Výsledky Varů mě momentálně nezajímají, říká Lukáš Krajíček

P l z e ň - Pětadvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje Lukáš Krajíček před minulou sezónou zamířil do Karlových Varů. Sháňka lázeňského týmu po kvalitním brankáři a plzeňská snaha o vyztužení obrany zavedly vysokého obránce do týmu Lasselsbergeru Plzeň, kde je Krajíček na hostování do 30. dubna.


„Vary potřebovaly gólmana, Plzeň chtěla mě, na základě toho se výměna uskutečnila, co mi bylo řečeno,“ vzpomíná. Krajíček prožil v plzeňském dresu snový debut, v domácím prostředí si proti Spartě připsal dva plusové body a gól, kterým zvyšoval na 4:2, zaujal i nekompromisním bráněním. „Šel jsem do Plzně s tím, že tu budu hrát to samý co ve Varech. Líbí se mi tu,“ vyznal se obránce, který v Plzni převzal číslo po Jiřím Hanzlíkovi.

Trejd potkal Krajíčka poprvé v životě. „Proto mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl a přeorientoval se.“ Plzeňská kabina byla pro Krajíčka plná neznámých tváří. „Znal jsem jen Milana Nedomu, ale všechno proběhlo úplně v pohodě,“ vzpomíná na první chvíle v novém týmu. Karlovy Vary a Plzeň jsou dva soupeři o poslední postupové místo, žádný vnitřní rozkol ale plzeňský obránce neprožívá. „S tím nemám problém, momentálně mě výsledky Varů vůbec nezajímají,“ říká rezolutně.

Ve 49. kole zajíždí Plzeňáci právě do lázeňského města, kde před televizními kamerami sehrají jedno z pro postup klíčových utkání. „Možná že budu více vyhecovaný, ale hlavně chci udělat všechno pro vítězství.“ Postaví se tak proti týmu, do kterého se podle všeho po sezóně vrátí. „Mám podepsanou ještě na dva roky smlouvu ve Varech, posledním dubnový den mi hostování v Plzni končí, takže počítám s návratem. Že bych měl zůstat v Plzni, o tom nevím,“ dodává.

Před plánovaným návratem však čeká Krajíčka minimálně sedm zápasů v plzeňském dresu, v současnosti se s mužstvem připravuje na veledůležitý duel na ledě Liberce. "Trénovali jsme v týdnu dvoufázově, přes víkend máme volno. Od pondělí se už začneme připravovat na páteční zápase s Libercem," přibližuje na závěr program Plzeňáků.