Preview 41. kolo

Na led indiánů se v neděli vydává pardubické Dynamo!

Plzeň – Čtvrtý souboj zapíše letošní extraligový ročník mezi Škodou a Pardubicemi, zatím vždy uspěli domácí.

HC DYNAMO PARDUBICE
HC ŠKODA PLZEŇ

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
31. ledna 2021
41. kolo Tipsport extraligy

Lépe vkročili do sezóny 2018/19 Východočeši, když v Home Monitoring Aréně rozhodli v prodloužení. Plzeň se na ledě svého soka pomstila v nájezdech a poté doma kralovala v poměru 11:1. Naposledy vyloupila arénu soupeře rovněž vysoko 8:3. I úvod extraligového ročníku 2019/20 patřil Západočechům. Ti sice před svými fanoušky ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec zvítězili 5:3. Naopak stejné manko dohnali na východě Čech, nakonec domácí rozhodli v prodloužení. Pět branek svého týmu viděli fanoušci v Plzni i podruhé a s nimi spojené i pohodlné vítězství 5:0. Naposledy se radovalo Dynamo 3:1 doma. Lépe začalo i v ročníku 2020/21, když na svém ledě uspělo v prodloužení. Za Plzeň se premiérové trefy dočkal šestnáctiletý obránce David Jiříček. V odvetě se rovněž radovali domácí - Plzeň v poklidu uspěla 5:2 a stejně tak i dotřetice, když Východočeši slavili 4:1. Jaký zápas nás čeká nyní?

Pod pokličkou Dynama

Pardubice se i v loňské sezóně doslova třepaly o záchranu, nakonec ovšem skvělým závěrem o patro níže poslaly Kladno. V létě přišly velké změny - nový majitel, logo i mužstvo a ambice jsou vysoké.

Vstup do soutěže byl sice tristní, pouze jedna tříbodová výhra z deseti duelů. Avšak poté se karta obrátila a rázem je z toho pokukování po postupové čtyřce!

Navíc Dynamo sbírá další a další posily. Jen v lednu dorazil do kádru Tomáš Zohorna z Chabarovsku, Konstantin Barulin a Andrei Kostitsyn z Nižněkamsku, Luboš Horký z Brna a Filip Koffer z Prince George Cougars. Naopak Vladimír Svačina zamířil do Vítkovic a Rhett Holland do Komety.

Bodově se však daří jiným. Shodně čtyřiadvacet zápisů zaznamenali Anthony Camara a Matěj Blümel, navíc za stejný počet třinácti branek a jedenácti asistencí. Nejvíce minut odchytal Pavel Kantor s úspěšností zákroků přes devadesát procent, druhou největší nálož zvládl Milan Klouček s přesně o procento menší hodnotou. Konstantin Barulin se uvedl porážkou s Brnem 2:3 a slušnými 90,91 procenty.

Co do průměru nastřílených branek na zápas jsou Pardubice osmé (2,62), deváté pak v kolonce inkasovaných (2,81). Početní výhody jsou těsně před Plzní páté, hra v oslabení až dvanáctá. Méně trestných minut posbírala pouze Kometa, rozdaly hitů jen Karlovy Vary, ale naoapk nikdo nezblokoval více střel.

Výsledky posledních zápasů

HC Dynamo Pardubice 1
Bílí Tygři Liberec 2
(1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Mikuš, Kousal) – 20. Birner (Bulíř), 55. Vitásek (Bulíř, Vlach).
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, Zdráhal – Tybor, Roman, Camara – Kusý, Kousal, Kosticyn – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Rohlík, Matýs.

HC Sparta Praha 4
HC Škoda Plzeň 0
(2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Tomášek (Sobotka, Horák), 19. Pech (Buchtele, Němeček), 44. Tomášek, 49. Řepík (Tomášek, Košťálek).
HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – Budík, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Kracík (A), Malát – Rob, Přikryl, Dočekal.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont