji tak z Pardubic Západočeši neodvezli ani bod.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Do toho utkání jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do vedení 3:0, ale potom jsme uspokojením naprosto přestali hrát a soupeř nás ve druhé třetině dorovnal. Do poslední části jsme stáhli útok na tři lajny a doufali, že se nám povede skórovat. Avšak bylo klíčové, že jsme nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři a hned po ní inkasovali. V závěrečném tlaku bez brankáře jsme už bohužel srovnat nedokázali.

Aktuálně na webu

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!