Ohlasy 43. kolo

Výborný zápas se vším všudy, říká po výhře nad Spartou Jan Piskáček

Téměř dva roky trvalo, než se plzeňská Škodovka dočkala vítězství po samostatných nájezdech. Plzeň měla utkání proti Spartě dobře rozehrané, avšak nakonec rozhodla až v dovednostním souboji. Rozhodující nájezd proměnil, možná trošku překvapivě, Michal Houdek.

A jak samotné utkání viděl Jan Piskáček? „Výborný zápas se vším všudy, řekl bych takový trošku play off utkání. Měli jsme skvělou první třetinu, dali jsme gól, bruslili, měli jsme šance a Spartu navíc k ničemu nepustili. Ve druhé třetině jsme se trošku zatáhli a zase naopak více ze hry měla Sparta. V té poslední se nám povedlo odskočit ve skóre, ale následně jsme opět dva góly dostali. Zaplaťpánbůh, že jsme konečně vyhráli na nájezdy,“ praví bek indiánů.

Piskáček dlouhá léta hájil barvy Sparty, avšak ja sám povídá, zápas bral jako každý ostatní. „Každé vítězství chutná stejně. Je pravda, že ve Spartě mám hodně kamarádů. Špičkujeme se mezi sebou, tak možná proto je to trochu zvláštnější. Ale jak říkám, vítězství je vítězství a je úplně jedno proti komu je,“ dodává.

Škodovka se ve třetí části dostala do dvoubrankového vedení, jenomže dva slepené góly vrátily následně Pražany zpět do hry. „Nemuseli jsme se úplně uklidňovat, jen jsme si říkali, abychom se vrátili k té naší hře, co jsme hráli předtím. Spíše jsme se nabudili, abychom nebyli skleslý,“ praví třiatřicetiletý hokejista.

Sparta měla dvojnásobek střel než Plzeň. Na Miroslava Svobodu jich šlo hned 44, takže o zábavu měl v brankovišti rozhodně postaráno. „Gólmani nás drží celou sezónu. Většinou mají soupeří vždy více střel a díky nim máme i tolik bodů. Jsme jeden tým a oni jsou jejím základním kamenem. My se jim snažíme hodně pomoci, hokej je prostě týmový sport,“ říká Piskáček.

Jeden z nejzkušenějších obránců Škody měl po svém boku opět šestnáctiletého spoluhráče. Nejprve to byl v předchozích zápasech Adam Jiříček, dnes Jan Skok. Já se jim pokouším hlavně hodně pomoci a poradit. Samozřejmě to pro ně není jednoduché, je jim stále šestnáct let. Snažím se je hodně nabudit a moc jim neříkat ty špatné věci. Honza Skok dneska hrál zase výborně. Po jednom gólu se mi sice omlouval, ale v hokeji vždy padají góly po nějakých chybách. Řekl jsem mu, aby nebyl smutný,“ říká závěrem Jan Piskáček.


FOTO: Marek Švamberg.