LIT - PLZ 2:1

LIT - PLZ 2:1 - Vyrovnané utkání těsně pro Litvínov

Základní část míří do svého finále. Plzeňská cesta tentokrát mířila na sever Čech do Litvínova, který dokázala letos Škoda ve všech třech případech porazit.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:1
0:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 27. Zdráhal (Estephan), 34. Zdráhal (Š. Stránský, Demel) – 54. Rekonen (Holešinský).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Zíka.

vyloučení
1:2
Využití
0:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
28:32
Zblokované střely
12:17
Hity
7:6
Vhazování
42:36
Diváci
4478

HC Verva Litvínov

Tomek (Zajíček) – Jaks, Demel (A), D. Zeman, Freibergs, Strejček, Zile, Šalda – Abdul, Sukeľ, Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Stránský – Hlava, Straka, Fronk – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Pavlát) – Skok, Zámorský, Houdek, Jiříček, Kremláček, Jaroměřský – Schleiss (C), Mertl (A), Rekonen – Hrabík, Suchý, Pour – Beránek, Holešinský, Blomstrand – Bitten, Honejsek, Adamec.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Miroslav Svoboda 59 28 2 26 92,86 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Martin Beránek 0 0 0 0 0
Samuel Bitten 0 0 0 0 0
Ludwig Blomstrand 0 0 0 0 0
Adrián Holešinský 0 1 1 1 2
Antonín Honejsek 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
Kryštof Hrabík 0 0 0 0 0
Jan Jaroměřský 0 0 0 0 0
Adam Jiříček 0 0 0 -1 2
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -2 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Aleksi Rekonen 1 0 1 -1 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Jan Skok 0 0 0 0 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

komentář

První šance v utkání měl domácí Litvínov, nejprve ránu od modré čáry, následně z osy hřiště pálil Jindřich Abdul, Miroslav Svoboda v plzeňském brankovišti byl nicméně připraven na svém místě. Verva si vzápětí zahrála úvodní početní výhodu, avšak všechny pokusy dokázal zlikvidovat maskovaný muž indiánů. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Filip Suchý, toho sice obtěžoval obránce Strejček, přesto plzeňský útočník dokázal zakončit, na Tomka forhendovou kličkou ale nevyzrál. Na druhé straně se neprosadil střelou Jurčík. V samotném závěru se technického prohřešku dopustil Patrik Zdráhal, v přesilové hře vypálil Jan Schleiss, puk vypadl na hranu brankoviště, kde byl připraven k dorážce Ludwig Blomstrand, jenomže ten trestuhodně minul prázdnou bránu, po první třetině se tak šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Na startu druhé dvacetiminutovky pálil opět švédský útočník, nicméně ani tentokrát neměl potřebné štěstí. Nedlouho poté za svou brankou rozehrál kotouč Svoboda, jenomže toho se záhy ujal Abdul, který si nabruslil mezi kruhy, křižnou ranou ale první branku v zápase nevstřelil. To se ale záhy domácím přece jen povedlo. Estephan vyhrál buly přímo na hokejku Patrika Zdráhala, který se prudkou ranou trefil přesně k pravé tyči. Stejný hráč to zkoušel i v další příležitosti, jeho bekhendový pokus dokázal vykopnout Svoboda svým betonem. Pro změnu vyrovnání měl na hokejce kapitán Jan Schleiss, jehož ostrá rána jen o kousek minul vzdálenější tyč. Litvínov dokázal ještě ve druhé periodě zdvojnásobit svůj náskok. V situaci dvou na jednoho našel Stránský na druhé vlně najetého Patrika Zdráhala, na kterého již zívala poloprázdná brána. Po čtyřiceti minutách tak ztrácela Škoda na svého soka dvě branky.

Zdráhal měl na startu třetí periody šanci dovršit svůj hattrick, Svoboda si na něho pokus ale počkal a puk si našel ve své lapačce. Na opačné straně dvakrát střílel Jan Schleiss, Tomek byl opět připraven, oba jeho pokusy s ledovým klidem zneškodnil. Litvínov posléze zahrozil po brejku Hlavy, ten byl v úniku nedovoleně zastaven Kremláčkem, což znamenalo jediné - trestné střílení. K němu se rozjel Kanaďan Estephan, ten zkusil bekhendovou kličku, Miroslav Svoboda jeho úmysl ovšem přečetl. Naopak zkorigovat utkání se pokoušel střelou od levého mantinel znovu Schleiss, avšak ani tentokrát se domácí brankář překonat nenechal. A když už Rekonen gólmana Severočechů překonal, tak mu pomohla branková konstrukce, Plzeň neměla ani to potřebné štěstí. Aleksi Rekonen se ale přece jen o chvilku později dočkal, po vyhraném vhazování napálil puk z voleje a na jeho pokus Tomek nestačil zareagovat. V samotném závěru to Plzeňané zkusili při hře bez brankáře, kýženého vyrovnání se avšak nedočkali, protože střela Zámorského skončila jen v rukavici Tomka. Škoda prohrála posedmé v řadě, tentokrát s Litvínovem 1:2.

FOTO: HC Vladislav Kollert

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Extrémně vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině jsme čekali, že Plzeň převezme otěže a bude hrát velice aktivně, což se potvrdilo. My dali gól po buly, oni také, zápas tak rozhodlo jedno proměněné přečíslení dvou na jednoho. Po nějaké lednové a únorové etapě jsme rádi, že mužstvo čtyřikrát po sobě vyhrálo, čtyřikrát o gól.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Vyrovnané utkání. Už po několikáté jsme prohráli 1:2, ve hře bylo z naší strany straně málo. Navíc nedáváme branky, v minulém zápase jsme je sice dali, přesto jsme náskok neudrželi, je to stále dokola. Dneska jsme opět udělali dvě zbytečné chyby, jedna z buly a druhá ze hry a Litvínov nás dokázal potrestat. Na konci se nám povedlo snížit, avšak už jsme měli posléze málo času. Zápas se rozhodl už v prvních dvou třetinách. Stále stejná písnička.“