Dorostenci nasázeli Třinci půltucet branek a v tabulce poskočili na druhé místo!

Třinec - Po včerejším vyrovnaném zápase v Havířově zamířili plzeňští dorostenci k dalšímu duelu do přibližně třicet kilometrů vzdáleného Třince.

18.kolo , so 22.2.2020
Oceláři Třinec - Plzeň
3:6
0:2, 2:2, 1:2
Branky a nahrávky: 29. Volas (Kyselý), 32. Ročák (Kašpárek, Hrůzek), 44. Przybyla – 19. D. Soukup (Marcel), 19. Hodinář (Marcel), 28. Šiler (M. Soukup, Hauser), 36. Hauser (Šiler, M. Soukup), 49. Šiler (Hauser), 58. Hauser (Šiler, M. Soukup).
Průběh utkání:
0:0, 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6
Rozhodčí: Škrobák – Kořistka, Zicháček
Vyloučení 7:7
Využití 1:3
Střely na branku 41:51
Diváci 71
Vyšší tresty S. Schindler (PLZ) - 10 min
Oceláři Třinec

Halouzka (Macura) – Andrle, Pospíšil, Ročák, Žabka (A), Kyselý (C), P. Buják, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský (A), Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Volas, Hlávka, Kašpárek, Procházka

Plzeň

Lokajíček (Bočan) – S. Schindler, Houdek, Kanta, Hodinář, Lučan, Páník, Jánský – Mazanec, Šiler, Dáňa (A), Hauser, D. Soukup (A), Kaiser, Marcel (C), M. Soukup, N. Schindler, Kreuzman, Holý

Komentář

Plzeňské mladé pušky ani ne po dvaceti čtyřech hodinách musely opět na brusle. Včera okolo sedmé hodiny večerní dohrály utkání v Havířově, dnes od jedné hodiny nastoupily v třinecké Werk Aréně. První třetina se nesla ve znamení spousty vyloučených hráčů. K vidění bylo celkem šest trestů. Západočeši v druhé polovině dostali k dispozici dokonce početní výhodu o dva hráče a tu naplno zužitkovali. Nejprve při hře pět na tři Marcel našel Dominika Soukupa, jenž bez váhání poslal touš rovnou do sítě. Už při klasické přesilovce se indiáni bleskově dostali zpět do pásma, plzeňský kapitán tentokrát oslovil obránce Jana Hodináře, který opět trefil jackpot. Po úvodní dvacetiminutovce tak hosté vedli o dvě branky. 

Začátek prostředního dějství už byl opatrnější, hráči si dávali pozor, aby nebyli zbytečně posíláni za katr. Hrálo se v plném počtu na obou stranách a po osmi minutách po startu třetiny hosté navýšili své vedení již na rozdíl tří branek. Dominik Soukup s Petrem Hauserem vymysleli pozici pro Jakuba Šilera, ten napřáhl a brankář Halouzka se jen ohlédl. Nyní ovšem dokázal Třinec brzy odpovědět. V následující minutě dokázal propálit Lokajíčka Patrik Volas a domácí byli zpět ve hře. A co víc, vzápětí se nechali krátce po sobě vyloučit Kaiser se Samuelem Schindlerem a i Oceláři měli možnost dvojité přesilové hry. Tu využili jen z poloviny. Kašpárek našel na modré Marka Ročáka, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Třinečtí se dostali na dostřel jediné branky, ale jejich nadšení za další tři minuty utlumil Petr Hauser. Po dvou třetinách tak plzeňští stále vedli o dvě branky. 

Zkraje závěrečné periody domácí vstoupili s velkou vervou, třetí branku třineckých Ocelářů vstřelil ve třetí minutě po individuální akci Petr Przybyla a drama bylo na světě. Radost ovšem trvala pouhých pět minut. Na začátku čtyřicáté deváté minuty byli souběžně vyloučeni Ročák s Dáňou a prostor při hře ve čtyřech využili indiáni k opětovnému odskoku ve skóre. Petr Hauser přesným pasem oslovil Jakuba Šilera, který podruhé v zápase zamířil mezi tři tyče. Indiáni si už náskok vzít nenechali. Naopak tři minuty před závěrečným hvizdem vstřelili ještě šestou branku a opět u toho byla dvojice Hauser - Šiler. Druhý jmenovaný poslal kotouč přesně na hokejku Petra Hausera, jenž zaznamenal branku číslo třicet dva v probíhající sezóně. Západočeši se tak vracejí do Plzně z týdenního tripu se šesti body, když dva body uloupili v úterý v Liberci, jeden včera v Havířově a na závěr tříbodová výhra ve Slezsku. 


Ohlasy trenérů

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Velice ofenzivní utkání, odpovídá tomu i počet střel na branku. My jsme si dnes pomohli proměněnými přesilovými hrami, ve kterých jsme třikrát udeřili. To byl důležitý faktor dnešního zápasu. Na konci první třetiny jsme využili početní výhodu 5 na 3 a následně i 5 na 4 a tím jsme se dostali do důležitého vedení, které už jsme nepustili."

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň