Ohlasy 7. kolo

Hlavní je, že sbíráme body, říká Jan Schleiss

Duel plný obratů, to byl souboj mezi Plzní a Kometou. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, kde byli hosté šťastnější. Aktivitou na ledě opět hýřil Jan Schleiss, avšak na svůj první gól v nové sezóně nadále čeká.

Potřetí v řadě dokázala Škodovka bodovat, po dvou výhrách v řadě tentokrát brala s Kometou jeden bod. „Asi pokorně a skromně můžeme říct, že jsme rádi za jeden bod. Hlavní je, že sbíráme body, i když je škoda, že jsme tenhle týden nedotáhli, jak bychom si všichni přáli. Dneska jsme nepodali ideální výkon, škoda té přesilové hry na konci. Zase jsme chvilkami hráli jak blázni, vypadávali jsme ze systému, který chceme hrát. Dva zápasy jsme to nyní dobře dodržovali, ale dneska jsme například v první třetině několikrát propadli a Kometa nám často ujížděla do přečíslení. Bylo to zbytečné, protože, když hrajeme co máme, tak soupeře dokážeme přehrávat,“ říká Jan Schleiss.

Kapitán plzeňského celku opět nastoupil v první formaci po boku Aleksiho Rekonena a Petra Kodýtka, nicméně ani v dnešním zápase se prvního přesného zásahu nedočkal. Jak z této situace ven? „Myslím si, že střílet střílím a to je jediná cesta k úspěchu. Třeba to tam spadne již příště a odšpuntuje se to. Když se s tím budu více zaobírat, tak na sebe budu akorát vytvářet ještě větší tlak a to je cesta do pekel. Chce to střílet střílet a jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve,“ přeje si plzeňský útočník.

Naopak již svou čtvrtou branku vstřelil finský forvard Aleksi Rekonen. „Myslím si, že naše formace má drajv, avšak pořád máme na čem pracovat. S oběma spoluhráči se mi hraje dobře. Aleksi je šikovný, střelu má hodně dobrou, navíc velmi rychlou. Momentálně se mu daří, což je super, je potřeba ho co nejvíce využívat.

Dnešní zápas Schleisse také hodně bolel, v utkání schytal několik tvrdých rad. „Nejprve jejich hráč vystřelil a rána se mi odrazila od hokejky přímo do citlivých míst, tak v tom momentu jsem chvilku musel skákat po patách. Na konci zápasu jsem zase dostal střelu přímo do obličeje, naštěstí můžu zkousnout, takže to asi nebude nic vážného,“ říká plzeňský odchovanec.

Po špatném úvodu má Škoda v tabulce již šest bodů. Další má možnost Plzeň ukořistit v pátek na ledě Kladna. Určitě si myslím, že jsme na dobré cestě, leč pořád je na čem pracovat. V týdnu jsme třikrát ukořistili body, což je pro nás vzpruha, ale je potřeba nadále makat, abychom byli ještě lepší, říká závěrem Jan Schleiss.