Ohlasy 50. kolo

Je to drásající, musíme se rychle probrat, praví kapitán Jan Schleiss

Ani v Litvínově to nevyšlo, Škoda prohrála posedmé v řadě a dvě kola před koncem spadla na desátou příčku. Jediným střelcem byl Aleksi Rekonen, který v závěru jen korigoval stav na konečných 1:2 pro Vervu.

Plzeň bojovala, avšak na severu Čech se jí bodovat nepodařilo, naopak po prohře 1:2 musela zkousnout další porážku. „Už na to nemám co říct, je to drásající. Před námi jsou poslední dva zápasy, potřebujeme se urychleně zvednout. Nemůžeme se na nic vymlouvat. V obraně problém nemáme, tam hrají navíc dva košíkáři, kteří jsou z dorostu a hrají skvěle. My máme spíš problém, že nedáváme góly, málo se tlačíme do brány, a když už prohráváme, tak to teprve začneme plnit,“ mrzí Jana Schleisse.

Jak už plzeňský kapitán zmínil, v obraně opět nastoupili dva šestnáctiletí obránci - Jan Skok a Adam Jiříček. „Občas si říkám, že je mi až stydno, že jsou tak dobří a extraligu zvládnou hrát úplně v pohodě. Klobouk dolů před nimi, vejdou se mezi šest obránců a hrají super, říká na adresu svých spoluhráčů.

Plzeň v posledních pěti zápase dala šest branek, avšak z toho hned čtyři v minulém zápase do sítě Třince. Jak z této útočné krize ven? „Těžko říct. Já už do toho také z každé pozice buším jak do vrat a pořád trefují gólmana. Já už netuším, co by nám mohlo chybět, asi jen větší klid a přímočarost. Možná, kdybychom takhle hráli, tak máme více šancí, ale takto vše jen honíme po koncích zápasů,“ dodává kapitán Západočechů.

Škoda po dvou třetinách prohrávala o dvě branky, avšak v závěru ze zápasu ještě bylo drama. Domácí, ale svou tvrz nakonec uhájili. „Kdybychom dali gól na začátku třetiny, tak dejme tomu, pak už se ale vše honí jen na poslední chvíli. Týmy už si to hlídají, jsou zalezlé v obranném pásmu, snaží se sežrat puk a jen ho vyhazují. To už je spíše jen o štěstí,“ dodává Schleiss.

Základní část pomalu míří do svého finále, na programu jsou již pouze dvě utkání. V pátek hrají indiáni na ledě Mladé Boleslavi. Nutně již potřebujeme výhru, abychom se zvedli. Pak se poctivě připravíme na předkolo, to už je jiná soutěž. Musíme se ale probrat, jinak z něho vyhučíme, jak nic,“ říká závěrem Jan Schleiss.

FOTO: Edvard Beneš.