Preview 1. A 2. zápas SF

Dámy a pánové, semifinále začíná!

Plzeň – Po roční pauze se indiáni opět probojovali mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Nyní je čeká v boji o finále Kometa Brno. Oba celky se dohodly, že ve všech utkáních budou mít Západočeši modrou sadu dresů a Jihomoravané bílou.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC KOMETA BRNO

Home Monitoring Aréna, Plzeň
31. března a 1. dubna 2018
1. a 2. zápas semifinále Generali Play-off

V úvodu předloňské sezóny se lépe vedlo Plzeňákům, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3. V odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak na západ Čech dva body. Vloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel nové sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno žádnou pomistrovskou kocovinou netrpí, krizi se však hráči nevyhnuli. Bylo to zejména ve druhé čtvrtině. V té první pouze jednou nebodovali – s Mladou Boleslaví. V té druhé však naopak jen třikrát brali všechny body. Následně ale již přišla série devíti výher v řadě. Výsledkem byla po základní části pátá pozice a pouhá dvoubodová ztráta na třetí Třinec a čtvrté Vítkovice.

Právě s nimi Jihomoravané rozehráli čtvrtfinále a začali skvěle. Z ledu Ridery si totiž přivezli před své fanoušky dvě výhry - 3:2pp a 3:2. Vracet se již nechtěli a toho také docílili – 4:0, 3:1. Sérii tak zcela opanovali při skóre 13:5.

V základní části mužstvo nejvíce táhl Martin Erat, který nasázel dvanáct branek a hned čtyřiatřicet jich připravil pro své spoluhráče. V rámci celé extraligy tento počin stačil na pátou pozici. Proti Vítkovicím zase nejvíce zářil Hynek Zohorna, jenž ve čtyřech utkáních počastoval soupeře třemi góly a dvěma nahrávkami. Svá čísla v brankovišti také náramně vylepšil Marek Čiliak. Zkušený gólman čtvrtfinále opanoval při úspěšnosti zákroků téměř šestadevadesát procent!

Co se týče přesilových her, Kometa jich v základní části využila 16,50%, v play-off dokonce 24%. Zlepšila se i hra v oslabení – z 83.85% na 88.24%. V Brně je tradičně skvělá divácká kulisa, dlouhodobou část navštěvovalo v průměru 7444, na oba duely prvního kola vyřazovacích bojů bylo vyprodáno – 7700.

Jízdní řád semifinálové série 2017/2018

31.3.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno
01.4.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno

04.4.2018 - HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň
05.4.2018 - HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň

07.4.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno (případně)

09.4.2018 - HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň (případně)

11.4.2018 - HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno (případně)

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 3
HC Vítkovice Ridera 1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Vincour (Haščák, Hruška), 46. Štencel (Hruška, R. Zohorna), 58. H. Zohorna (J. Krejčík, L. Čermák) – 14. Trška (Mahbod).
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.

HC Škoda Plzeň 5
HC Olomouc 0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Indrák (Stach, Jones), 19. Hollweg (Preisinger, T. Kubalík), 23. D. Kindl (Jones), 54. Moravčík (Kracík, Mertl), 57. Indrák (Kratěna, Jones).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička (A), Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, T. Kubalík.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 71 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont