BAB - PLZ 2:3pp - Šest ze šesti! Indiáni si zcela podmanili základní skupinu CHL!

Plzeň - Západočeši mají za sebou poslední zápas základní skupiny Ligy mistrů. Tu se jim povedlo zcela ovládnout a dnes to potvrdili další výhrou.

6. , st 17.10.2018, 17:00
ZS Banská Bystrica
HC 05 Banská Bystrica - HC Škoda Plzeň
2:3pp
0:1, 2:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 29. Török (Higgs), 40. Ďatelinka (Sýkora, Asselin) – 10. Kodýtek (Pulpán), 30. Eret (Kvasnička), 63. Kodýtek (Kaňák). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Rozhodčí: Nikolić (AUT), Stano – Vyleta, Šefčík (všichni SVK)
Vyloučení 6:5, navíc Selleck a J. Kindl - oba 5+DKU
Využití 0:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 29:20
Zblokované střely 2:5
Vhazování 35:24
Diváci 1832
HC 05 Banská Bystrica Baroš (Williams) – Košecký, Kupec, Ďatelinka, Petrinec, Kubka, Dlapka – Kabáč, Češík, Gabor – Sýkora, Higgs, Török – Asselin, Faille, Seleck – Giľák, Buc, Varga
HC Škoda Plzeň Miltchakov (Frodl) – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, Pulpán, Vráblík, Kaňák – Pour, Preisinger, Straka – Němec, Roubal, D. Kindl – Kantner, Kodýtek, Stach – Matiášek, Eret

Komentář

Duel načal explzeňský Ján Sýkora, který za brankou nabral puk na čepel a jal se rychle zakončovat, těsně však neuspěl. Poté to zkoušel na Miltchakova z pravé strany Košescký a od modré i Kupec, muž s maskou indiánů odolal. A tak udeřilo na druhé straně. Indiáni nejprve ubránili oslabení, vyloučený Pulpán se ihned z trestné lavice zapojil do přečíslení, ve kterém oslovil Petra Kodýtka a ten z první zavěsil. O srovnání se pokusil individuální akci Higgs, prokličkoval se až před plzeňskou svatyni, na jejího strážce ale klička do bekhendu neplatila. Jenže slovenský celek opět zapomněl na zadní vrátka a explzeňský Kubka pouze za cenu trestného střílení zastavil unikajícího Poura. Ten poté zkusil zakončit mezi betony Baroše, mezírku nenašel.

Prostřední dějství načal v oslabení Kabáč, který se po levé straně protlačil až k zakončení, síť se mu ale rozvlnit nepodařilo. Lépe si vedl Tomáš Török, který u pravé tyče z ostrého úhlu zakončil chirurgicky přesně mezi rameno a břevno. Jenže radost Bánské Bystrice netrvala ani minutu. Matiášek krásným hitem ve středním pásmu na Dlapku vybojoval kotouč pro Kvasničku, který vlétl do útočné třetiny a z levého kruhu našel před brankou Petra Ereta, kterému pouze stačilo nastavit hůl. Do trháku mohl poslat své barvy Preisinger z mezikruží, umístěnou ránu pod břevno skvěle Baroš vytěsnil lapačkou. Na druhé straně zase vypálil Asselin, jenže mířil až příliš přesně, to tyče. I tak se ale jeho tým dočkal. V čase 39:59 totiž Sýkora vystřelil z pravého kruhu a před brankou šikovně tečoval Ivan Ďatelinka

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Varga, jenž obdržel příhru před branku, pokus pod břevno Miltchakov skvěle vytěsnil. Poté se slovenský celek dostal do přečíslení dvou na jednoho, Pulpán však příhru Asselina zastavil. Podobně hrozili Straka se Stachem, akci ale překombinovali. Další podobné přečíslení zakončil Varga, muž s maskou indiánů nadvakrát zakročil. Utkání v samotném závěru málem po parádní kličkované přes dva obránce rozsekl Denis Kindl, v závěrečné fázi mu ale střela příliš nesedla.

Prodloužení lépe načali domácí. Asselin se protáhl do psáma po pravé straně, přihrál Faillemu, ten zblízka nepropálil Miltchakova, následně ještě střílel Košecký, ani on ale puk za čáru nepropasíroval. Jenže pak museli domácí za katr, čehož Západočeši využili. Petr Kodýtek se opřel do puku po pobídce Kaňáka a modrobílí tak v základní skupině Ligy mistrů ovládli všechny duely!


Ohlasy trenérů

Dan Ceman (HC 05 Bánská Bystrica): "V utkání nastoupila celá řada mladých hráčů, pomyslný jazýček vah se mohl přehoupnout na jakoukoliv stranu. Plzeň má velkou sílu v útoku, ale jak venku, tak dnes, se naši hráči s tím popasovali poměrně dobře. Dnes jsme hráli více podle mých představ, jednodušeji. Dle mého názoru má Plzeň v plné sestavě jedno z nejlepších mužstev v Lize mistrů."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Bylo to zajímavé utkání, oba celky k němu přistoupily zodpovědně, hrálo se ve velkém tempu, nechyběla řada osobních soubojů. Stejně jako před týdnem doma jsme dali šanci ukázat se mladým a ti nezklamali. Jsem rád, že i velký zástup našich fanoušků jsme potěšili vítězstvím."

Související články

Plzeňští cestují do Banské Bystrice, v CHL je čeká poslední skupinový duel!

Preview

Deset hodin v autobuse bylo zprvu znát, shodují se Kodýtek s Čerešňákem

Ohlasy

Aktuálně na webu

HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

HokejkaTV pro permanentkáře zdarma i v březnu!

Ohlasy 50. kolo

Jsem rád, že na začátek mého návratu přišel takový zápas, říká Tomáš Mertl

PLZ - ZLN 7:0

PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!